Roerige tijden Watersnoodmuseum Verdieping nodig voor brede scholen Borsele 'Je kunt zitten, je kunt liggen' Ill IC HOGE KORTINGEN op onze showroommodellen W PZC Dinsdag 10 februari 2009 21 Oordeel commissie over dakbedekking wordt in spanning afgewacht. door Esme Soesman OUWERKERK - Het zijn roerige tij den voor het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Gisteren overheer ste vreugde. De BankGiro Loterij maakte bekend eenmalig drie ton te stoppen in de uitbreiding van het museum. Maar er is ook zorg. De caissons 'lekken'. De voorgenomen (her)opening van het museum komt ondertus sen in rap tempo dichterbij. Hoogstwaarschijnlijk neemt de monumentencommissie vandaag een beslissing over de dakbedek king die mag worden toegepast op de drie caissons die bij het Waters noodmuseum worden getrokken. De caissons laten water door. Het beton vertoont her en der scheur tjes en is poreus. Niet onlogisch gezien de functie waarvoor ze ooit zijn ontworpen. De grote gevaartes zouden - voor een duur van negen maanden - worden ingezet bij de landing van geallieerden in Normandië, maar werden uiteindelijk gebruikt om de dijk bij Ouwerkerk te dichten na de Watersnoodramp. Het eer ste caisson, dat al langere tijd als museum in gebruik is, heeft een bi tumen (asfalt) dakbedekking gekre gen. Die oplossing is tegenwoordig uit den boze, dus moest voor de uitbreiding van het museum met de overige drie caissons worden ge- PW Het zijn spannende tijden voor het Watersnoodmuseum. Giste ren was er vreugde over de schenking van drie ton, maar er is zorg over lekkende muren. zocht naar een alternatief. De be doeling is tot een oplossing te ko men waarbij de authenticiteit van de bouwsels zo min mogelijk aan getast wordt. Een aantal methoden is aan de mo numentencommissie voorgelegd. Gehoopt wordt nu op een snelle uitkomst, zodat de forse uitbrei ding van het museum voortva rend kan worden voortgezet. De bedoeling is 10 april, vlak voor Pa sen, het vernieuwde museum te openen. „Het wordt met het uur spannender", bevestigt directeur Jaap Schoof. Voor die tijd moet nog een flinke klus worden ge klaard. „Een megaklus. Maar we zijn vol vertrouwen dat het lukt. Dit is weer een stimulans", zegt Schoof, verwijzend naar de drie ton die het museum ('een ambiti eus museum met een actueel on derwerp, bewezen educatieve kun de en een gedegen verbouwings plan', aldus het rapport) eenmalig krijgt van de BankGiro Loterij. „Geweldig. Dit geeft ons de kans een aantal dingen te doen die we wilden doen." Zoals het aantrekke lijker maken van de buitenomge ving van de caissons. Scooterrijder gewond bij botsing Middelburg MIDDELBURG - Een scooterrijder is voor onderzoek naar het zieken huis in Vlissingen gebracht na een aanrijding, gisteren om 16.20 uur op de kruising De Ruyterstraat en Poelendaeleweg in Middelburg. Een 26-jarige Middelburgse auto mobiliste reed over de De Ruyter straat en wilde de Poelendaeleweg oversteken. Ze verleende geen voorrang aan de van rechts komen de scooterrijder, die ten val kwam. Seaside Rendez-Vous zoekt nieuw zangtalent KRUININGEN - Popkoor Seaside Ren- dez-Vous is op zoek naar nieuw zangtalent. Er is plaats voor drie bassen, twee lage alten en één ho ge sopraan. Liefhebbers kunnen op repetities voorproeven. Dat kan vanavond, dinsdag 17 februari en dinsdag 3 maart. Het koor repe teert in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat 3 in Kruiningen. Aanmelden kan via 0113-220624 of info@seasiderendezvoüs.nl. Vrouw in Vlissingen beroofd van tas VLISSINGEN - Een 53-jarige Vlissing- se is gisteren om 18.50 uur in de Brouwenaarstraat in haar woon plaats beroofd door een fietser die over de stoep reed en haar tas uit haar hand rukte. In de tas zaten een portemonnee met tientallen euro's, een gsm en persoonlijke pa pieren. Even