Animo gaat voor wereldrecord Hontenisse blijft op titelkoers Kleintjes Klassiek LEZERSENTRA PZC yj Zeeuws-Vlaamse turnmedailles Z PZC Dinsdag 10 februari 2009 33 Tennisclub streeft naar nog groter toernooi op eigen accommodatie. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De Terneuzense ten nisclub Animo gaat komende zo- uner tijdens het Vliegende Hollan- Kkr Toernooi (VHT) een poging ■ken om een wereldrecord te ves- ■L 'het langste onafgebroken Bpp/edstrijdspel in een single- |PnTïfT Het huidige wereldrecord van 28 uur is al in Nederlandse (randstedelijke) handen. Het streven van de organisatoren is om Animo met een record van 31 uur in het Guinness Book of Re cords te vereeuwigen. Er' is al inte resse van een aantal tennissers om er aan mee te doen. „En desnoods ga ik zelf staan", verklaart mede-or ganisator Beny Ysebaert van het VHT, dat de komende editie nog een noviteit in petto heeft: een ten- nismarathon ten bate van de Stich ting War Child. De marathon be staat uit een treffen tussen veer tien (gesponsorde) teams op ze ven banen die 24 uur lang per team de meeste games trachten te vergaren. Ieder team bestaat uit mi nimaal tien personen en er wor den telkens dubbelpartijen ge speeld. De plannen van de organisatie worden vandaag ontvouwd tij dens een sponsorbijeenkomst in het clubgebouw van Animo. Met een totaal van 450 deelnemers en 553 partijen in 2008 is het VHT in middels uitgegroeid tot het groot ste tennistoernooi in Zeeland. Een belangrijke blikvanger is dat de winnaar van een vol schema van 32 het-aanzienlijke bedrag van 500 'We willen ons toernooi juist toegankelijk maken voor iedere tennisser' euro toucheert. Het maakt daarbij niet uit of het nu de hoogste speel- sterkte 3 dan wel de laagste reeks 9 betreft. Samen met Mark van de Velde - de opvolger van Michiel van Windt, de geestelijke vader van VHT 500 euro-evenement - hoopt Ysebaert het toernooi uit te laten groeien tot het grootste (amateur-) tennistoernooi van Zuid-West Ne derland. Ysebaert: „We hebben al toezeggingen van grote studenten- groepen uit Delft, Maastricht en Nijmegen om dit jaar deel te ne men aan ons toernooi. We willen het Vliegende Hollander-evene ment nog beter op de kaart zetten. Als het aantal inschrijvingen in 2009 met tien procent stijgt, zijn we tevreden. Animo heeft als club geen toptennissers in huis, maar dat is ook geen punt. We willen ons toernooi juist toegankelijk ma ken voor iedere tennisser van hoog tot laag. Of iemand nu be schikt over de speelsterkte 3 of 9, of iemand meer of minder is geta lenteerd: er is dezelfde emotie mee gemoeid." MIDDELBURG - Hontenisse blijft ti telkandidaat in de vijfde klasse van het vrouwenvoetbal voor zondag teams. Zondag was er 3-0-zege bij Dosko 2. In de derde klasse ver loor Steen van een technisch beter OW'67. Een klasse lager ging een gehavend Hulsterloo met 5-1 on deruit tegen Divo. Steen-OW'67 1-3 (1-2): Steen kwam na een half uur via een goed uitgevoerde counter op voor sprong. Vijf minuten later maakte OW'67 gelijk. Op slag van rust werd het 1-2. In de tweede helft was het krachtsverschil tussen bei de teams groter. Doelpunt Steen: Saskia Blommaert. Hulsterloo-Divo 1-5 (1-2): Door werk, vakantie en ziekte kon Hul sterloo slechts tien speelsters op de been brengen. In de eerste helft- kwam de ploeg nog de leiding. Daarna nam Divo het heft in han den. Doelpunt Hulsterloo: Cathalijne Meeu- sen-Broos. Dosko 2-Hontenisse 0-3 (0-1): Hontenisse speelde een moeizame eerste helft. Na de doelwisseling hadden de bezoekers wel een over wicht. Zij drukten dat uit in diver se kansen en twee treffers. Doelpunten Hontenisse: Katrien de Visser 1-0 en 3-0, Fanny Kool 2-0. WASPIK - De turnsters van EMM uit Terneuzen kwamen knap voor de dag tijdens de toestelfinales van de regio Zuid-West Nederland. De club keerde vanuit Waspik huis waarts met goud, zilver en brons. Met name Joëlle Dhanis grossierde in goud bij de pupillen 1 in de der de divisie. Zij behaalde eerste plaat sen op de sprong, de brug en de balk. Demi Schelfhout behaalde goud bij de vloeroefening. Evelien Ruiter, ook van EMM, was eveneens succesvol in de derde di visie, maar dan in de categorie jeugd. Zij veroverde goud op de balk. In de vierde divisie was er goud voor Willemijn Wieland van Voorwaarts Axel #en voor Ja- mie-Lee Claeys van EMM. Kleintjes Klassiek is een unieke collectie klassieke muziek van 5 cd's, die inspeelt op verschillende gemoedstoestanden (blij, relaxed, boos, verdrietig, moe). Elke cd bevat ook een kleurrijk geïllustreerd 24 pagina's tellend boekje. Met achtergrondinformatie, praktische tips en ervarin gen van andere ouders. Adviesprijs €39,95 Lezersprijs 14,95 *exclusief€ 4,95 verzendkosten. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON KLEINTJES KLASSIEK Hierbij bestel ik; (aantal) x 'Kleintjes Klassiek' a 14,95 per stuk VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM OV TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Nieuwsmedia BV om eenmalig het verschul digde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening Hikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel i *exclusiefverzendkosten€4,95 Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwin- kei, o.v.v. 'Kleintjes Klassiek', Postbus 130,8200 AC Lelystad De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. IJzendijkenaar Ruben Haverbeke won vorig jaar het Vliegende Hollandertoernooi in de 3-categorie. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55