Advocaat: politie levert broddelwerk Vogelopvang moet gestoorde kraai laten inslapen Eis Opnieuw cel voor vrouwenhandel Onderzoek naar opslag energie Cast van film provincie rond PZC Dinsdag 10 februari 2009 25 Oost-Souburger zou maanden voor niets hebben gezeten. door Emile Calon MIDDELBURG - Advocaat L. de Leon had gisteren maar één woord no dig om het opsporingswerk van de politie te omschrijven in de zaak tegen zijn cliënt: broddelwerk. Die cliënt, een twintigjarige Oost-Souburger, is volgens het Openbaar Ministerie en de politie een van de mannen die op 3 sep tember vorig jaar op de weg tus sen Middelburg en Groot Abeele een andere Souburger bedreigd hebben met een pistool en hem verwondden met een mes. Op verzoek van officier van justi tie M. Overmeer verscheen het slachtoffer in de Middelburgse rechtszaak voor een toelichting. Bij binnenkomst keek hij al enigs zins vreemd naar zijn plaatsge noot. Bij de ondervraging door De Leon vertelde hij met grote stellig heid de vermeende dader niet te kennen en zeker niet te herken nen. Overmeer hield hem voor dat hij bij de politie bij een foto van de jongeman wel een positief signaal had gegeven. Dat klopte echter niet, zo verweerde hij zich. Hij had op zijn hoogst gezegd dat de gefotografeerde hem misschien kon zijn. Twee andere getuigen, de vriendin van de vermeende dader en zijn schoonmoeder, bleken ook ontlas- Slachtoffer herkent vermeende dader bedreiging niet. Volgens zijn advocaat heeft de Oost-Sou- burger onterecht vastgezeten. Zijn voorarrest is nu geschorst. tende verklaringen te hebben afge legd. Daaraan was volgens de raadsman volstrekt onvoldoende aandacht besteed, zodat die Sou burger 'voor niets bijna vijf maan den heeft gezeten'. Overmeer wilde gisteren nog niet die conclusie trekken. Ze vroeg de rechtbank wel de jongeman uit zijn voorarrest te schorsen, zodat hij vandaag weer naar huis kan. Maar ze blijft hem nog wel zien als verdachte totdat alles tot op de bodem is uitgezocht. De recht bank volgde het verzoek van de of ficier. De tweede verdachte in deze zaak, een 21-jarige uit Oost-Souburg, be kende tegenover de rechtbank dat hij die bewuste woensdag zijn plaatsgenoot tweemaal had ge raakt met een mes. Hij was die dag met een vage kennis op weg naar Middelburg en kwam zijn plaatsge noot tegen; een ware plaaggeest, zo zei hij tegenover de rechters. Hij wilde niet laf overkomen, stap te af en bedreigde hem samen met de onbekende kennis. Overmeer eiste tegen hem een celstraf van twaalf maanden. Uitspraak 23 februari. De Mikke verliest haar vergunning als kraai wordt vrijgelaten. door Maurits Sep MIDDELBURG - De kraai van Klaren- beek is niet meer. Vogel- en zoog- dierenopvang De Mikke in Middel burg heeft de vogel noodgedwon gen laten inslapen. Hij was zo gedragsgestoord dat hij niet vrijgelaten kon worden, ver klaarde Coby Louwerse gistermid dag. „Ik heb nog met de Algemene Inspectiedienst gebeld, maar ik wist het antwoord al. Als ik die kraai loslaat, verlies ik mijn vergun ning. Buiten vervalt hij toch in zijn oude gedrag en dat mag ik niet toelaten. Laat ik hem toch vrij, dan moet De Mikke dicht en zijn drieduizend vogels de dupe. Dat kan echt niet, ook al vind ik het nog zo erg voor die kraai. Ik neb me er nog niet toe kunnen zet ten om hem te laten inslapen, maar ik zal het vandaag toch moe ten doen." De vogel zorgde in de wijk Klaren- beek in Middelburg voor angstige momenten bij buurtbewoners. Hongerig als hij was probeerde hij mensen eten af te pakken. „Hij wil de voedsel en omdat hij is opge voed door mensen, ziet hij men sen als voedselbrengers", legde Louwerse uit. Zaterdag wist een buurtbewoner de kraai te vangen. Medewerkers van de Dierenambulance brachten de vogel naar De Mikke. Daar zit hij in een volière met soortgeno