Weer dertig maanden gevangenis geëist voor smokkelen van hasj De gehele dag staat Projectbureau stevig gedupeerd door brand 1 8 Dinsdag 10 februari 2009 pzc VV „Als in de omgeving een ongeluk gebeurt, kan de ambulance ook worden ingezet" zegt interim-directeur Ricks Meppelder van de Zeeuwse ambulancedienst. Officier gelooft niets van verhalen over vriendenhulp en toeval. door Emile Calon middelburg - Op het verkeerde moment op de verkeerde plaats. Een veertigjarige Amsterdammer erkende gisteren tegenover de Mid delburgse rechters dat hij inder daad 'heel zijdelings' betrokken was bij de import van 1277 kilo gram hasj via de Vlissingse haven. Heel zijdelings omdat hij wat vriendendiensten had gedaan. „Ik ben er als het ware ingeluisd." Dankzij de inzet van een drugs hond vond de douane op 17 april van het vorige jaar die hasj in de dubbele bodem van een camper die per schip in Vlissingen arriveer de. Na de arrestatie van de eige naar van die auto kwam ook de Amsterdammer in beeld. Want hij had wat reisdocumenten geregeld en was in het bezit van een sleutel van die auto. Bovendien moest hij gebeld worden als het schip met die auto was gearriveerd in de ha ven. Volgens de Amsterdammer leek het er inderdaad op dat hij een rol had gespeeld bij het hasjtransport. Hij hield de rechters echter voor dat het hele dossier ook op een an dere manier gelezen kon worden. „Als u nu eens uitgaat van mijn on schuld, dan komen tal van feiten in een ander daglicht te staan", zo bezwoer hij. Volgens hem had hij alleen maar een vriend geholpen door bijvoorbeeld die documen ten te bestellen. Dat hij enige tijd voor dat transport in Vlissingen ar riveerde alleen op vakantie was ge weest in Marokko, 'dat was ook puur toeval'. Zijn vrouw was hoog zwanger en kon niet mee, zodat hij wel alleen moest gaan. Officier van justitie G. van der Hof stede geloofde niets van het ver haal van de Amsterdammer. Vol gens hem zat er iemand voor de rechters die een belangrijke rol had gespeeld bij het hasjtransport. Niet de hoofdrol, maar wel een be langrijke, herhaalde hij. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde vorig jaar een andere be trokkene bij dat "hasjtransport tot een celstraf van twee jaar nadat de officier om dertig maanden had ge vraagd. Opnieuw eiste de officier nu der tig maanden. Want deze verdachte is volgens' hem meer de regelaar terwijl die andere slechts een uit voerder was. De uitspraak volgt op 26 februari. JTO Verdachte stelt dat hij maar zijde- lings betrokken was bij smokkel van softdrugs. Volgens hem had hij alleen een vriend geholpen door documenten te bestellen. Voorjaarsvergadering van Anbo Koudekerke koudekerke - De Anbo in Koude- kerke houdt donderdag 12 februari een ledenvergadering. De vergade ring in verenigingsgebouw De Cou- burg begint om 13.45 uur. Op de agenda staan onder meer een be stuursverkiezing en het activitei tenprogramma voor 2009. De ver gadering wordt afgesloten met een praatje door burgemeester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere en met een bingo. Battle of the dj's boven café De Concurrent vlissingen - In Club Midnight in Vlissingen, boven De Concurrent, wordt zaterdag een Battle of the dj's gehouden. Dj Sarien opent de avond om 23 uur. Vervolgens strij den Surya, Lugar en Sparcoo van 00.00 tot 03.00 uur om de eerste plaats. De winnaar van de wed strijd wordt bepaald door het pu bliek. De avond wordt afgesloten met een optreden van dj's Jarah Damiel 8c Bryan. Entree: 5 euro. Informatieavond over zonnebootrace 2009 middelburg - Wie in juni wil mee doen aan de zonnebootrace 2009 (Dutch Open Solarboat Challen ge) kan maandag 16 februari tij dens een bijeenkomst in Middel burg informatie krijgen over het re glement, een stappenplan, de zon nepanelen en de etappes. De infor matieavond is van 19 tot 21 uur in het gebouw van ROC Zeeland aan de Ravensteijnweg 1 in Middel- burg. Computers analyseren werken van Van Cogh middelburg - Het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg houdt vrijdag een lezing over 'De compu ter als connaisseur'. De lezing wordt gegeven door E.O. Postma van de Universiteit van Tilburg en gaat over analyses van schilderijen van onder anderen Vincent van Gogh met behulp van digitale tech nieken. De lezing in de Zeeuwse Bibliotheek begint om 19.30 uur. De entree kost 3 euro. Knutselen met ridders en jonkvrouwen koudekerke - In de voorjaarsva kantie houdt Intratuin Koudeker ke van woensdag 25 tot en met za terdag 28 februari een kinder- doe-week. Het thema is ridders en jonkvrouwen. Dagelijks zijn er van 13.00 tot 16.00 uur inloopwork shops waarbij kinderen hun eigen ridderhelm of draak-mozaïek kun nen maken. De activiteiten zijn gratis. Het programma staat op www.intratuin.nl/koudekerke. Lezing modernisme in de vorige eeuw sint laurens - Het interieur van het hervormd kerkgebouw in Sint Laurens is verbouwd. Het is nu mogelijk in het gebouw verschil lende activiteiten te organiseren. Zo wordt er 16 februari een lezing gegeven door André Kappert. De lezing gaat over afbreken en op bouwen, over het modernisme in de eerste helft van de twintigste eeuw. De lezing begint om 20 uur. Entree bedraagt 5 euro. GerechtsDeurwaardersKantoor j. Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 21-11-2008 blijkt, dat t.v.v. Ester Stam, wonende te Vlissingen, aan ADRIANUS THOMAS MARION LEM- MENS zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gegeven beschikking van 29-10-2008. Bij dit exploot, waarvan A.T.M. Lemmens een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is ondermeer bepaald dat het gezag over het minderjarige kind wordt uitgeoefend door de vrouw en is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 4331 GJ Middelburg Westsingel 132 4461 DR Goes Politie ontdekt geen strafbare feiten bij sporenonderzoek. door Maurits Sep vlissingen - Het projectbureau Scheldekwartier/Kenniswerf van de gemeente Vlissingen is flink ge dupeerd door de brand in het ge bouw aan de Prins Hendrikweg, zondagochtend. Net geplaatst meu bilair is weg en het bureau moet op zoek naar tijdelijk onderdak. Over twee weken zou het gebouw in gebruik worden genomen door het projectbureau. De inrichting was in volle gang. Er stond al wat meubilair en er werd geschilderd. Waardevolle documenten waren er nog niet, aldus een woordvoer der van de gemeente. Maar het gebouw is nu maanden lang onbruikbaar. Voor de onge veer twintig medewerkers die nu verspreid in het stadskantoor wer ken en samen op één plek zouden komen, moet een andere plek wor den gezocht; binnen of buiten het stadskantoor. Omdat het pand aan de Prins Hen drikweg een monument is, is een opknapbeurt geen simpel klusje, beseft de gemeente. Bovendien is de schade aanzienlijk. Over de oor zaak is nog niets bekend. De poli tie meldt wel dat er geen sporen van strafbare feiten zijn ontdekt. De extra ambulance voor Walcheren is gestationeerd op vakantiepark Hof Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20