Vlissingen verwelkomt KipVis Pikkie van Puckey blijft omstreden N S T buiten REISBEREIDHEID WERKZOEKENDEN NEEMT AF PZC Dinsdag 10 februari 2009 1 3 Kunstenaars verhuisd van Middelburg naar voormalig ROC-pand. door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Dat kunstwerkplaats KipVis haar onderkomen in Mid delburg moest verlaten, was even slikken. Uiteindelijk is het alleen maar positief uitgepakt. De kunste naars zijn ingenomen met hun nieuwe accommodatie in Vlissin gen en de medewerking van de ge meente. „Dit is wat we zochten aan ruimte en omarming", zegt voorzitter Hans Overvliet. KipVis biedt atelierruimte aan veel al beginnende kunstenaars en orga niseert ook tentoonstellingen. De afgelopen jaren was de kunstwerk plaats gevestigd in een schoolpand aan het Molenwater in Middel burg. Daar kwam een einde aan doordat de gemeente het gebouw een andere bestemming wil geven. Bij de zoektocht naar een alterna tief vond het KipVis-bestuur al snel gehoor bij de gemeente Vlis singen. Die stelde een gedeelte van het voormalige ROC-gebouw aan de Dreesstraat ter beschikking. De verhuizing vond zonder één dag 'atelierverlies' plaats. „We voelen ons hier zeer warm ontvangen", zegt Overvliet. „Ieder een is bereid mee te werken en wat ze hier zeggen, dat doen ze ook." Het nieuwe onderkomen - met twee grote expositieruimtes, tien grote en twee kleine ateliers - zit bovendien logistiek gezien aan zienlijk handiger in elkaar en biedt KipVis ook meer mogelijkheden. Net zoals in Middelburg zal regel matig worden gewerkt met gast- kunstenaars. De ruimhartige medewerking van de gemeente is niet helemaal vrij blijvend. „Afgesproken is dat we de stad ook wat teruggeven", zegt Overvliet. Zo wordt onder meer gekeken naar mogelijkheden voor samenwerking met De Cultuur- werf en proberen de kunstenaars zich ook in de stad zelf te manifes teren. Ook de huidige accommodatie is tijdelijk. KipVis, dat zichzelf als 'nomadisch' omschrijft, mag blij ven zitten totdat ook deze locatie 'ledereen is bereid mee te werken en wat ze hier zeggen, dat doen ze ook' een nieuwe invulling krijgt. De ver wachting is dat dat nog enkele ja ren duurt. „Er wordt gefluisterd: drie jaar", aldus Overvliet. „Verder gaat men op dit moment niet." De eerste tentoonstelling bij de TERNEÜZEN - De een vindt het 'foei lelijk', de ander 'prachtig'. Hoezeer de meningen over het beeld zelf ook uiteenlopen, de eerste opgave in de nieuwe serie Kunst Buiten le verde weinig hoofdbrekens op. Al le inzenders wisten dat het ging om het Vesaliusbeeld van Thom Puckey aan de Scheldeboulevard in Terneuzen. Het beeld - ook wel De man met de cape, Het pikkie van Puckey en De potloodventer ge noemd, heeft 230.000 euro gekost kunstwerkplaats, met als titel Tijde lijke afbakening, is ingericht door Ko de Jonge. Hij gebruikte veel ver huisdozen en roodwitte linten, om aan te geven dat KipVis in Vlis singen haar terrein afbakent. Uit de dozen komt werk van alle ate lierhouders tevoorschijn: Michiel Paalvast, Maartje Korstanje, Peter Steutel, Els Dominicus, Iris Koop- mans, Trinette Maria Ledelay, Mar cel de Jong, Ans Couwenberg, Giel Louws, Rikke Folkersma, Femke Gerestein en Hans Overvliet. De gang gebruikt De Jonge voor zijn wALLofsmALLart, met een regel matig wisselende selectie uit het archief van kleine kunstwerken dat hij sinds de jaren zeventig heeft opgebouwd. en leidde tot veel discussie. Puckey baseerde het op een prent van de zestiende-eeuwse tekenaar en ana- tomist-Andreas Vesalius. Links: de nieuwe opgave. Waar staat dit beeld en van wie is het? Het derde project waarmee KipVis haar nieuwe onderkomen inwijdt, is een gezamenlijk initiatief van Ramon de Nennie en Machteld van der Wijst. Als uitgangspunt na men zij De verzegelde tijd, de bun del beschouwingen