ten, maar omdat hij niet met ande- MIDDELBURG - De provincie heeft op één persoon na het gezin rond dat gaat acteren in een promotie- fimpje voor de toekomst van Zee land. Vijf van de zes rollen konden na de audities van dit weekeinde ingevuld worden. Het zijn Aron Ludikhuijse, 11 jaar uit Middelburg, Robin Vleesdraa- ger, 17 jaar, Jan Roozendaal 49 jaar uit Kapelle, Liedwin de Witte uit Goes, en Dieuwertje de Mul, 26 jaar. De opa of oma zijn nog niet bekend. Zaterdag wordt het pro motiespotje opgenomen. Het film pje duurt twee of drie minuten. Het wordt gebruikt in de dialoog die de provincie met de inwoners van Zeeland opzet onder het mot to NieuwZeeland. Eerder vrijgesproken Middelburger hangt celstraf boven het hoofd. door Jan Jaap Broekhhuijsen DEN HAAG - Een 45-jarige Middel burger die vorig jaar door de recht bank in zijn woonplaats is vrijge sproken van vrouwenhandel, heeft gisteren in hoger beroep bij het ge rechtshof in Den Haag alsnog vijf tien maanden cel horen eisen. Het Openbaar Ministerie (OM) was in beroep gegaan tegen de vrijspraak. Het OM is ervan overtuigd dat de Middelburger en zijn Bulgaarse vriendin in 2005 minstens twee uit Bulgarije afkomstige vrouwen in Middelburg en Vlissingen heb ben uitgebuit. De vriendin was overigens ook vrijgesproken door de Middelburg se rechtbank. Het OM heeft het ho ger beroep in haar zaak echter in getrokken, evenals in de zaak te gen de eveneens vrijgesproken West-Brabantse zakenman aan wie de meeste vrouwen waren ge koppeld. Op verzoek van de Bra bander zocht het Middelburgs-Bul gaarse stel in Bulgarije naar vrou wen. De zakenman verklaarde des tijds tijdens zijn proces dat hij al leen maar op zoek was naar een partner. Volgens het Openbaar Mi- Tin Een Middelburger (45) die door de rechtbank is vrijgesproken van vrouwenhandel, heeft giste ren bij het gerechtshof alsnog vijftien maanden cel horen eisen. nisterie zijn de vrouwen door het duo naar Nederland gelokt met val se beloften over een baantje als ser veerster, waarna hun paspoorten werden afgepakt en zij de prostitu tie inrolden. Dat zou de vrouwen niet meer dan een habbekrats heb ben opgeleverd. Een van de meis jes was een 'naïef dorpsmeisje' vol gens de hofaanklager. „Haar situa tie was beslist niet de situatie die een mondige prostituee in ons land heeft." Volgens de raadsman van de ver dachte had het OM in alle zaken in hoger beroep moeten gaan en niet alleen in de zaak van zijn cliënt. „Gelijke monniken, gelijke kappen." Hij drong aan op her nieuwde vrijspraak. Uitspraak 23 februari. MIDDELBURG - In opdracht van Del ta, Eneco, Essent, Nuon en de Al gemene Energieraad is Kema een onderzoek begonnen naar de be hoefte aan en noodzaak tot groot schalige energie-opslag. Energie-opslag moet een eind ma ken aan fluctuaties in het elektrici teitsaanbod. Daar is sprake van door het grillige aanbod en de toe name van windenergie. In het on derzoek wordt rekening gehouden met diverse scenario's voor de ont wikkeling van windenergie, brand stofprijzen en toekomstige ontwik kelingen in elektriciteitsopwek king en interconnectie van netwer ken. De studie wordt uitgevoerd vanuit een Europees perspectief en moet in juni klaar zijn. -V-'. De zwarte kraai die in Middelburg mensen aanviel om eten te pakken, was zo gedragsgestoord dat hij moest worden afgemaakt. foto Lex de Meester re kraaien is opgegroeid, valt hij ze je als mensen jonge vogels in huis den van jonge vogels af. Breng je cent van de dieren die wij opvan- aan, pikt hij die weg. nemen. Dat is dan ook de les die ze zelf groot, dan krijg je dit", be- gen, zit hier door toedoen van de „Hij kent alleen de mens. Dat krijg ik wil meegeven: blijf met je han- nadrukt Louwerse. „Negentig pro- mens."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27