gaat in Afrika in vervulling Sponsoractie voor weeshuis in Tanzania Weer paranormaal beurs in Sas van Gent mk Urban Sluis ageert tegen racen op parallelwegen ZPZC Dinsdag 10 februari 2009 19 'Ik wil graag zoveel mogelijk verschillende culturen zien en in verschillende landen met kinderen werken' 'Voor kerst kregen de kinderen een potje bellenblaas en dat vonden ze fantastisch. Daar moetje hier niet mee aankomen' Jamaica Lernout (23) uit Heikant en Mirte van Os (23) uit Koewacht reizen 7 maart voor een jaar af naar Tanzania om daar te werken als vrijwilligster in een kindertehuis. door Harold de Puysseleijr Voor de twee vriendinnen gaat een lang gekoesterde droom in ver vulling. „Met kinderen werken is mijn passie en mijn leven", zegt Mirte. „Ik heb altijd al gezegd dat ik ooit in Afrika in een weeshuis zou gaan werken." De Koewachtse is net terug van een verblijf van twee jaar in Zwit serland waar ze voor een Neder lands gezin als au pair werkte. Jamaica deed hetzelfde werk een jaar lang, maar dan bij een gezin in de Verenigde Staten. „Ik wil graag zoveel mogelijk verschillen de culturen zien en in verschillen de landen met kinderen werken. Dat vind ik mooi werk. Eigenlijk wil ik de komende jaren alle we relddelen nog zien", vertelt Jamai ca. De twee jonge vrouwen neusden op het internet eerst bij de grote organisaties op het gebied van ont wikkelingswerk, maar lieten die al gauw voor wat ze waren. „We zou den zelf 2200 euro moeten betalen om via die organisaties zeven we ken in Afrika te mogen werken. Dat vonden we deel van het jaar in het centrum en heeft in Nederland een stich ting opgericht waarmee het projec ten sponsort. Het CNCC is een dorpje op zich met vier kinderhuizen en voorzie ningen voor de mensen die er wer ken. Het centrum ligt in het Rom- bodistrict, ten oosten van de Kili manjaro. De afstand naar de dichtstbijzijnde grote stad is tach tig kilometer. gekT Van °nS belangrijkste is dat. we heelhuids terugkomen via via kwamen ja- en in Tanzania geen enge ziektes oplopen' maica en Mirte ver volgens tergcht bij het echtpaar Olga en Piet de Haas uit Driewegen in de gemeente Bor- sele. Hij is kinderarts, zij maat schappelijk werker en het paar is al enkele jaren betrokken bij de op bouw van het Cornel Ngaleku Children Centre (CNCC) in Tanza nia. Het CNCC is een privéinitia- tief van de Tanzaniaan Michael Shirima. Het centrum is gebouwd op grond die hij erfde van zijn vader. Het echtpaar De Haas woont een groot Jamaica en Mirte gaan voor de stichting CNCC onder meer wer ken in een weeshuis met vijftig kinderen. „We willen de kinderen daar de liefde en de aandacht ge ven die ze normaal niet krijgen. En we willen ze leren spelen. Dat kunnen ze namelijk niet, omdat het hen niet geleerd wordt." De twee Zeeuws-Vlaamsen gaan het avontuur redelijk onbevangen tegemoet. Hun grootste zorg is om gezond te blijven. „We zijn met weinig tevreden. Als we er kun nen eten en slapen is het goed. Het belangrijkste is dat we heel huids terug komen en geen enge ziektes oplopen." Voorzorgsmaatre gelen hebben ze hier al getroffen. „We hebben wel tien vaccinaties gekregen. We nemen een geïm pregneerde klamboe mee zodat de malariamug ons niet kan steken. Verder nemen we malariatablet ten mee en speciale muggen melk die effectief werkt tegen tropische muggen." Uit hun vorige baantje als au pair hebben de twee in middels geleerd dat er verschillen maar ook veel overeenkomsten zijn tussen kinderen die opgroeien in verschillende culturen. „Het gro- te.verschil tussen kinderen hier en in Afrika zal wel zijn dat ze daar met veel minder luxe blij zijn. Daar kregen de kinderen voor kerst een potje bellenblaas en dat vonden ze fantastisch. Daar moet je hier niet bij kinderen mee aan komen. Ja, misschien als een van de twintig cadeautjes." ■HUM foto Wim Kooyman KLOOSTERZANDE - Jamaica Lernout en Mirte van Os houden momen teel een sponsoractie. Ze hopen drie- tot vierduizend euro bijeen te brengen. Niet om aan zichzelf te besteden, maar aan de kinderen in het weeshuis waar ze gaan wer ken. „We zijn bezig met de verkoop van hutspotpakketten en houden vrijdag 13 februari een stamppot avond in 't Kabouterke in Klooster- zande. Met de opbrengst van het eten dat we hier verkopen, kopen we daar eten voor de kinderen. Fruit, zoals bananen en mango's, hebben ze daar in overvloed, maar de meeste mensen hebben het geld niet om het te kopen. Voor vijf euro kun je vijftig kinderen een dag fruit geven. Dus kunnen we met het geld dat we hier inza melen heel veel doen. En ze heb ben daar nog geen muziekinstalla tie, terwijl ze heel veel van dansen houden. Ook die hopen we te kun nen aanschaffen." Wie vrijdag stamppot voor het goede doel wil komen eten in Kloosterzande, kan zich daar voor aanmelden via het emailadres: hutspot-sponsoractie@live.nl. De sponsormaaltijd is van 18 tot 20 uur. „We hebben momenteel zeventig aanmeldingen voor de maaltijd, maar er kunnen 120 mensen in de zaal. Natuurlijk hopen we dat aan tal te halen." Mensen die geen stamppot lusten, maar toch een bijdrage willen leve ren, kunnen geld overmaken op gi ronummer 5794978 ten name van Mirte van Os en Jamaica Lernout. Jamaica Lernout en Mirte van Os gaan werken als vrijwilligster in dit wees huis in Tanzania. repro Wim Kooyman Hpif keuze in trouwpakken! vé. JBp Onze nieuwe collectie is binnen. 1 STEÜTEL y4.fr2. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl www.tmcwoonwinkels.nl SAS VAN CENT - In de Vlaanderen- hal in Sas van Gent wordt zondag 15 februari van 10.30 tot 19.00 uur weer een paranormaal- en spiritue le beurs gehouden. Onder de standhouders zijn mediums, pa ragnosten, tarotleggers, reikimas- ters, magnetiseurs, aurafotografen, iriscopisten, handlezers, pende laars en stoelmasseurs. Er zijn in formatiestands met boeken, cd's wierook, tarotkaarten, boeddha beelden, oliën, kaarsen, edelstenen en mineralen. Gedurende de dag worden verschillende lezingen, workshops en sessies verzorgd. On der meer een psychometriesessie en een lezing over de tarot. SLUIS - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Sluis stelt in een overleg met de politie het hard rijden op parallel wegen aan de orde. Volgens de fractie van Gemeente belangen worden parallelwegen in de gemeente Sluis in veel gevallen als racebaan gebruikt. Volgens fractievoorzitter William Gijsel heeft dit in veel gevallen al tot levensgevaarlijke situaties ge leid en bijna ongevallen opgele verd. Vooral bij de Burgemeester Aernoudtsweg aan de ingang van het plan Groenevelt in Sluis is het al talloze keren bijna raak geweest. Gijsel pleit voor snelheidscontro les om de racerij te beteugelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43