over het werk van de Russische cineast Andrei Tarkovski. De Nennie en Van der Wijst hebben onder meer de gla zen toren van het gebouw voor zien van lichtbeelden, zodat deze 's avonds als kleurrijk baken dient. Kunstwerkplaats KipVis (Dreesstraat 22, Vlissingen) is elke dinsdag en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur geo pend voor publiek. www.kipvis.com Stuur uw antwoord, maar ook verhalen/meningen en vooral ei gen foto's van het beeld vóór 21 februari naar kunst@pzc.nl of Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Onder de inzenders wordt een halfjaarabonnement op de Kun stuitleen verloot. De winnaar van de vorige keer is A.C. Oomens uit Terneuzen. O Voor reacties op de vorige afleve ring zie: www.pzc.nl/kunstbuiten AGENDA OP PAD Lezing René Diekstra geeft een serie van vier le zingen over onderwerpen uit de psycholo gie. Deze tweede lezing gaat over sociale psychologie en het probleem van zelfken nis. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 tot 18.45 uur; Een avond met... Judith Koelemeijer, schrijfster van o.a. het boek Anna Boom. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur; Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl PODIUM Cabaret Het muzikale cabaretprogramma Transfor mers van Remco Vrijdag en Micha Molt- hoff is geannuleerd. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. The Westenders De beste nummers uit de grote West End shows van het laatste decennium. Met medleys uit o.a. Beauty and the Beast, Mama Mia, Miss Saigon en Evita. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Klassieke muziek Ensemble Luci Serene brengt een klas siek programma ten gehore. Domburg, Simnia, 15.00 uur. meer agendanieuws op onze site FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, The curious case of Benja min Button: 20.00 uur; Spion van Oranje: 20.00 uur; Valkyrie: 20.00 uur; Young@heart: 20.30 uur; GOES 't Beest, Der Baader Meinhof Komplex: 20.30 uur; Merral, Oorlogswinter: 18.45 uur; Spion van Oranje: 19.00 en 21.00 uur; The cu rious case of Benjamin Button: 21.15 uur; Valkyrie: 19.30 en 22.00 uur; Yes man: 19.15 en 21.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Cafe de los Maestros: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Australia: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Spion van Oranje: 20.30 uur; The curious case of Benjamin Button: 20.15 uur; Valkyrie: 20.45 uur; Oorlogswinter: 19.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Slumdog Millionaire: 19.30 uur; Australia: 15.30 en 21.15 uur; Despe- reaux, De dappere muis: 13.45 en 16.15 uur; Spion van Oranje: 14.00, 16.15, 19.15 en 22.00 uur; The curious case of Benjamin Button: 16.00 en 20.30 uur; Doubt: 16.15 en 19.30 uur; High school musical 3: 14.00 uur; Last Chance Har vey: 14.00 uur; Madagascar 2 (nl): 13.45 uur; Oorlogswinter: 14.00 en 19.00 uur; Piet Piraat: 13.45 uur; Revolutionary Road: 21.45 uur; Seven pounds: 22.00 uur; Valkyrie: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Wit licht: 19.15 uur; Yes man: 16.30 en 22.00 uur. Maar liefst 60% van de werknemers wil binnen een half uur op het werk zijn. Niet voor niets dus dat wij bij het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt als oriëntatiebron nummer 1 uit de bus komen. Alle vacatures in de PZC worden daarnaast ook doorgeplaatst op JobTrack.nl. Neem voor meer informatie contact op met een van onze arbeidsmarktadviseurs T (055) 538 80 00 óf kijkopwww.wegenernieuwsmedia.nl. uw werk ons regionale bereik WGGGNGR NieuwsMedia De eerste tentoonstelling op de nieuwe locatie van KipVis, met als titel Tijdelijke afbakening, toont werk van de ate lierhouders in een decor van verhuisdozen en roodwitte linten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13