eerder poogde een man op de Koudenhoek in Vlissin gen tevergeefs de tas te stelen van een 62-jarige Middelburgse vrouw. Jeroen Siebons uit Vlissingen is exclusief importeur van de Cruzbike. foto Lex de Meester Vlissinger is eerste en vooralsnog enige importeur Cruzbike. door Wendy vaon den Hurk VLISSINGEN - De racefiets bezorgde hem rugklachten, de ligfiets kwam hem op kritiek van familieleden te staan. En de zitfiets met rugsteun tje en de elektrische fiets, die wa ren het ook niet. Hm. Er moest toch érgens een fiets te verkrijgen zijn, waarmee Jeroen Siebons elke dag relaxed1 vanuit Vlissingen naar Heinkenszand kon rijden? „Toen ben ik maar aan de keuken tafel gaan zitten teken", vertelt de Vlissinger. „Een hele berg schetsen had ik gemaakt, van een fiets waar op je haast even comfortabel zit als in een auto. Ik had 'em bijna... En toen ging ik nog eens googelen. Daar was 'ie: de Cruzbike." Siebons had er, naar eigen zeggen, direct geloof in. „Je kunt liggen, je kunt zitten en de ondersteuning blijft. Dus ik mailde met de dealer, in Amerika. Bleek de bike in Ne derland nog niet op de markt te zijn. Omdat de invoerrechten toch best hoog waren, dacht ik: ik be stel er gelijk twee. Voor ik het wist had ik er zes besteld en werd ik door de dealer gekroond tot exclu sief importeur." En daar is Siebons best een beetje trots op. Zes Cruzbikes staan er nu te pronken in zijn West-Souburgse schuurtje: twee voor zijn eigen ge zin en vier voor de verkoop: twee met een stoer chopper-stuur en twee met een gewoon stuur. Hij is ze momenteel aan het pimpen. „Ik maak er Nederlandse fietsen van, met een bagagerek, spatborden en koplampen. Maar mensen mogen ook zelf ideeën aandragen." Aan de herboren handelaar hoefje niet te vragen hoe de Cruzbike be valt. Geweldig, natuurlijk. „Dit is echt de fiets, waarop het niet erg is om kilometers te maken." Nou, en óf de fiets comfortabel is. De banden, die van een normaal formaat zijn, bieden snelheid en de vering is als van een mountain bike. Het frame ook. „Vandaar ook dat jeugd regelmatig roept dat het zo'n stoere fiets is. En dat had ik met die ligfiets nooit!" www.diewilikookwel.nl Scholen moeten een spilfunctie vervullen in het dorpsleven. HEINKENSZAND - In alle dorpen in Borsele moeten brede scholen een spilfunctie in het dorpsleven ver vullen, met name voor kinderacti viteiten. Tot nu toe is dit te weinig van de grond gekomen, blijkt uit een evaluatie van het brede scho- len-beleid in Borsele in de periode 2001-2007. Vele miljoenen euro's heeft Borse le de afgelopen jaren in nieuwe schoolgebouwen gestoken. Maar met stenen stapelen alleen kom je er niet, realiseert de Borselse poli tiek zich. In brede scholen moeten activiteiten op het gebied van on derwijs, welzijn en andere secto ren samenkomen. Belangrijk is ook de samenwerking tussen basis scholen, peuterspeelzalen en kin deropvang. Kinderen kunnen dan al van jongs af aan worden ge volgd. In Borsele hebben op dit vlak vanaf 2001 diverse proeven ge draaid onder begeleiding van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Viel de begeleiding na de proefperiode weg, dan werd er geen vervolg aan gegeven, volgens de evaluatie. Instellingen hadden er geld en tijd voor. Buitenschool se activiteiten in de scholen kwa men ook niet van de grond, om dat er geen of onvoldoende vrijwil ligers waren. Macaroni of Hachee met rode kool en aardappelpuree j \1 [E/ke dinsdag-, woensdag- en donderdagavond Winterkost café restaurant Markt 21 4331 LJ Middelburg 01 18 613201 KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELEOTRO Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond, (zaterdagmiddag gesloten) OOK f VERKOOP VAN ZONNEBOILERS LENZONNE- i PANELEN A TOTAAL INSTALLATEUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23