Droom van vriendinnen r Klacht over advertentie in carnavalskrant Hulst Landbouwonderwijs bij reünisten Zwin College Wintersport 18 Dinsdag 10 februari 2009 pzc Z Ummenthum doet aangifte bij de politie vanwege smaad. door Harold de Puysseieijr hulst - Horecaondernemer Peter Ummenthum uit Hulst heeft bij de politie aangifte gedaan van smaad door collega-kroegbaas Den ny MacTaggart. Ummenthum voelt zich aangetast in zijn goede naam en eer door de advertentie die MacTaggart voor zijn café Pimm's Pub liet plaatsen in de carnavalskrant van stichting De Vossen. MacTaggart laat in de advertentie weten dat zijn etablissement tij dens carnaval is omgedoopt tot The Pimm's of Wales en dat daar onder meer een gastoptreden is ge pland van het Franse komische duo 'Um et Um'. „Zwaar beledi gend voor mijn zaak. Dit kost mij klanten", zegt Ummenthum. Hij overweegt ook een civiele procedu re aan te spannen tegen MacTag gart en wil dat burgemeester jan-Frans Mulder diens horecaver- gunning intrekt. Ummenthum heeft morgen (woensdag) een gesprek met de burgemeester over de actie van MacTaggart. 'Een onbeschofte ad vertentie', aldus de exploitant van The Prince of Wales.. MacTaggart zegt op zijn beurt dat de advertentie bedoeld is als 'vrolij ke knipoog naar het bedrijf van een collega'. „De advertentie is absoluut niet kwetsend of haatdragend bedoeld. Als iedereen die in de carnavals krant een sneer krijgt naar de rech ter zou stappen, zouden ze het op de rechtbank in Middelburg heel druk krijgen", oordeelt hij. Intentie fusie Linie en Open Basis getekend axel - De voorzitters Vernant van Esbroeck van onderwijsorganisatie De Linie en los van Dalen van Open Basis hebben tijdens een bij eenkomst in Axel de intentiever klaring tot fusie ondertekend. Per januari 2010 moeten de 27 scho len onder het bestuur van één scholengroep vallen. Met de fusie wil het nieuwe bestuur bereiken dat het bestaan van de kleine scho len wordt gewaarborgd. Wietkwekerijen Hoek en Westdorpe opgerold hoek/westdorpe - De politie heeft na een tip twee hennepkwe kerijen aangetroffen in Hoek en Westdorpe. In totaal zijn 400 plan- mten gevonden. Een 39-jarige man uit Den Bosch is in de kweke rij in de Langestraat in Hoek aange houden. Hij was daar bezig met het verzorgen van de hennepplan ten. In de kwekerij aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe was bij de politieinval niemand aanwezig. Hulstenaar promoveert aan TU in Delft hulst - Aan de Technische Univer siteit in Delft is Chris Lodewijk uit Hulst gepromoveerd tot doctor. Lo dewijk, oud-leerling van het Rey- naertcollege, studeerde in 2004 af als ingenieur (master of science). Sindsdien wijdde hij zich aan zijn promotie-onderzoek. De titel van zijn proefschrift luidt 'Bandwidth coverage of niobium based super conducting tunnel devices'. Het kleine beetje natte sneeuw dat afgelopen weekeinde in Zeeland uit de lucht viel, kon de Terneuze- naar niet bekoren. Gelukkig mag hij over een paar dagen de meters dikke sneeuw in. Toen naaste colle ga's hem alvast een fijne vakantie toewensten, vroeg een toevallige passant van een andere afdeling be langstellend naar zijn bestemming. 'Met kinderen werken is mijn passie en mijn leven. Ik heb altijd al gezegd dat ik ooit in Afrika in een weeshuis zou gaan werken' Onderwijsproject grijpt net naast VMBO-Award terneuzen - Het Zeeuws-Vlaamse onderwijsproject Samen Handen Ineen (SHI) is bij de verkiezing van de nationale VMBO-Award op de tweede plaats geëindigd. SHI is het project van de vier vmbo-scho- len, ROC Westerschelde, CWI, PZW en RMC Zeeuws-Vlaande- ren. De samenwerking bevordert het contact tussen school en be drijfsleven. De award ging naar een school uit Bolsward. Bewoonster betrapt twee inbrekers terneuzen - De bewoonster van een huis in de Plataanstraat in Ter neuzen heeft gisteren om 15.40 uur twee inbrekers betrapt. De inbrekers gingen er vandoor. Bven later werden in de omgeving een 20-jarige en een 21-jarige man uit Terneuzen aangehouden. Zij probeerden te vluchten bij het zien van de politie. Het is nog on bekend of er iets uit de woning werd weggenomen. Losse tanden na dreun van boze automobilist oostburg - Op de Grote Beer in Oostburg is een 16-jarige jongen mishandeld. Hij fietste naast een leeftijdgenoot en ze kregen daar over opmerkingen van een auto mobilist. Die stopte, stapte uit en gaf de jongen een stomp tegen zijn lichaam. Daarna kreeg de jon gen een vuistslag in het gezicht. Het gevolg was enkele loszittende tanden en een kapot gehemelte. Met verkoop van hollandse kost willen Jamaica Lernout (links) en Mirte van Os eten bekostigen voor weeskinderen. Tip? redactie@pzc.nl „Schifahren", klonk het opgewekt. Het zei de ander niets. „Waar ligt dat?", wilde hij weten. Het ant woord was een luide lach. „Schifah ren is Duits voor skiën", legde de Terneuzenaargeamuseerd uit. Maar de interesse bij zijn gespreks partner was verdwenen. „O, met skiën heb ik niks." Die indruk had onze wintersporter al. GzrechïsDeurwaardersKmrtoor j Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 21-11-2008 blijkt, dat t.v.v. Ester Stam, wonende te Vlissingen, aan ADRIANUS THOMAS MARION LEM- MENS zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gegeven beschikking van 29-10-2008. Bij dit exploot, waarvan A.T.M. Lemmens een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is ondermeer bepaald dat het gezag over het minderjarige kind wordt uitgeoefend door de vrouw en is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 4331 GJ Middelburg Westsingel 132 4461 DR Goes schoondijke - Oud-leerlingen en -medewerkers van één van de vijf voormalige landbouwscholen in West-Zeeuws-Vlaanderen kunnen zich aansluiten bij de reünistenver eniging van Zwin College. De vereniging Zwin College begon ruim veertig jaar terug als reünie club van het voormalige Koningin Wilhelmina Lyceum. Andere Ver loren' scholen als Sint Eloy, de openbare ulo en de lts Oostdijke sloten zich aan en vormden de reü nistenvereniging Zwin College. De club hield de afgelopen jaren regel matig succesvolle bijeenkomsten voor oud-leerlingen van diverse scholen. Vanwege dat succes wil de reünistenvereniging ook oud-le raren, -leerlingen en -medewer kers van voormalige land bouwscholen bij het Zwin College betrekken. In het verleden was er een vlassersschool in Eede, een la gere landbouwschool in Aarden burg én landbouwpraktijkschool plus een lagere en een middelbare landbouwschool in landbouwbol- werk Schoondijke. Oud-leerlingen, oud-medewerkers en een oud-docent inventariseren of er draagvlak is voor een land bouwtak aan de reünistenvereni ging. Belangstellenden kunnen tot 15 maart contact opnemen met (onder anderen) Jan Quist, I oud-docent middelbare land bouwschool: j.quist@agroweb.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42