Forza verliest lachend in Hulst Delta Sport besluit Scaldina winnend van start Mannen Forza breken na twee verloren sets Er lukt weinig tot niks bij Wïm de jonge 38 Maandag 9 februari 2009 PZC S Tafeltennissers slaan allen met scherp in openingswedstrij den. ZIERIKZEE - Het eerste senioren- en het eerste juniorenteam van Tafel tennisvereniging Scaldina zijn sterk gestart in de voorjaarscompe titie. De senioren behalen in Yerse- ke een 7-3-overwinning en de jeugd opende sterk in de landelij ke A-klasse door in Etten-Leur de reserves van Tanaka met 8-2 te ver slaan. Yerseke 2-Scaldina 3-7: Na degra datie uit de tweede klasse treedt de hoofdmacht van Scaldina nu aan met Hans Volkeri, Arthur Schenk, Mark Jonker, Pang Yuen en Koen van Velthoven. Tegen Yer seke 2 gaven Van Velthoven, Jon ker en Yuen het goede voorbeeld. Van Velthoven had alleen in het begin moeite met Joan Kodde, maar in de vijfde game won de Zierikzeese jongeling toch met 11-3. In de twee andere partijen had hij nauwelijks tegenstand. Aanvoerder Mark Jonker behaalde eveneens een individuele 'hat trick'. De Bruenaar moest daar voor wel alle zeilen bijzetten, want al zijn partijen gingen in vijf games. Pang Yuen scoorde alleen een punt tegen Kodde. Tanaka 2-Scaldina 2-8: Dennis Smalheer opende met een vierga- mesoverwinning op Teun Snap per. Tristan Benschop startte te gen de kopman van Tanaka, Björn van de Ouweland. Na een 2-0-ach- terstand sleept hij de partij toch binnen met 11-5 in de vijfde game. Koen van Velthoven heeft geen kind aan Stefan van de Broek. Het verloren dubbel zorgt voor een 4-1-tussenstand. Na de pauze ver liest Smalheer de vijfde partij, maar vervolgens is het Scaldina dat de klok slaat. Hierbij valt voor al het sterke spel op van Benschop die na lange tijd weer eens ongesla gen blijft. Ook Koen van Veltho ven wint al zijn partijen, zelfs zon der gameverlies. ZIERIKZEE - Het regionaal kam pioenschap bandstoten vijfde klas se dat in Zierikzee werd gehouden is gewonnen door Jan Peter de Wit van Des Oons Thuis. Tweede werd de pas vijftienjarige Sebasti an Huybregts uit Oosterhout die onlangs nationaal jeugdkampioen vijfde klasse lib re werd. Voor de Zeeuwse deelnemers was geen rol van betekenis weggelegd. Rudie Rooze van LBV kwam, dankzij een sterk eindschot nog het beste voor de dag. Als tweede binnengekomen, leek hij tot de kanshebbers te horen. Een desas treuze start maakte hem al snel kansloos voor de eindzege. Hij werd vierde. Cees van Gessel van HIO bleef steken op een zevende plaats. Regionale favoriet Wiip de Jonge van d'Eule werd achtste en laatste. „Het was niet mijn week end. Er lukte weinig tot niks. Dan kun je niet winnen. Het zij zo." Schouwse ploeg met 3-1 onderuit in derby, maar slaagt in 'puntje pik'. door Peter van Kouteren HULST - De tegenstander vierde de zege met kofftekoeken en slag roomtaart, maar ook bij de verlie zende ploeg waren er eigenlijk al leen maar vrolijke gezichten. De volleybalsters van Forza kwamen tekort tegen Morres/Hulst (3-1), maar beschouwden het ene punt je dat de ploeg aan de ontmoeting overhield als een opsteker. In de strijd om lijfsbehoud in de regiodivisie voegde de formatie van Gerard Westerveld een belang rijk punt aan het totaal toe. Forza werd in Hulst beloond voor een to meloze inzet en snoepte de koplo- door Peter van Kouteren KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - De vol leyballers van Forza boden koplo per Krimpen 4 zaterdag twee sets lang meer dan verdienstelijk tegen stand, maar verloren uiteindelijk kansloos met 4-0 (25-22, 25-22, 25-15, 25-10). Nadat de drie voor gaande wedstrijden negen punten hadden opgeleverd, maakte de Schouwse formatie een pas op de plaats. De Zeeuwse vertegenwoordiger in de eerste klasse A van het district Zuid-West maakte het de lijstaan voerder in de eerste twee sets las tig. Forza kwam hard werkend en goed spelend verrassend uit de startblokken. De bezoekers waren per in de tweede set een punt af. „We hebben hier lachend verlo ren", glunderde de trainer. „We hebben voldaan aan wat we noe men 'puntje pik' en