Boete voor invaliden is 'misplaatst' Open Dag JJ -JIMü.l Growshophouder vast 'Kwestie van blijven ademen' Geen man overboord D&T verbaasd over pinguïns 13 februari 18.00 - 21.00 uur 14 februari 10.00 - 14.00 uur z PZC Dinsdag 10 februari 2009 21 Binnenstadbewoners klagen over optreden van parkeerwachters. door Wout Bareman terneuzen - Binnenstadbewoners in Terneuzen klagen steen en been over het gebrek aan toezicht op naleving van de parkeerregels. Vergunninghouders kunnen vaak geen plaats direct bij hun woning vinden en moeten uitwijken naar andere straten. Dat geldt ook - en daar tillen de be woners extra zwaar aan - voor ge bruikers van parkeerplaatsen voor invaliden. Uit een groots opgezette enquête van de parkeercommissie van de Wijkraad Binnenstad Terneuzen blijkt dat onder de bewoners grote ergernis bestaat over het gebrek aan toezicht door de parkeerwach ters: niet alleen op illegaal parke ren, maar vooral ook op het mis bruik van invalidenparkeerplaat sen. De wijkraad concludeert dat bij zo wel bewoners als bezoekers grote onduidelijkheid bestaat over wat wel en niet mag. De beschuldigen de vinger wijst in de eerste plaats richting het bureau Parkeerbeheer van de gemeente. Parkeerwachters zouden regelmatig in de fout gaan bij het verbaliseren van verkeerd geparkeerde voertuigen van invali den, die noodgedwongen moeten uitwijken naar een andere parkeer plaats omdat hun vaste plek bezet is. PW Mindervaliden, die uitwijken naar een andere parkeerplaats, mogen daarvoor niet worden be boet, stelt de Terneuzense ver keerswethouder Co van Schaik. Een bewoonster: „Mijn moeder is invalide en al verschillende keren op de bon geslingerd omdat ze op een verkeerde plek stond. Terwijl ons altijd is verteld, dat ze vlakbij die aangeduide plaats mag parke ren, als die bezet is. Het wordt dat de gemeente daar eens duidelijk heid over verschaft en de parkeer wachten duidelijkere instructies geeft." Verkeerswethouder Co van Schaik heeft alle begrip voor de grieven. „Waarom hebben we invalideplaat sen gecreëerd? Om mensen met een handicap ter wille te zijn bij bijvoorbeeld een bezoekje aan de supermarkt of aan het theater. Zijn de speciale parkeerplaatsen bezet, dan mogen ze uitwijken naar elders. Dat hoeft dan zelfs geen parkeervak te zijn. We krij gen inderdaad regelmatig klachten over dit soort zaken, dus mis schien moeten we het beleid nog verder verduidelijken." Van Schaik beseft dat boetes erger nis opwekken, zeker als het gaat om mindervaliden. „Die boetes zijn misplaatst. Mensen, die ze krij gen moeten dat even bij mij mel den, dan maak ik er werk van." Gerard van Driessche en Josepha Kindt zestig jaar een gelukkig paar. door Jeanette Vergouwen lamswaarde - Gerard van Dries sche en Josepha Kindt zijn beiden geboren in Lamswaarde. Ze woonden bijna in dezelfde straat. Hij was de zoon van een aannemer en zij van een smid. Ze K zwaaiden naar elkaar en gingen K ook wel eens samen wandelen of ■fietsen. Dansen was er niet bij, Hjyant hij had daar een hekel aan. »9a jaren verkering trouwden ze op 9 februari 1949. F „Het was bar slecht weer, een erg f natte dag. We zijn gaan wonen in het huis in de Jac. de Waalstraat SLOSS - Fractievoorzitter Liber Baar- ends van Dorpsbelangen 8c Toeris me (D8cT) is verbaasd dat een bouwvergunning is aangevraagd voor het kunstwerk met veertien rode pinguïns aan het einde van de looplijn in Breskens, schrijft hij in een brief aan het college. De ge meenteraad zou tijdig worden geïnformeerd. Dat is niet gebeurd en