een ambulance voor zomerhuisje 31 Vroedvrouwen willen ambulance Vlissingen Urban living Half jaar voor e-fraude keuze in trouwpakken! STEUTEL W PZC Dinsdag 10 februari 2009 1 9 „Die ambulance is daar in het wilde weg neergezet", zegt Hilda Hament namens de Walcherse vroedvrouwen. „Een mooi staaltje daadkracht van de minister", zegt de Veerse burgemeester Rob van der Zwaag. De concentratie van de verloskunde in Goes laat een gat vallen in de ziekenhuiszorg. Om dat te repareren staat nu in Domburg een ambulance. door Henk Postma Een ambulancepost? Wel nee, 'gewoon een zomer huisje met een parkeer plaats waar een ambulan ce op staat', zegt interim-driecteur Ricks Méppelder van de Zeeuwse ambulancedienst RAVZ. Kan wel zijn, maar de gemeente Veere is nu wel een stukje veiliger. In ieder geval voor de pakweg twintig zwangere vrouwen per jaar die een beroep op de ambulance zul len doen, in de hoop daarmee op tijd in Goes te geraken. En passant kan het voertuig ook in andere noodgevallen uitrukken. Het doet wat vreemd aan. De hele dag een ambulance op de stoep van zomerhuisje nummer 31 van de Eb en Vloedweg, midden in het deze maanden uitgestorven ogend vakantiedorp Hof Domburg. Sinds zaterdag wordt het zomerhuisje permanent bewoond: 24 uur per dag bivakkeren er twee ambulance broeders, klaar om meteen uit te rukken. De hele dag gezellig duimen draaien tot er misschien een tele foontje van de meldkamer komt? Nog voordat die vraag kan worden gesteld, geven de twee hulpverle ners nadrukkelijk te kennen dat ze geen antwoorden zullen geven. Hun opdrachtgever, vervoersmaat schappij Con- nexxion, zou hen een slot op de mond hebben ge zet. Dat kan pas worden geopend wanneer het hoofdkantoor daar toestemming voor geeft. En he laas, daar is niemand bereikbaar. Iedereen bij Connexxion die iets met het ambulancevervoer te ma ken heeft, is vertrokken naar een bijeenkomst, en wordt niet meer terug op kantoor verwacht. Sinds afgelopen zaterdag, een dag nadat het Zeeuws provinciebe stuur er een voorschot voor op ta fel legde van 100.000 euro, staat in Hof Domburg een ambulance plus bemanning gereed om de Veerse dorpen aan een betere verbinding te helpen met het ziekenhuis in Goes. Dat is eigenlijk zes weken te laat. Immers op 1 januari werd in het Vlissings ziekenhuis de afde ling voor verloskunde opgeheven. Sindsdien moeten vrouwen naar Goes voor gynaecologische hulp. Voor de vier ambulances van de RAVZ, die bij de brandweerkazer ne in Middelburg zijn gestatio neerd, is dat niet te berijden. Ze zullen er in veel gevallen langer over doen dan 45 minuten om vrouwen uit de kop van Walche ren naar het ziekenhuis in Goes te „Naarmate meer acute zorg naar Goes overgeheveld, neemt de noodzaak toe." rijden. Daarmee worden de veilig heidsnormen overschreden. De ambulance rukt niet alleen uit voor zwangere vrouwen. „Als in de omgeving een ongeluk gebeurt, of iemand moet om een andere re den met spoed naar een zieken huis, dan kan de ambulance ook worden ingezet", zegt interim-di recteur Meppelder van de Zeeuw se ambulancedienst. Er schuift dan meteen een ambulance uit Middel burg door naar Domburg om daar de standplaats bezet te houden. Want tijdige verloskundige hulp moet blijven gewaarborgd. De standplaats Domburg wordt ge rund door de Zeeuwse ambulance dienst RAVZ, maar 'bemand' door de ambulance-afdeling van ver voersmaatschappij Connexxion. Die huurt er personeel voor in bij uitzendbureau Confesso. Minister