PZC Forse korting op Spaans Kwartier WALCHEREN 27 17 18 en 19 Wintersport a* Prooi buizerd maakt tongen los Dinsdag 10 februari 2009 In Domburg staat hele dag een ambulance voor zomerhuisje 31 Tip? walcheren@pzc.nl L'Escaut verlaagt koopprijs woningen met 25 procent. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vóór het eerst grijpt woningcorporatie l'Escaut in Vlis- singen naar het middel 'Koopga rant' om huizen verkocht te krij gen. Het gaat om twaalf woningen in het Spaans Kwartier die de cor poratie nu met vijfentwintig pro cent korting aanbiedt. „We zetten alles op alles om deze nieuwe wijk leefbaar te krijgen", zegt Thea de Feyter van l'Escaut. De verkoop van de woningen in het Spaans Kwartier, de voormali ge Bonedijkebuurt, valt tegen. Door Koopgarant in te zetten kun nen de Alegria-woningen (met die opvallende daken) met vijfentwin tig procent korting verkocht wor den. De prijzen zijn dan niet-lan ger vanaf 220.000 euro, maar van af 165.000 euro. „Dit is een vorm van sociale koop", zegt De Feyter. „Want zo wordt een koopwoning bereikbaar voor een bredere doel groep, bijvoorbeeld starters." Voorwaarde van de regeling is dat de koper verplicht is het huis later terug te verkopen aan l'Escaut. Dat heeft als voordeel dat de eigenaar niet bezorgd hoeft te zijn of hij zijn huis wel op tijd verkocht krijgt. Een andere voorwaarde aan de Koopgarant is dat de waardestij ging of waardedaling op het mo ment van de verkoop gedeeld wordt met de corporatie. Woningcorporatie l'Escaut zet het middel 'Koopgarant' in om de wijk Spaans Kwartier zo snel mogelijk bewoond en leefbaar te krijgen. „De huizen kunnen uiteraard ook -altijd gekocht worden zonder de regeling van Koopgarant", zegt De Feyter. „Dan houden de eigenaren later wel helemaal zelf de winst." Hoewel de meeste woningen in het Spaans Kwartier verkocht wor den door Aerssens en Pateer, wor den de twaalf Alegria-woningen waar de Koopgarant-maatregel voor geldt, verkocht door Orisant Makelaardij in Vlissingen. L'Escaut betaalt zelf de Koopga rant-korting. „Door de toekomsti ge waardestijging te delen, probe ren we later een deel van de kos ten terug te krijgen. Een flinke winst gaan we hier niet op draaien, maar daar gaat het ons ook niet om. Wij willen gewoon dat het Spaans Kwartier zo snel mogelijk leefbaar wordt. Dat is niet alleen belangrijk voor het Spaans Kwartier, maar voor heel Vlissingen." Naast de zestien gebouwde Ale gria-woningen in het Spaans Kwar tier, zijn er ook elf starterswonin- gen en 32 appartementen ge bouwd. Verder komen er nog 55 huurappartementen die in het na jaar worden opgeleverd. Gratis adviezen over werk en re-integratie VLISSINGEN - In de Vlissingse bibli otheek vindt met ingang van woensdag 11 februari elke week een spreekuur plaats over werk en re-integratie. Raymond Mohr geeft er als onafhankelijk arbeids- adviseur elke woensdag van 13 tot 17 uur gratis adviezen aan mensen die werk zoeken. Ook geeft hij in formatie over inkomens. Arbeids- adviseurs zijn sinds 2004 actief in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid. Ze zijn niet verbonden aan een instantie of de gemeente. Het kleine beetje natte sneeuw dat afgelopen weekeinde in Zeeland uit de lucht viel, kon de Terneuze- naar niet bekoren. Gelukkig mag hij over een paar dagen de meters dikke sneeuw in om zich over te ge ven aan de wintersport. Toen naaste collega's hem alvast een fijne vakantie toewensten, vroeg een toevallige passant van een andere afdeling belangstellend naar zijn bestemming. Tip? redactie@pzc.nl „Schifahren", klonk het opgewekt. Het zei de ander niets. „Waar ligt dat?", wilde hij weten. Het antwoord was een luide lach. „Schifahren is geen plaats. Het is Duits voor skiën", legde de Terneu- zenaar geamuseerd uit. Maar de interesse bij zijn gespreks partner was verdwenen. „O, met skiën heb ik niks." Die indruk had onze wintersporter al van hem gekregen. Voor twaalf van de zestien Alegria-huizen in het Spaans Kwartier in Vlissingen, heeft woningcorporatie l'Escaut een Koopgarant-regeling in het leven geroepen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19