dat zint Baarends niet. waar we nu nog steeds wonen. Zestig jaar samen en zestig jaar ge lukkig." Het echtpaar kreeg vijf kinderen en heeft elf kleinkinde ren en vijf (bijna zes) achterklein kinderen. Gerard werkte in het aannemersbedrijf van zijn vader en oom. „Meestal in de timmer werkplaats. Nu heeft onze zoon Peter het bedrijf in handen." Josepha verloor haar moeder op jonge leeftijd en moest samen met haar zus voor het gezin zorgen. „Ik was gebonden, maar ik wist wel van aanpakken. In de periode na de oorlog was er niet veel en we hadden in het begin dan ook geen overschot." Al die jaren vierden ze samen car naval, zongen samen in het kerk koor en Terra Sancta. „We hebben sas van gent - De brandweer van Sas van Gent en Terneuzen, poli tie en de Zeeuwse duikersploeg uit Middelburg werden gisteravond kort na zeven uur gealarmeerd, omdat een man overboord zou zijn geslagen aan de kade bij het maisverwerkend bedrijf Cargill. Een attente ambulancier zag bij het passeren van het betreffende schip aan de Sasse kade een man plotsklaps van het dek verdwij- Belgische federale politie rolt drugsnetwerk op. door Wout Bareman stekene - De Belgische federale po litie heeft bij invallen op zestien lo caties in Oost- en West-Vlaande- ren en één in Zeeuws-Vlaand eren acht aanhoudingen verricht. De acht Vlamingen zouden betrokken zijn bij een drugsnetwerk. Een 31-jarige man uit Stekene wordt be schouwd als hoofdverdachte. Hij woont in het Nederlandse deel van Koewacht en zou ook nauw betrokken zijn bij de exploitatie van een growshop in Hulst. De po litie hield de man en een aantal handlangers al geruime tijd in het oog. De hoofdverdachte beschikte niet alleen over een woning in. Koewacht, hij had ook een chalet in Stekene. In de growshop in Hulst werden artikelen verkocht voor de wietteelt. Volgens de poli tie zijn er aanwijzingen dat hij en zijn handlangers de gekweekte wiet opkochten en doorverkoch ten aan dealers en gebruikers. Bij de invallen werden diverse wiet- plantages aangetroffen. Bij de inval len werden illegale wapens, zeven personenwagens en 30.000 euro aan contanten in beslag genomen. veel gefietst en gewandeld, tot mijn heup me in de steek liet", glimlacht Josepha, die als hobby's breiden, borduren, handwerken en lezen opnoemt. „Ik zat overal in", vertelt Gerard. „In het carnaval, de muziek en het toneel. Ik was 55 jaar lid van de handboogschuttervereniging, ben medeoprichter van SDO 63 en diri geerde het kerkkoor. Bij Vrijheid Eendracht heb ik 61 jaar bombar don gespeeld." Ze vinden het allebei een prestatie de mijlpaal van zestig jaar te ha len. „We zijn niet meer zo vlot ter been, maar nog goed gezond. We hebben altijd lekker gegeten en ge dronken en genoten van het leven. We hopen nog lang te leven, een kwestie van blijven ademhalen." nen. Aangenomen werd dat hij in het Kanaal van Gent naar Terneu zen was verdwenen. Toen de hulpverleners ter plekke kwamen, bleek de man weer op het dek van het schip te staan. En ja, hij was even verdwenen. In een moment van onoplettend heid was de man van het dek zo het ruim in getuimeld. Hij kwam er zonder kleerscheuren of ver wondingen van af wetstraat1 *;terscheld^ Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Ecpnomie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding Combi MBD-HBO Economie Leraar Basisonderwijs volledige opleiding in Terneuzen Hogeschool jfJ? Zeeland Het bruidspaar Gerard en Josepha van Driessche uit Lamswaarde. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45