zich in dit landschap Vliegende plaaggeest gevangen spelen mee in muziekintprovisatie Ambulance snel beschikbaar Drugscongres Stralende zonnen en levens van maar even bij Smartlappengala SPZC Maandag 9 februari 2009 1 9 wij staflid 2-f w.Mx per dag voor u teLaar! AHes op maat: net als uw offerte! Geen warm water Lekke goot g Verwarming kapot Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 29 januari 2009 is Steven Librecht Frederiks, geboren te Hengelo op 10 december 1990, wonende te Grevelingenstraat 75, 4335 XD Middelburg, onder curatele gesteld met benoeming van E. Frederiks en S.H. Pattiasina, Grevelingenstraat 75, 4335 XD Middelburg tot curatoren. MIDDELBURG - De zwarte kraai was al dagen een plaaggeest in Middel burg. Vrijdag belaagde hij nog een jongen in de Veersepoort die met hand en tand zijn frikandelbroodje moest verdedigen. Maar ook Corné van Belzen (14) uit Klarenbeek had al met de kraai te maken gehad toen hij folders rondbracht. Ook die hadden een grote aantrek kingskracht op de zwarte vogel. Zaterdag joeg hij de achtjarige Rick de' stuipen op het lijf in de Arie van Driellaan. Vader Wim Stoorvo gel pakte een net om de gevleugel de belager van zijn zoontje te van gen, maar de kraai was hem te snel af Buurtgenoot Frans van der Maas wist de kraai te lokken met wat stukjes brood. „Hij kwam van de dakkapel naar beneden en be gon van het brood te eten. Op een gegeven moment was hij zo dicht bij dat ik hem over zijn rug kon aai en. Toen was het ook niet moeilijk om hem te pakken." De kraai werd opgesloten in de schuur. Medewerkers Zeli Cingil en Angela Vroomen van de die renambulance namen de kraai mee naar vogelopvang De Mikke. Volgens Coby Louwerse van De Mikke moet het om een tamge- maaktekraai gaan. „Zon vogel ziet de mens als voedselbron. Zulke vo gels moet je ook niet in huis ne men, want dan krijg je dit. Als je een vogel als huisdier wilt, neem dan gewoon een grasparkietje." Louwerse moet de vogel zelf nog bekijken, maar ze denkt niet dat de kraai nog de vrije natuur in kan. filmpje op www.pzc.nl VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen houdt vrijdag een congres over het gedoogbeleid onder de noemer Softdrugs, goed geregeld?. Een van de sprekers op de confe rentie is advocaat André Beckers uit Maastricht, die in december nog te gast was tijdens het PZC-de- bat over softdrugs dat in Terneu- zen werd gehouden. MJneto-Vni o foto Dirk-Jan Gjeltema een gestaag vallende druppel bege leid met een beat die het ontstaan van levend organisme in klank leek te vatten. De muzikale trans formatie van een roltrap leverde meteen een ode aan Miles Davis op, terwijl film en muziek samen plotseling ook de schoonheid van een zaagmachine onthulden. Mooie momenten leverde Temps Faible vooral op wanneer de brui sende zee en het sonore geluid van een combine wezenlijk als in strumenten voor de compositie werden ingezet. Ook de combinatie beeld en poë zie met een beetje muzikale bege leiding bleek een gelukkige keuze. Dieuwke Parlevliet uit Zierikzee las uit eigen werk enkele indrin gende gedichten voor. Daarbij schetste zij een macaber beeld van de zee - over lichamen die door het water worden verzwolgen - evenals een vrolijk tafereel met kinderen aan het strand. Zij deed dat met een alternatieve, dichterlij ke versie van het Onze Vader. Muzikaal noch poëtisch, maar glas helder en met gevoel voor de schoonheid van de beelden vertel de bioloog Marnix van Stralen over het hoe en waarom van proe ven met mosselzaadvang installa ties (MZI). Verder waren er belofte volle, creatieve korte filmpjes van Vera Verseput en een muzikale reis van saxofonist Lester van Ant werpen naar Zonnemaire. DOMBURG - Vrijdagmiddag leek het er nog op dat het nog wel een weekje zou duren eer de extra am bulance voor het noordwesten van Walcheren kon worden ingezet. Maar zaterdagmiddag stond de am bulance paraat in Domburg. Provinciale Staten stelden vrijdag een ton beschikbaar voor de extra ambulancepost. Vooruitlopend op die beslissing is donderdag al be gonnen met de voorbereiding, zegt Jan Rotte, chef van de meldka mer brandweer en ambulance zorg. De ambulancedienst lukte het een auto en personeel te rege len en op de meldkamer werd de nieuwe post in het alarmeringssys teem opgenomen. In Domburg is een staanplaats geregeld waar de ambulance voorlopig kan staan. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Zonnen die weer gaan schijnen, levens die maar even du ren en heel veel liefde. Dat kwam zaterdagavond allemaal in veel voud voorbij tijdens het smartlap- pengala in Brogum in Zierikzee. De elfde editie van dit jaarlijks eve nement werd door enkele honder den mensen bezocht. Het publiek toonde zich bereid tot meezingen, meeklappen, springen en dansen. Behalve tijdens het optreden van het 10-jarige zangeresje Aukje Fijn. Het lukte het tot kindsterretje ge doemde meisje niet de zaal mee te krijgen, ondanks haar talrijke uit nodigingen daartoe. Het woord 'gê nant' viel diverse keren onder de galabezoekers. Mannen als Marco Vandéra, Edwin Hoevelaak en Dennis van Dijkhuizen bleken beter door de wol geverfd een zaal als Brogum te bespelen. Zij brachten niet alleen het levenslied met een knipoog, maar vooral ook diverse carnavals nummers ten gehore. Het begrip 'smartlap' bleek tijdens dit gala dan ook vele ladingen te dekken. Zo slingerde Edwin Hoevelaak zelfs een brokje poëzie de zaal in met Terug naar de kust. Het lied waar Maggie MacNeal ooit een hit mee scoorde en dat gebaseerd is op een gedicht van Theun de Win ter. Hoevelaak's optreden werkte zo aanstekelijk dat enkele bezoe kers spontaan bij hem op het po dium klauterden en met veel Eéééé- hs en Aaaaahs voor een typerend achtergrondkoortje zorgden. Jij denkt dat je alles van mij mag, zong Marco Vandéra, maar in de loop van dat lied gaf hij daarin toch wat grenzen aan. De met lichtjes ver sierde brillen en diadeems die de bezoekers bij de entree kregen uit gedeeld, droegen bij de carnavales ke sfeer in Brogum. Het publiek bij het Smartlappengala in Brogum was graag bereid mee te klappen, te zingen en te hossen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85