met zege Ferrie Berrevoets krijgt met omhaal de handen op elkaar in Kerkwerve Vier rode kaarten bij Ouwerkerk-Volharding Eddie Kiesenberg heeft kopzorgen SPZC Maandag 9 februari 2009 35 Hoofdklasser wint van Spakenburg en doet mee voor top drie. door Frits Bakker SPAKENBURG - De spits, die net de winnende goal had gemaakt, stak in een mengeling van Frans en Vlaams zijn verhaal af in de gang naar de kleedkamer. Het was zijn goal weliswaar, maar Alan Grozda- nic had hem met een rush vanaf de middenlijn en een voorzet van af de achterlijn zo prachtig klaarge legd. De 3-2 van Arnold Ngue- kamp in Spakenburg, na een spec taculair scoreverloop, dompelde Hoek even later in een golf van vreugde. „Mijn eerste goal voor Hoek, een lekker gevoel en mooi om zo in te vallen", glunderde de Kameroense spits, die er iets ouder uitziet, maar zegt dat hij nog maar 23 is. Gaby Demanet, de trainer, moet daar om glimlachen. „Je weet hoe dat gaat in dat soort landen." Het zal hem verder een zorg zijn, want alleen al die winnende goal en de assist voor de 2-2 tegen Spaken burg, de regerende kampioen, heeft de transfer al meer dan goed gemaakt. De invalbeurt van de donkere aan valler was niet alleen om die re den veelbelovend. Hij was ook nog eens vaak aanspeelbaar, deed in die tweede helft veertien keer iets goeds met de bal, dwong in de duels met zijn directe tegenstan ders vijf vrije trappen af en maak te een topfitte indruk. „Dat hadden we op de training al gezien", zei Gaby Demanet, die de Karakteristiek spits na de rust in het veld bracht nadat Hoek in een moeizame start op het kunstgras van Spakenburg eerst met 2-0 (Salim Amerzgiou en Maurice van der Wilt) was ach tergekomen en nog net voor de rust door Gideon Imagbudu, uit een vrije trap van Alan Grozdanic op 2-1 kwam. „Ik wilde meer kop- kracht en body in de aanval", do ceerde Demanet later. Daarom bracht hij Nguekam in het elftal voor Pattinama. Boven dien deed Demanet een ingreep in zijn broze verdediging tot dan doe. Jeroen van de Broeke viel in als centrale verdediger, om de kopster- ke Maurice van der Wilt te schadu wen, Geert Bosschaart ging op rechts achterin spelen in plaats van Tim Mechelink. Het bleken twee gouden wissels, want Hoek speelde in die tweede helft met veel meër pressie en pas- 'Mijn eerste goal voor Hoek, een lekker gevoel en mooi om zo in te vallen' sie, liep eerst de 2-1-achterstand in door een treffer van Stijn Mahieu na een voorzet van Nguekam en haalde tegen tien man, nadat Roy van Velzen van Spakenburg met twee gele kaarten uit het veld was gestuurd, in de eindfase de zuur verdiende drie punten uit de strijd. Gaby Demanet en zijn assistent Jan Verdegem genoten er met vol le teugen van. „Kom, we gaan snel een pintje vatten", zei de hoofd coach na zijn korte beschouwing. Spakenburg-Hoek 2-3 (2-1). 4. Salim Amerzgiou 1-0, 22. Maurice van der Wilt 2-0, 43. Gideon Imagboudou 2-1, 62. Stijn Mahieu 2-2, 82. Ar nold Nguekam 2-3. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeuwijk). Rode kaart (2x geel): Roy van Velzen (Spakenburg). Gele kaart: Christy Bonevacia (Spa kenburg), Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 900. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (46. Jeroen van de Broeke), Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Kone; Gideon Imagbudu, Thomas Ragut, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Josimar Pattinama (46. Arnold Ngue kam), Ferry Alfons. WIK'57 weet na duel met Stavenisse eindelijk weer wat winnen is. door Klaas Verspoor KERKWERVE - WIK'57 verloor de laatste negen duels op rij in de vierde klasse B, maar in de veer tiende competitiewedstrijd door brak de ploeg die negatieve serie. Hekkensluiter SC Stavenisse moest er zaterdag in Kerkwerve met 5-2 aan geloven. De voorlaatste zege van WIK'57 da teerde van 20 september 2008 en ook toen heette SC Stavenisse de tegenstander. Evenals in Stavenis se was het verschil tussen de beide ploegen drie treffers, want door goals van Theo Wittenberg (2x) en Bart Boot werd het destijds 0-3. De wedstrijd uit de kelder van het amateurvoetbal kende enkele prachtige momenten, maar het ab solute hoogtepunt was de wijze hoe de thuisploeg in de 44e mi nuut voor de tweede keer aan de leiding kwam. Ferrie Berrevoets, die kort daarvoor nog mokkend over het veld liep na een gemiste kans van zijn ploeg, scoorde uit een voorzet van Maurice de Vlie ger met een omhaal. Een wereld goal, absoluut vierde klasse on waardig. „Je probeert wat en voor hetzelfde geld vliegt hij meters over of riaast. Het was op een be langrijk moment, want op zich ging het niet zo lekker", keek Ber revoets terug. Dezelfde Berrevoets had, nadat de bezoekers sterker uit de startblok ken kwamen en een aantal malen gevaarlijk dicht in de buurt van doelman Ronnie Janson kwamen, in de 25e minuut zijn ploeg voor de eerste keer aan de leiding ge bracht. Uit een afgemeten voorzet van Marco Ganzeman kopte Berre voets de bal langs doelman Aalt de Rijke. Berrevoets: „Ik had hem maar voor het inkoppen." Toch kwam Stavenisse na de 1-0 beter in de wedstrijd en in de 32e minuut viel de verdiende gelijkma ker. Aanvoerder Kees van Putte was attent na een scrimmage en WIK-aanvaller Ferrie Berrevoets volleert op het doel van SC Stavenisse. De ze poging zou stranden, maar later zou hij met een schitterende omhaal wél scoren. foto Dirk-Jan Gjeltema scoorde langs Janson de 1-1. Zes mi nuten later leidde een combinatie tussen Van Putte en rechtsback Mi chael Poot tot de tweede goal van Stavenisse. De captain liet daarna een uitgelezen mogelijkheid onbe nut door een kans op de 1-3 naast te schieten. Het was een cruciaal moment in het duel, want niet veel later zorgde Theo Wittenberg na een verre uittrap van Janson voor de 2-2. Na de 3-2 van Berre voets was de koek nog niet op, want in blessuretijd schoot Marco Ganzeman zijn ploeg zelfs naar de 4-2. Na rust werd het kwalitatief alle- PW Na negen opeenvolgende neder- lagen proeft WIK'57 eindelijk weer 's het zoet van een overwin ning. SC Stavenisse wordt met 5-2 verslagen. maal wat minder en verprutste vooral Ferrie Berrevoets namens WIK'57 nog een aantal kansen. „Ik had zeker nog wel een paar keer kunnen scoren", gaf hij ook toe. Toch kwam de derde seizoenszege van WIK'57 niet meer in gevaar. Vlak voor tijd maakte invaller Jef frey van Kooten op aangeven van Lennart den Boer nog de 5-2 en in blessuretijd liep Leendert de Jonge wegens natrappen op Marco Klip- pel nog tegen een domme rode kaart op. WIK'57-SC Stavenisse 5-2 (4-2). 25. Ferrie Berrevoets 1-0, 32. Kees van Put te 1-1, 38. Kees van Putte 1-2, 42. Theo Wittenberg 2-2, 44. Ferrie Berre voets 3-2, 45+2. Marco Ganzeman 4-2, 86. Jeffrey van Kooten 5-2. Scheidsrech ter: K. Tatarlis (Gorinchem). Rode kaart: 90+2. Leendert de Jonge (WIK'57). Aantal toeschouwers: 65. Puntloze zondag voor de Schouwse vijfdeklassers. