EN WELKE PAST BIJ MIJ? ff* Heeft schoonheid -y een kleur? UW CADEAU PZC Dinsdag 10 februari 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ziekenhuis Enigszins ambitieus, prestigieus en pretentieus leken mij de plan nen voor het futuristische Roose- velt-ziekenhuis. Een soort vijfster renhotel, waar de gezondheids zorg bijzaak leek, een soort veredel de ballenbak, waar de horecafunc ties lijken te prevaleren boven de medische. Rijst met gouden lepels voor degenen die 'per os' (=via de mond) gevoed mogen worden, en vergulde infuuszakken aan mes sing infuusstandaards voor de pa tiënten die genoodzaakt zijn deze toedieningswijze te ondergaan, ui teraard in stijlvol design. Bob Smal- hout verbaasde zich jaren geleden al over de somtijds irrealistische en kapitaalonttrekkende gezond heidscentra, mijns inziens niet on terecht. Met alle respect hoor, maar de plannen van dokter Mookhram .maken een utopische indruk. Gewoon een luxe privékli- niek. Als die de wachtlijsten bin nen de reguliere gezondheidszorg kunnen ontlasten, en als continuï teit gewaarborgd is, no problem. Het ministerie van VWS zal ech ter wel criteria stellen, er komt vast meer bij kijken dan het rond krijgen van de exploitatie. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Jagers en damherten Als je niks te verbergen hebt, mag iedereen toch zien wat je doet? Als je er als jager prat op gaat dat je zo scherp kunt schieten en geen on nodig dierenleed veroorzaakt, dan wil je dat toch graag bewijzen aan diegene die daaraan twijfelt? Als je tegen een rechter zegt dat er hon derden damherten voor je voeten lopen in de Kop van Schouwen, dan is het toch niet moeilijk om er honderd of tweehonderd af te schieten? Niet dus, de jagers wil len niet bekeken worden tijdens hun plezierjacht en tot op heden hebben ze nog maar een paar tien tallen in plaats van een paar hon derd herten doodgeschoten. En nietsvermoedende wandelaars worden plotseling door jagers 'die renactivisten van buiten de provin cie' genoemd, die hen zouden inti mideren, terwijl elk bewijs hier voor ontbreekt. Wél bewezen is dat jagers grote lafaards zijn die het met de waarheid niet zo nauw nemen. Marleen Drijgers Walstraat 103d, Vlissingen Waterdunen Met verbazing las ik in de Nieuws brief van de Gebieds Gerichte Aan pak het verslag van de informatie avond over Waterdunen. Iemand die niet aanwezig was, krijgt de in druk dat het een prettige bijeen komst was. Het is knap om het zó te schrijven dat de weinige positie ve punten worden uitvergroot en de vele negatieve opmerkingen worden teruggebracht tot één en kel zinnetje. De mensen die aanwe zig waren, weten wel hoe de avond verliep en zullen het vast met mij eens zijn dat dit verslag geen beeld geeft van die avond, maar de argeloze lezer wordt weer behoorlijk voor de gek gehouden. Gelukkig stond er een objectief verslag in deze krant. Leve de vrije nieuwsgaring! i. Mulder-Bansema De Stelle 2, Cadzand Het is mij opgevallen dat de krant heel voorzichtig met het provin ciaal bestuur omgaat. Bijvoorbeeld mogelijkheden met het verzekeren van de tunnel, een opleiding voor ondergrondse werken. Waarom geen details. Vervolgens is het arti kel over Delta in Spectrum, (24-01), waarin de mening van het provinciebestuur weergegeven wordt, onjuist. De elektriciteitop- wekcentrales moeten in competi tie vanwege de laagste stroomprijs op de markt en daarom uit han den van overheden, dus verkopen. Om wisseling van stroom tussen de centrales voor de verbruiker mogelijk te maken wordt het trans portnet door het rijk overgeno men (Tenet). De elektriciteitdistri butie komt of blijft in handen van de provincie. Door onkunde of ver keerde weergave wordt geconclu deerd dat de provincie en gemeen ten met de splitsing van Delta er bij inschieten door de verdeling van de verschillende bedrijven. L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Scheldekwartier Dom, dom, dom! Vlissingen, hoe haal je het in je hersens om, na eer dere toezeggingen, dat de ontwer per van het Scheldekwartier bij de uitvoering betrokken zou blijven, nu de banden met VHP door te snijden. Wie kan de kwaliteit be ter bewaken dan de bedenker van het plan, al moet ook hij soms een compromis sluiten. Het vermoe- - den rijst, dat alles 0111 het plan Ma chinefabriek draait. Wie gaat dat kwaliteitsteam nu bemannen? Hoogstwaarschijnlijk zij, die de be nepen, kleinburgerlijke visie van de wethouder kritiekloos willen volgen! Volgend jaar is Polderpiet uit Vlissingen verdwenen en zit ten wij met de gebakken peren. Wat moeten wij dan met zijn 'mil- jonairs-boulevardje'? Waar blijft dan nog dat schitterende plan met zelfs grote internationale waarde ring bijna prijs!) als het hart eruit gesneden wordt? Vlissingen, stad mij aan het hart gebakken, stad waar ik zo trots op ben, waarom maak je mij zo boos en verdrietig? Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Ruimzicht Gelukzalig lachend staat een aan tal Veerse bestuurders in de krant van 3 februari voor een afbeelding van het nieuwe appartementen complex Ruimzicht in Domburg. Gelukkig, er komen sléchts 8 re creatieappartementen bij, 42 en 8 is 50. Dat is trouwens toch een toe name van 20 procent! Deze toena me, zo lezen we, is nodig om het plan financieel haalbaar te maken. Dit hebben we vaker gehoord. Kortom: alweer een uitbreiding. Deze paste echter niet op de be schikbare ruimte. Dan maar een verdieping erbij. We hebben in Domburg nu nog vier hoge pun ten, Watertoren, KPN-toren, kerk toren en natuurlijk de Hoge Hil. In de toekomst heeft men, komen de vanuit Westkapelle slechts een blikvanger en dat is Ruimzicht. Is het nu echt onmogelijk om zon der uitbreiding,'te bouwen op één van de hoogste punten van Dom burg? Sorry, ik hoop in de toe komst te kunnen wennen aan de nieuwe 'skyline'. David Wisse Weverijstraat 5a, Domburg 1000 antwoorden op alle vragen over schoonheid MAKE-UPWEKENVAN 9 FEBRUARI TOT EN MET i MAART SPECIAAL \OOH i: 10% KORTING op alle make-upproducten van Yves Saint Laurent, BeYu. CoBïsrar en Lancöme en S% EXTRA KORTING mei uw Douglas Card Een gratis persoonlijk make-upadvies Middelburg: Lange Delft 43/45 - Breda: Eindstraat 22 Bergen op Zoom: Lombardenstraat 12 „mm.,, (R 9W kif NAWÉUIKC ff WAGiM... Bij aankoop van twee Collistar make-upproducten Bij aankoop van twee Yves Saint Laurent make-upproducten Bij aankoop van twee BeYu make-upproducten COLLISTAR [t>i: j i_j:J LANCÖME Bij aankoop van twee Lancöme make-upproducten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11