All Ready buigt hoofd in slotfase drukke week met derde zege Hoofdprijzen voor Bos, Boot en Van den Berg Turnsters Delta Sport grossieren in medailles sPZC Maandag 9 februari 2009 39 All Ready's scherpschutter Dennis Voshart ontwijkt een verdediger van ODO en wil ploegmaat Marcel Joziasse aan spelen. foto Dirk-Jan Gjeltema Meeslepend gevecht om de tweede plaats valt uit in voordeel van ODO. door JaapJan Ritsema ZIERIKZEE-All 'Ready en ODO vochten zaterdag op het scherp van de snede een pittige partij korfbal uit. Het ging dan ook er- gens om: wie van de twee bleef (op respectabele afstand) in het spoor van koploper TOP? Het werd ODO door een 16-14-over- winning. De twee ploegen gingen er vol voor en maakten er een kijk spektakel van in Zierikzee. Sporthal Onderdak bood dat niet alleen voor het treffen tussen de nummers twee en drie, het was ook de confrontatie tussen de twee meest scorende ploegen uit de tweedeklasse; beide meer dan TOP. Voor All Ready was het erop of eronder met het oog op de tweede plaats. Winst was noodza kelijk om op gelijke hoogte te ko men met directe tegenstander ODO. Die randvoorwaarden zorg- den in de praktijk voor druk op de ketel. In die uitgangspositie voelt de Zierikzeese tweedeklasser zich thuis, heeft het al vaker aange toond. In een meer dan spannen de partij korfbal bleek dat ander maal te kloppen, maar het was net niet genoeg. Nadat beide ploegen waren uitge raasd (3-3) nam All Ready het voortouw, maar zag in een minde re fase ODO vier keer op rij scoren en op een 7-5-voorsprong komen. Illustratief voor het scoreverloop (nergens werd het verschil groter dan twee punten) was de schijn baar gelijke ruststand, echter net voor het fluitsignaal bepaalde ODO die op 7-8. Dat luidde een ongemeen spannende tweede helft in, waarin Landman het spel van de bezoekers zag verharden. „ODO had veel overtredingen no- FJi De Zierikzeese sporthal Onder- dak vormt het toneel voor een aantrekkelijke korfbalwedstrijd tussen All Ready en ODO. ODO heeft de langste adem dig. Gelukkig trad de arbiter op te gen het doorslaan." Met dank aan de inbreng van routi nier Dennis Voshart, die met vijf treffers zijn ploeg op sleeptouw nam, slaagde All Ready er in iede re keer weer naast ODO te komen, maar kwam nooit op voorsprong. „Met de kwaliteit van ODO en hun compleet fitte reservebank in ogenschouw voel je dan de bui hangen", aldus Landman. Vanaf 13-13 ontrolde het scenario zich in het voordeel van ODO, dat zich in de slotfase ontpopte tot een allround ploeg. Twee minuten voor tijd werd de 14-16 All Ready uiteindelijk te machtig. Landman: „Een terechte winnaar van de wed strijd van het seizoen", vond coach Hans Landman. „Alles zat er in, een robbertje knokken en der tig doelpunten, wat wil een neutra le toeschouwer nog meer?" Scores All Ready: Dennis Voshart 5, Marcel Joziasse en Remy Quist beiden 3, Jan Willem van Niéuwenhuijze, An ouk van Tiggelhoven en Esther Snoek allen 1. Leanne van den Berg werd zaterdag in Renesse vierde met haar tweespan pony's Meiske en Rooske op het onderdeel dressuur, foto Dirk-Jan Gjeltema Indoormenwedstrijd in Renesse ontpopt tot overweldigend succes. door L,ucien Roelandt RENESSE - De zwaarbezette Men- marathon van de Fok- en Menvere niging in Renesse was zaterdag een doorslaand succes. Door de deelname van een aantal Belgische aanspanningen groeide het hip pisch evenement uit tot een heuse interland. Jan-Leen Boot van de or ganisatie: „De belangstelling voor de mensport neemt een enorme vaart. Ook in Zeeland. Het grote aantal deelnemers is het bewijs." De Zeeuwen lieten zich in manege Grol de kaas niet van het brood eten. In de dressuur streden bijna dertig combinaties om de hoogste eer. Hugo Bos bewees dat een trek paard in de rijkunst niet onder doet voor de hoog in het bloed staande en richting dressuur gefok te sportpaarden. De koetsier uit Noordwelle schreef met Odette van Hagenstein voor de wagen met 208 punten deze discipline overtuigend op zijn naam. Jacqueli ne Fontijne eiste met 203 punten de tweede stek op. De marathon groeide uit tot een waar spektakelstuk. Bij de enkels- pan pony's trok Remco Hoondert de stijgende lijn door. In de hem bekende stijl stuurde de koetsier uit Ovezande zijn Haflinger als een speer door het parcours en toonde zich duidelijk de snelste. Organisator Jan-Leen Boot stond ook op sportief gebied zijn