Ab Klink beloofde de standplaats te betalen, nadat beroering was ontstaan door de geboorte van een baby in een auto, op weg naar Goes. Doordat het provinciebe stuur alvast 100.000 euro voorfi nancierde, konden uiteindelijk nog vrij snel spij- mnritt kers met koppen worden geslagen. „Een mooi staaltje daadkracht van de minister", zegt de Veerse burgemeester Rob van der Zwaag. „Ik ga ervan uit dat het een substantiële bijdrage levert aan de oplossing van het aanrijtijdenpro- bleem. Maar het lost natuurlijk niet de ziekenhuisproblematiek op. Degenen die de ziekenhuis zorg willen concentreren in Goes, sluiten de ogen voor de proble men die daardoor ontstaan op Walcheren. Daar laat men een an der voor opdraaien." RAVZ-direc- teur Meppelder erkent dat de 'Domburgse' ambulance niet vaak gebruikt zal worden. „Maar naar mate meer acute zorg naar Goes wordt overgeheveld, neemt de noodzaak toe." foto Lex de Meester door Henk Postma vlissingen - Zwangere vrouwen kunnen opgelucht ademhalen, nu in Domburg een ambulance voor hen klaar staat? „Nou vergeet dat maar", zegt woordvoerster Hilda Hament van de Walcherse vroed vrouwen. Die ambulance is daar 'in het wilde weg neergezet'. Ja> het verbetert, de veiligheid. „Voor zo'n twintig zwangere vrouwen per jaar." Die kunnen nu, als dat nodig is sneller naar het zieken huis in Goes. Terwijl alle andere vrouwen op Walcheren op achter stand zijn gezet." Zo'n tachtig procent van de Wal cherse vrouwen bevalt, onder de hoede van vroedvrouwen, in het geboortecentrum van het Vlissings ziekenhuis, en voor een klein deel nog thuis. „Als zich dan een pro bleem voordoet, is dat vaak in zo'n laat stadium dat we Goes niet meer kunnen bereiken. Daarom willen we een ambulancepost bij het Vlissings ziekenhuis. In plaats daarvan zetten ze voor dat vele geld een ambulance in Domburg. En dat voor een gering aantal men sen, die vaak ook nog met eigen vervoer naar Goes kunnen." De vroedvrouwen zijn daar niet in ge kend. „We weten van niets." Goes Krabbendijke Rilland Middelburg Vlissingen Westkapelle Zierikzee Burgh Haamstede Alle afstanden zijn g ziekenhuis Goes 20 20 27 21 41. 28 40 Mortiere Middelburg 16 min. 28 28 6 12 27 30 34 eten vanuit het stadscentrum ziekenhuis Bergen op Zoom 27 r 19 12 Felix Binicewicz bron: v\ MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 31-ja- rige inwoner van Vlissingen ver oordeeld tot een celstraf van zes maanden. De man is veroordeeld voor inter netfraude. Hij bood februari vorig jaar enkele Ipods te koop aan op Marktplaats.nl. Velen maakten ver volgens geld naar hem over, zon der dat ze ook maar iets terug kre gen. Vervolgens bood hij via die si te ook kaartjes aan voor theater voorstellingen, musicals en optre dens van Idols-zapgers en -zange ressen. Wederom leverde hij hen niets. Twee weken geleden eiste liet Openbaar Ministerie een celstraf van vijftien maanden tegen hem. De rechtbank vindt zo'n lange straf wat te veel van het goede. De man moet ook al zijn slachtoffers schadeloos stellen. Bij Tamara Totaal Verzorging kunt u nu ook terecht voor: Huidverjonging Botox •Fillers Lipolyse Drs. van Loghem is dinsdag 24 februari bij ons aanwezig. Behandeling op afspraak, meer info: www.janivanloghem.nl Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl telefoonnr. Middelburg teleloonnr. Zoutelande (0118) 418888 (0118) 563630 www.tamaratotaalverzorging.nl Reistijd naar ziekenhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21