Bijltjesdag in de Premier League Oemoemenoe van schrik bekomen JJpJiïïng 30 en 31 Toerrijders beginnen aan een nieuw wielerseizoen Duivenmelker Angelo van der Veeke is terug van weggeweest Dinsdag 10 februari 2009 Tip? sport@pzc.nl Scolari ontslagen bij Chelsea; Portsmouth stuurt Adams weg. door Barry van der Hooft den haag - Aan beide kanten van de ranglijst was het gisteren bijl tjesdag in de Premier League. Na dat Portsmouth zich 's ochtends had ontdaan van manager Tony Adams en zijn assistent John Met god, volgde aan het eind van de middag het ontslag van Felipe Sco lari. De Braziliaan was pas sinds de zo mer in dienst van Chelsea, dat de laatste weken matig presteerde. De club van eigenaar Roman Abramo- vitsj pakte slechts acht punten uit de laatste zes duels. De nummer vier van de Premier League heeft daardoor nu tien verliespunten meer dan koploper Manchester United. Sinds Abramovitsj Chel sea in 2003 overnam, is Scolari de vierde manager die wordt ontsla gen. Claudio Ranieri, José Mourin- ho en Avram Grant gingen hem voor. Zaterdag kwam de Londense mil joenenformatie op eigen veld niet verder dan o-o tegen Huil City. Het elftal werd na het laatste fluit signaal uitgefloten door de eigen aanhang. De wens op één van de spandoeken op Stamford Bridge 'Scolari eruit, Zola en Di Matteo als nieuwe staf, ging twee dagen later al voor de helft in vervulling. Het was een logische suggestie, omdat de twee Italianen het goed doen als beginnend coach. Zola - in 2003 door de fans gekozen tot beste speler ooit van Chelsea - staat knap achtste met stadgenoot West Ham United. Hij vormt een duo met Steve Clarke, die jaren lang assistent was bij Chelsea maar door de Italiaan naar West Ham werd gehaald. Zola's voorma lige ploeggenoot Di Matteo is met W* Chelsea heeft trainer Luiz Felipe Scolari met onmiddellijke ingang ontslagen wegens de tegenvallen de resultaten en het teleurstel lende spel. MK Dons (het voormalige Wim bledon) aan een opmars bezig. Op het derde niveau staan de Dons tweede en lonkt een plaats in het Championship. Volgens de Britse bookmakers is Guus Hiddink echter de belangrijk ste kandidaat om Scolari op te vol gen. De bondscoach van Rusland wordt al betaald door Abramovitsj en werd daardoor al eerder aan Chelsea gelinkt. Net als Roberto Mancini (ex-Internazionale), de van een sabbatical genietende Frank Rijkaard en Avram Grant. De Israëliër is ook in beeld bij Portsmouth. Bij die club viel giste ren na slechts twee zeges in zes tien competitieduels het doek voor oud-international Tony Adams. In zijn kielzog sneuvelde ook diens assistent John Metgod, die pas drie maanden in dienst was bij de Premier-Leagueclub. „Ik ben niet blind voor de realiteit. Als je geen punten pakt weet je dat dit kan gebeuren", zei Metgod giste ren. Adams promoveerde eind oktober van assistent tot eindverantwoor delijke, toen Portsmouth nog de zevende plaats bezette. TWee we ken na zijn aanstelling haalde hij Metgod binnen. Het duo slaagde er niet in Portsmouth op koers te houden. De club werd uitgescha keld in de Uefa Cup, verloor in de FA Cup en ging in de Premier Lea gue in zeven van de laatste acht duels onderuit. „De resultaten wa ren niet goed, maar er zit wel een verhaal aan vast", vertelde Met god, doelend op de financiële pro blematiek bij de club Luiz Filipe Scolari foto Gerry Penny/EPA Drie rugbysters nog in ziekenhuis na ongeluk met busje bij Moerdijk. door Koen de Vries middelburg - Nu de ergste schrik bij rugbyclub Oemoemenoe is ver dwenen, lijken de gevolgen van het verkeersongeluk dat zes leden zondag bij knooppunt Klaverpol der bij Moerdijk overkwam, mee te vallen. „We waren enorm ge schrokken, maar zijn nu opge lucht", zegt Luuk Boogert, voorzit ter van de Middelburgse vereni ging. „Als je het busje ziet waarin de speelsters zaten, is het eigenlijk een wonder dat ze er zo goed van af gekomen zijn." Drie leden van het vrouwenteam van Oemoemenoe lagen gisteren •nog in het ziekenhuis. Dinja de Wijze is er het ergst aan toe. Ze heeft een gebroken been, gebro ken wervels en breuken in de sche del. Desondanks is er goede kans op herstel. De 21-jarige Middel burgse heeft geen dwarslaesie of hersenbeschadiging. Addie van Lie- re werd van het ziekenhuis in Roosendaal naar dat van Vlissin- gen vervoerd. Ze heeft een gecom pliceerde schouderbreuk, maar kan daaraan nog niet geopereerd worden. Eerst moeten de zwellin gen rond het gewricht slinken. Marieke ten Thije, de speelster die ter observatie in het ziekenhuis van Breda was opgenomen omdat ze veel slootwater binnen had ge kregen, mocht gisteren tegen de verwachting in nog niet naar huis. De gevolgen zijn nog niet geheel in kaart gebracht. Ook over de oorzaak van het onge luk is nog geen duidelijkheid. Ze ker is wel dat de chauffeuse niet te hard reed en dat het weer goed was. De politie onderwerpt het busje aan een technisch onder zoek omdat de bestuurster meldde dat het niet reageerde op haar stuurbewegingen. Zij speelde na de crash volgens de politie een be langrijke rol in het redden van haar teamgenotes. Ze zat aanvanke- De kwestsuren die van de speel- sters van rugbyclub Oemoeme noe zondag bij een ongeluk oplie pen, lijken mee te vallen. Er is misschien geen blijvende schade. lijk bekneld, maar toen ze zich had losgemaakt hield ze samen met een andere teamgenote vier speelsters die in de sloot terecht waren gekomen het hoofd boven water, totdat er extra hulp kwam opdagen. De kans dat het vrouwen team de competitie afmaakt, lijkt klein. Oemoemenoe, dat samen met speelsters van Emma uit Dor drecht een team vormt, zat al niet ruim in het jasje en komt nu echt in spelersnood. Ondanks alles was voorzitter Boo gert gisteren positief gestemd. De gevolgen vallen uiteindelijk mee en zijn club toonde zich na het on geluk een hechte eenheid. „Het is mooi om te zien hoe iedereen el kaar steunt. Als voorzitter kan ik daar alleen maar trots op zijn." amsterdam - Ëén afvaardiging van de Ajax-supporters, algemeen directeur Rik van den Boog, trai ner Marco van Basten en manager technische zaken Danny Blind heb ben gisteren een pittig, maar goed gesprek gehad over de magere pres taties van de Amsterdamse ploeg. Vertegenwoordigers van de Sup portersvereniging Ajax, AFCA-sup- portersclub, Vak M, F-side en Vak 410/jongeren waren uitgenodigd voor het onderhoud. Van den Boog verklaarde later afgesproken te hebben niet de ins en outs van de bijeenkomst prijs te geven. Van den Boog: „Het is logisch dat er na een aantal slechte wedstrijden emoties loskomen bij de suppor ters. Tijdens dit gesprek was er ruimte die emoties te uiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31