manne tje. De menner uit Zierikzee leid de zijn tweespan pony's nauwge zet en als snelste door de hinder nissen en tussen de kegeltjes. Met de tweede plaats maakte Aster Kroon uit Renesse het Zeeuwse succes compleet. Met Leo Paauwe uit Nisse en inter national Christian Provoost uit a Domburg op de startlijst bij het en- kelspan paarden is spektakel verze kerd. De beide kemphanen deden hun naam eer aan. Met het mes tussen de tanden denderden ze door de hindernissen. Toen de stofwolken in manege Grol waren opgetrokken bleek de mentor van de Zeeuwse mensport Leo Paauwe de winnaar. Henk van den Berg uit Renesse was de knappe winnaar bij de dub belspan trekpaarden. De vierspan nen zorgden voor een prachtig sluitstuk van het spektakel. De nummer drie van België, Bruno Taveniers, sneed met zijn vierspan als een warm mes door de boter door de hindernissen. De hoefsmid eindigde als eerste voor Gregor Melsen, die zijn vierspan Belgische trekpaarden secuur door de hindernissen stuurde. Qua snel heid kwamen de zwaargewichten echter tekort tegen de bloedkik- kers van Taveniers. De Schouwse menners doen met de voorsten mee bij de indoor- wedstrijd in manege Grol. Hugo Bos, Jan-Leen Boot en Henk van den Berg zegevieren. nen, maar Groene Ster geeft altijd extra motivatie." Dat was ook terug te zien in de re sultaten van de laatste vier jaar. Groene Ster 2 trok van de acht duels slechts één keer aan het lang ste eind. „We zijn een beetje hun 'Dit zijn van die duels waarin je altijd wel een stapje extra doet' angstgegner", wreef De Vos er nog maar eens in. Voor de pauze werd van beide kanten niks toegegeven. Discipline stond bij de Schouwse bezoekers bovenaan. Geen gekke dingen doen, al ging er wel meer initiatief uit van de bezoekers. Een van de initiatiefnemers was spelbe paler Kenneth Mellaart. Aan de po sitie is lang gesleuteld door het tan dem De Vos/Vleeshouwer, maar op de linkerflank van de aanval was het rendement te laag. Rob de Vos: „Kenneth zet de lijnen in het veld uit. Hij zet dingetjes in en de- ploeg gaat er op draaien. Het spel in de breedte is beter op orde waar door er meer ruimte op de flan ken ontstaat. Het is geen man van patronen, maar Kenneth heeft ze wel in z'n kop zitten en zet ze in." De gevreesde routine van Groene ster was in eigen huis ver te zoe ken. Dat was de verdienste van de Schouwse dekking, waarin Bob van Lint een leidersfïinctie vervul de. Delta Sport hield het speelveld klein. Niet het favoriete spelletje van Groene Ster. „De dekking is een constante factor", weet Thijs de Vos. „GHV 13 tegen, Camelot 15 tegen en vandaag 20. Bob van Lint is een prima regisseur en heeft de touwtjes goed in handen." Jimmy Niemans en Guido de Graaf namen in de tweede helft de scorende rol van Thijs de Vos over. Het gaatje werd uitgebouwd naar vijf treffers. Delta Sport gaf de pot niet meer uit handen. Door de zege rukte Delta Sport op naar de derde plek. Nog wel zes punten achter leider Artemis. Scores Delta Sport: Thijs de Vos 8, Guido de Graaf 5, Kenneth Mellaart en Jimmy Niemans 4, Jordy Niemans 2, Bob van Lint, Stefan de Oude en Guust Sluijs 1. WASPIK - Een karrenvracht aan me dailles namen de turnsters van turnvereniging Delta Sport mee van de Zuid-West toestelkam pioenschappen in Waspik. Van de 27 medailles waren er elf gouden, negen zilveren en zeven bronzen medailles. De zussen Lisa en Marika Padmos uit Brouwershaven waren goed voor acht medailles. De jongste zus Lisa won-in de eerste divisie de balk- en vloeroefening en werd tweede op brug en derde op sprong. Marika pakte bij de junio ren tweede divisie goud op sprong- en balkoefening, ze werd tweede op vloer en derde op brug. In de tweede divisie pupil 1 won Ninah Hubregtse de onderdelen balk, sprong en vloer. Fleur Ver west kaapte het goud voor de brug weg van haar clubgenote. Puk de Looze was in de vierde divisie pu pil 1 goed voor de overwinning op vloer en brug. Vivian in 't Anker won bij de pupil 2 de brugoefe- ning en werd tweede op de balk. Overige prijzen kwamen terecht bij Neeke Scheers, vierde divisie se nior, derde brug. Romy Reintjens, derde divisie instap, tweede brug, tweede sprong. Naomi Houtzager, derde divisie instap, tweede brug. Joyce den Braber, derde divisie pu pil 1, tweede balk. Ester Loeve, der de divisie senior, tweede balk en derde vloer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99