Dodelijkste bosbranden in historie Elke week scholieren verkracht in België Bonussen bij Britse banken onderzocht de ndernemer 8 Maandag 9 februari 2009 PZC Aantal aanrandingen en wapenbezit op school neemt snel toe. brussel - Elke week vinden er in België twee verkrachtingen plaats binnen de schoolmuren. Dat blijkt uit politiestatistieken over aangif tes. De politie meent dat nog veel incidenten niet zijn aangegeven. In 2007 ging het om 69 verkrach tingen op scholen, veel meer dan de 54 en 52 gevallen in de voor gaande jaren. Het aantal aanran dingen ligt dubbel zo hoog. De incidenten gebeuren meestal in kleedhokjes en bij besprekin gen, onder meer tussen de leer kracht en een leerlinge. Maar de politie nuanceert de statistieken, want ze kunnen ook betrekking hebben op seksueel geweld tussen bijvoorbeeld ouders op een school feest. De politiestatistieken van 2007 to nen ook toenemend geweld op scholen. Zo waren er 2.324 aangif tes van opzettelijk slaan en toe brengen van verwondingen. Dat zijn er beduidend meer dan in 2006 en 2005. Ook het aantal be dreigingen en gevallen van illegaal wapenbezit nam toe, meldt de krant De Standaard. Volgens de politie heeft de groei te maken met de moord op Joe van Holsbeeck, die in 2006 op station Brussel-Centraal om zijn Ipod werd vermoord, waardoor zowel bij justitie als het publiek de aan dacht voor de problematiek toe nam. londen - Groot-Brittannië gaat on derzoeken of er een verband be staat tussen de risico's die bankiers hebben genomen en de bonussen die zij voor hun werk kregen. Dat heeft de Britse minister van Finan ciën Alistair Darling gisteren ge schreven in een ingezonden stuk in The Sunday Telegraph. Het onderzoek maakt deel uit van een groter onderzoek naar de ma nier waarop banken worden be stuurd en het Britse banksysteem in het algemeen, aldus de minister. Darling waarschuwde dat het onac ceptabel is dat bestuurders die heb ben gefaald en miljoenen klanten veel ellende hebben bezorgd, forse bonussen krijgen. Zo is er ophef ontstaan over de Royal Bank of Scotland die nu voor 68 procent in handen is van de staat. De bank wil de top paaien met bonussen van in totaal 1,2 miljard euro. „Banken moeten terughoudendheid tonen, omdat zij er niet zouden zijn zonder de Britse belastingbetalers", zegt Dar ling in een interview met de BBC. r.-r: t - Een gebied zo groot als Luxemburg is in het zuidoosten van Australië afgebrand. AI 108 mensen zijn in de vlammenzeeën omgekomen. Tientallen gewon den verkeren nog in levensgevaar. De bosbranden zijn de dodelijkste in de geschiedenis van het land. foto's ap/epa/afp Meer dan honderd mensen omgekomen in zuiden van Australië. melbourne - Australië is dit week einde getroffen door de 'dodelijk ste' bosbranden ooit in zijn ge schiedenis. Bijna honderd mensen kwamen tot nu toe om in de vuur zeeën in het zuidoosten van het land. De Australische premier /Kevin Rudd sprak zondag over 'de hel in al zijn furie'. Hij beloofde federale steun en stuurt ook legereenhe den om de ruim drieduizend brandweerlieden en tienduizen den vrijwilligers te helpen blus sen. Vele blusvliegtuigen zijn ook ingezet. Ondanks alle hulp liep het dodental in de loop van gisteren op tot 108. De meeste slachtoffers vielen in een streek ongeveer 45 ki lometer ten noorden van Melbour ne. Reddingswerkers troffen uitge brande auto's met verkoolde licha men aan. De autoriteiten vrezen dat het do dental verder zal stijgen, naarmate meer reddingswerkers meer afge brande gebieden kunnen bereiken. Circa honderd mensen werden gis teren nog vermist. In de ziekenhui zen liggen tientallen gewonden die in levensgevaar verkeren. De vuurzeeën trokken gisteren, aangewakkerd door harde wind, snel door de zuidoostelijke deel staat Victoria. Ten noordoosten van Melbourne teistert een vuur zee van tientallen kilometers breed de streek. Overlevenden spreken van apocalyptische tafere len, van een vlammenzee die bin nen enkele seconden hele huizen opslokt. Zeker twee dorpen in de regio, Kinglake en Marysville, zijn vrijwel volledig afgebrand. Meer dan zevenhonderd huizen zijn in vlammen opgegaan en driedui zend vierkante kilometer land is af gebrand, een gebied zo groot als Luxemburg. De bosbranden zijn ontstaan door extreme droogte als gevolg van een hittegolf De temperaturen lie- In Australië woeden de meest do- delijke bosbranden in de geschie denis van het land. Al 96 mensen zijn omgekomen in de vuurzeeën die de staat Victoria teisteren. pen er de afgelopen dagen tot bo ven de 45 graden Celsius op. De branden worden aangejaagd door stevige wind. De politie denkt ech ter dat sommige branden zijn aan gestoken. De branden maken veel meer slachtoffers dan die in 1983 die 75 levens eisten. Dat was tot gisteren de 'dodelijkste' brand in Australië. Voor zover bekend zijn onder de slachtoffers geen Nederlanders, zei een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken gistera vond. Volgens hem zijn ook geen meldingen binnengekomen van Nederlanders die door de branden in problemen zijn geraakt. In het getroffen gebied wonen zo'11 tien duizend mensen van Nederlandse afkomst, aldus de woordvoerder. Adverteren? Segmentteam "de Ondernemer" Tel. (076) 53122 77 Video van onthoofding ontvoerde Pool islamabad - Een militante mos limgroepering in Pakistan heeft gis teren een video-opname vrijgege ven waarop is te zien hoe een Pool se ingenieur wordt onthoofd. De groepering liet weten dat de Pool is vermoord, omdat de Pakistaanse regering weigerde opstandelingen vrij te laten. Piotr Stanczak werd in het noordwesten van Pakistan ontvoerd. Hij werkte voor een Pools energiebedrijf. China probeert regen uit wolken te schieten Peking - Tarwevelden in het noor den van China hebben dit week einde na langdurige droogte einde lijk wat neerslag ontvangen. De regering gaf toestemming wol kenpartijen met raketten gevuld met chemicaliën te beschieten. In de lucht gebrachte zilverjodide kan kleine waterdruppeltjes in een wolk activeren, waardoor het gaat regenen. 24 doden bij vliegramp in Amazonegebied rio de janeiro - Een klein vlieg tuig met 28 personen aan boord is zaterdag in het Amazonegebied van Brazilië neergestort. Vier men sen hebben de ramp overleefd, 24 zijn om het leven gekomen. De plaatselijke brandweer heeft dit gis teren meegedeeld. De doden zijn zeven kinderen, negen vrouwen en acht mannen. Een negenjarig kind is een van de vier overleven den. Politie Mexico laat nonnen strippen mexico-stad - TWee Mexicaanse nonnen hebben een klacht inge diend tegen de politie omdat zij zich na hun arrestatie moesten uit kleden. Agenten wilden zeker we ten dat ze vrouwen waren. De non nen waren in de stad Dolores Hi dalgo gearresteerd toen zij bedel den om aalmoezen. Zij werden meteen vrijgelaten toen bleek dat ze niets op hun kerfstok hadden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8