Openbaar vervoer ter discussie 'Checkpoint gaat niet meer open' 27 rliij 17 18 en 19 Gepensioneerde leerkrachten redden onderwijs op Prins Willem van Oranjeschool Prooi buizerd maakt tongen los Droom van twee vriendinnen gaat in Afrika in vervulling Dinsdag 10 februari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Nieuw vervoerssysteem Zeeuws-Vlaanderen met vier ton te doen. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Met een extra bijdra ge van vier ton van de provincie en wooncorporatie Woongoed is het Samenwerkingsverband Collec tief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen in staat om een aanvullend ver voerssysteem op te zetten dat heel de regio Zeeuws-Vlaanderen dekt. Dit stelt voorzitter Co van Schaik van het regionale samenwerkings verband. Op dit moment fungeert het collectief vervoer alleen voor ouderen. In Terneuzen kunnen 65-plussers gratis van taxidiensten gebruikmaken, in Sluis en Hulst geldt voor ouderen een inkomens- toets. Van Schaik denkt met vier ton extra een taxisysteem voor heel Zeeuws-Vlaanderen op te kunnen zetten, waarvan mensen gebruik kunnen maken op de mo menten dat er geen busdiensten rijden. „Meestal heb je het dan over zeven uur 's avonds en later. Voor enkele woonkernen gelden andere tijden, die uitzonderingen moeten dan goed omschreven worden", aldus Van Schaik. Zeeuws-Vlaanderen kende enkele jaren geleden een aanvullend ver- voerssyssteem voor heel de streek, maar de provincie vond dat sys teem - dat jaarlijks zeven ton extra kostte - te duur. Het gevolg was dat drastisch het mes werd gezet Wi Woongoed belegt thema-avond over vervoer. Voorzitter Co van Schaik van samenwerkingsver band hoopt dat de corporatie ook met geld over de brug komt. in het cw, zodat alleen ouderen nog van de diensten gebruik kon den maken. Wooncorporatie Woongoed - be zitter van 6300 woningen in veer tig veelal kleine Zeeuws-Vlaamse kernen - maakt zich zorgen over het (openbaar) vervoer in Zeeuws-Vlaanderen en vindt dat het hele vervoerssysteem op de schop moet de komende jaren. De corporatie wil met bewoners, be stuurders en instanties op 3 maart in discussie treden om te bezien of het wenselijk is om voor Zeeuws-Vlaanderen een ver nieuwd vervoerssysteem te ont wikkelen. Mobiliteit zal de komen de jaren, zeker in plaatsen die te maken krijgen met krimp, steeds belangrijker worden voor de leef baarheid in de diverse dorpen. De thema-avond vindt plaats in het Scheldetheater in Terneuzen en begint om 17.30 uur. Van Schaik hoopt dat Woongoed het niet alleen bij praten laat, maar ook met middelen - geld dus - over de brug komt om het ver voer te optimaliseren. „Dat is na tuurlijk ook in het belang van de corporatie zelf', aldus Van Schaik. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De griepgolf maakt ook veel slachtoffers in onderwijs land. Zoveel zelfs dat in Zeeuws-Vlaanderen de vervangers- pool zo goed als leeg is. Scholen met zieke onderwijskrachten wor den genoodzaakt niet alledaagse oplossingen te bedenken. Op de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen staan dezer dagen on derwijsgevenden voor de groepen die al geruime tijd met pensioen zijn. Juffrouw Joke Kind (65) gaat - normaal gesproken - een paar maanden per jaar de hort op met de camper, maar nu de nood op haar oude school zo groot is, ging ze onmiddellijk op het verzoek van directeur Sjaak Hamelink in om in te vallen. Ook oud-direc teur Piet de Koning (71) van basis school De Hille sprong gisteren bij. In groep acht en bij de kleuters onder het motto: 'Elke groep is even leuk'. De leerlingen van de basisschool vonden het prachtig. Niet alleen omdat de oudere lera ren zo goed konden vertellen, maar ook omdat ze er blijk van ga ven moderne leermiddelen als het digitale bord niet te schuwen. „Daar draai ik mijn hand niet voor om", verklaarde Piet. Directeur Hamelink is blij met de inzet van de oudere leerkrachten. „Normaal kunnen we het met de vervangerspool en onze onderwijs assistent redelijk redden. Met de griepgolf nu ligt dat anders. Het al ternatiefis kinderen naar huis stu- en en dat vinden ouders niet leuk. Dit is echt een uitkomst." foto Wim Kooyman Kijk voor adressen op www.scIioenenrees.nl Burgemeester Lonink gelast definitieve sluiting van coffeeshop. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Coffeeshops Check point lijkt geschiedenis te worden. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen heeft de definitieve slui ting van de voorziening gelast op basis van de tweede overtreding van de gedoogbeschikking vorig jaar. Vorig voorjaar werden bij een inval van politie en justitie in de Terneuzense shop enkele tiental len kilo's soft drugs aangetroffen op verschillende plaatsen. In de shop zelf betrof het een hoeveel heid handelswaar die de gedoogde halve kilo ruim overtrof. Lonink heeft de aanzegging tot sluiting de deur uitgedaan op basis van pro ces-verbaal van politie en het OM. De uitbater van Checkpoint, tegen wie nog een onderzoek loopt voor vermeende deelname aan een cri minele organisatie, tekent bezwaar aan tegen de definitieve sluiting. Volgens Lonink werd dat ook wel verwacht. „Zo lang betrokkene niet door een rechter veroordeeld is, kan hij nog proberen om zijn gedoogbeschikking voor zijn zaak te houden", aldus de Terneuzense burgemeester. Lonink zal zo lang de bezwaarprocedures van de Checkpointeigenaar lopen geen ge- doogbeschikkingen verlenen aan andere gegadigden voor een cof feeshop in Terneuzen. „Kandida ten zijn er zat, maar voorlopig gaan we niet op verzoeken in. Ge let op de beroepszaken kan dat ook niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41