zijn tevreden met dat punt. Dat zou nog wel eens cruciaal kunnen worden." Westerveld beseft dat zijn ploeg een lastige slotfase van de competi tie tegemoet gaat, maar is tevreden over het vertoonde spel van de voorbije weken. „We zijn behoor lijk in vorm", zei hij. „We willen ons handhaven. We moeten probe ren om thuis te winnen en in uit wedstrijden eens een keer te ver rassen. Vooral de wedstrijden te gen Volley Zuid en Sarto worden belangrijk." Forza kende in Hulst een slechte start en werd in korte tijd naar een kansloze 25-10-nederlaag gespeeld. zelfs dicht bij setwinst, maar ver zuimden winstkansen te benut ten. Ook in de tweede set was For za lang de gelijke van de koploper. Pas in de slotfase gingen de Zeeuw en door de knieën. Daarna was een moreel geknakt Forza een makkelijke prooi. Krimpen, dat over veel spelers beschikte die op een hoger niveau hebben ge speeld, buitte het surplus aan erva ring uit. De geroutineerde thuis ploeg gooide alle remmen los, 'be stookte Forza met een lastige op slag en nam daarmee het initiatief. De moegestreden Zeeuwen wer den in de laatste twee sets van het kastje naar de muur gestuurd: 25-15 en 25-10. Na die oorwassing gaf niemand een cent voor de kansen van de Schouwse ploeg. „We werden over donderd", gaf aanvoerster Marije Munter toe. „Ze speelden heel snel naar de buitenkant. Daar waren we niet op berekend. Er vielen veel ballen tussen onze mensen in. We stonden alleen maar naar elkaar te kijken." Gerard Wester veld: „Maar halverwege de eerste set zei ik op de bank al dat het in de tweede set anders zou zijn. Je zag ons in dat laatste deel in de wedstrijd komen." Munter: „We hadden na die eerste set niks te verliezen. Gerard had gezegd dat het niet slechter kon. In de tweede set lukte echt alles. De service liep goed, we pakten veel in de verdedi ging en we scoorden veel." Morres/Hulst bezweek onder het Schouwse handballers gaan door op ingeslagen weg in Zevenbergen. door Wim Kakebeeke ZEVENBERGEN - Het feit dat er drie keer binnen een Week gespeeld moest worden, deerde hem geen moment. Sterker nog: „Als het aan mij ligt, speel ik elke dag." De zes tienjarige Thijs de Vos heeft de smaak van het handbalspelletje te pakken. Het plezier is overduide lijk terug te vinden in zijn spel. De reserves van Groene Ster kwamen daar zaterdagavond ook achter. Zij het laat. Alles wat Thijs de Vos zo'n beetje op het vijandelijk doel lanceerde, ging er ook in: acht tref fers. Mede daardoor belandde Del- enthousiasme van Forza, dat door winst met 14-25 op gelijke hoogte kwam. Daarna vochten beide teams een aantrekkelijk duel uit. Met uitblinkster Marije Munter in een voortrekkersrol ontwikkelde zich tussen de belangrijkste titel kandidaat en een ploeg die strijdt voor lijfsbehoud een echte wed strijd. Forza klampte in de derde set lang aan (18-15), maar werd in de slotfase op grotere achterstand gezet: 25-17. Vervolgens koesterden de bezoekers in de vierde set gerui me tijd een kleine voorsprong. Bij het elfde punt kwam Morres/ Hulst op gelijke hoogte, waarna de Zeeuws-Vlamingen ondanks stug ge tegenstand het voortouw na men. De thuisploeg viel aan, Forza verdedigde. Dat resulteerde in de beslissende setzege: 25-17. ta Sport voor de derde keer deze week aan de goede kant van de score: 20-26. De Vos bleef er koel tjes onder. „Het ging wel lekker, ge loof ik." In Zevenbergen werd een druk weekje op passende wijze afgeslo ten. Via de thuiszege op GHV (19-13) werd afgelopen donderdag Camelot uit het bekertoernooi ge knikkerd. De Tilburgers waren in sporthal Onderdak nooit een se rieuze bedreiging (30-15). Delta Sport meldde zich bij de laatste acht van de Brabant Cup. En bij dé reserves van Groene Ster was het opnieuw raak. De derde zege binnen een week. „Dit zijn van die duels waarin je altijd wel een stap je extra doet", keek Thijs de Vos te vreden terug. „Je wilt altijd win- Een smash van Marije Munter (5) wordt geblokkeerd door Eline Colsen (1) van Morres. Dorien Vogel (6) van Forza kijkt gespannen toe. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98