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De drie Schouwse ploegen die uitkomen in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal be haalden gisteren geen van alle pun ten. Renesse verloor met 0-2 bij Val Aan, terwijl zowel Ouwerkerk als Dreischor op eigen veld met le ge handen achterbleef tegen res pectievelijk Volharding (1-3) en ZPR'84 (1-7). Bij Ouwerkerk-Vol harding trok de scheidsrechter liefst viermaal een rode kaart. Val Aan-Renesse 2-0: In een ge lijk opgaande eerste helft ging de thuisploeg beter met de kansen om, met als gevolg een 2-0-stand halverwege via treffers van Jeffrey Verhulst en Wesley van Aarsen. De tweede helft drong Renesse de tegenstander terug, maar voor het doel van Val Aan toonden de be zoekers zich niet slagvaardig. De thuisploeg loerde op een uitval, maar kwam evenmin nog tot sco ren. Dreischor-ZPR'84 1-7: De wed strijd werd gespeeld op het veld van Zonnemaire. Een verdedigend Dreischor werd in de 35e minuut op achterstand gezet door Umit Kartal: 0-1. Pas een kwartier voor het einde maakte Ali Ozturk er 0-2 van. Dreischor ging hierna risi co's namen en de bezoekers profi teerden van de ruimte door in rap tempo uit te lopen naar 0-7. Pas kort voor tijd deed Robbert Uyl iets terug namens de thuisploeg: 1-7 de eindstand. Ouwerkerk-Volharding 1-3: Beide ploegen schoten voor rust twee maal raak, maar de treffers van Ro nald van Vossen en Richard van den Berg namens Ouwerkerk, dat Op het veld van Zonnemaire brak het verzet van Dreischor (gestreepte shirts) pas in het laatste kwartier tegen ZPR'84. foto Dirk-Jan Gjeltema ook nog eens Carlo van der Maas verloor na een rode kaart, werden afgekeurd wegens buitenspel. De beide treffers van John Somme- ijer narhens de bezoekers werden wel op het scorebord meegeteld: 0-2 halverwege. In de tweede helft kreeg ook Remon Verbart van de bezoekers rood na tweemaal geel en tekende Pascal Koster uit een strafschop de aansluitingstreffer aan: 1-2. Opnieuw John Somme- ijer maakte er echter al snel weer 1-3 van. Hiermee was de gifbeker voor Ouwerkerk nog niet leeg: doelman Ramon Bolier stopte wel iswaar een strafschop, maar zijn beide teamgenoten Rob Vercaute- ren en Pascal Koster konden vroeg tijdig gaan douchen, zodat de thuisploeg de wedstrijd met acht spelers eindigde. ZOUTELANDE - Trainer Eddie Kie senberg gaat moeilijke tijden tege moet met zijn Rillandia. De oefen- meester uit Zierikzee verloor zater dag het vooruitgespeelde duel in de derde klasse bij De Meeuwen met 2-0. Eddy Matthijsse en Tim- me Kwast velden in de laatste vijf minuten het vonnis. De gevarenzone komt met rasse schreden naderbij voor Rillandia. De perspectieven zijn niet floris sant. De blessuregolf beukt onop houdelijk op de deur. Bijna een heel elftal ontbrak zaterdag. Spe lers van lagere teams vullen de ga ten. Daarnaast speelde Hussein Do- gan in afwachting-van een opera tie mee met drie botsplinters in zijn enkel, Ricardo van Ast viel ge sloopt door een griepje halverwe ge uit en Niek Weststrate strompel de door de tweede helft met een liesblessure. „Het blijft maar door sukkelen", verzuchtte Eddie Kie senberg. „Als de ene terugkeert, valt de volgende weer weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95