Gemeente steunt Regioruis r £J\J 17 21 19 'ipm&tm II3BÈ. Foutje Spinmarathon levert ruim 55.000 euro op voor kinderziekenhuis Conflict rond jacht op damherten houdt aan Stralende zonnen en levens van maar even bij Smartlappengala Maandag 9 februari 2009 Regionaal muzikaal project uitgezonderd van subsidiestop. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De subsidiepot voor nieuwe culturele activiteiten op Schouwen-Duiveland zit al enkele jaren op slot in afwachting van nieuwe afwegingen die de gemeen teraad moet maken over de verde ling van het geld. Een uitzonde ring op dat zogeheten moratorium maakt het dagelijks gemeentebe stuur nu echter voor het muziek- project Regioruis. De organisatie daarvan is in handen van de regio nale Jongerenraad. De gemeente is bereid dit jaar voor dit project een bedrag van 7500 euro beschikbaar te stellen. De totale kosten voor Regioruis be dragen 22.000 euro. De provincie draagt 9000 euro bij. Regioruis is bedoeld om jonge pop bandjes podiumervaring te laten opdoen. Het project is opgezet naar het voorbeeld van vergelijkba re projecten als Hooikoorts op Walcheren en Influenz op Zuid-Beveland. De jonge muzikan ten worden tijdens hun deelname aan Regioruis begeleid door profes sionele adviseurs. Bovendien krij gen de bands en de singer-songwri- ters de kans diverse malen op te treden op diverse podia op Schou wen-Duiveland. Het dagelijks ge meentebestuur toont zich gechar meerd van dit muziekproject. Vol gens de betrokken wethouders Wijnand Renden (financiën en cultuur) en Gilles Houtekamer (jeugdbeleid) past Regioruis per fect binnen het jeugdbeleid in de ze gemeente. Via verschillende onderzoeken is door jongeren aangegeven dat er voor hen op dit eiland weinig te doen is. Vandaar ook dat het ge meentebestuur het Welzijnshuis heeft gevraagd met een advies te komen over het thema 'Jongeren, Het muziekproject Regioruis is bedoeld om jonge popbands er varing te laten opdoen. Het ge- meentestuur steunt het project met 7500 euro subsidie. ontmoeting en activiteiten'. In het kader daarvan beschouwen de por tefeuillehouders Regioruis als een goed initiatief Bij wijze van proef werd in 2008 een eerste versie van dit muziekproject gehouden. Daar verstrekte de gemeente een eenma lige subsidie van 5750 euro voor. Twee jaar achtereen een incidente le subsidie ontvangen voor eenzelf de activiteit is in principe niet mo gelijk. Het college van burgemees ter en wethouders heeft echter wel de ruimte een uitzondering te maken op die regel. In dit geval wordt daar dus gebruik van ge maakt. Dit voorjaar moet de raad knopen doorhakken over het tota le subsidiebeleid voor welzijn en kunst en cultuur. Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Blik op Kunstroute doet drie locaties aan RENESSE - De maandelijkse Blik op Kunstroute in Renesse voert op zondag 15 februari langs drie loca ties. Dat zijn atelier 'doeXelf aan de Zeeanemoonweg 18 met kera miek, Blikmuseum De Blikvanger aan de Capelweg 18 en Hotel De Zeeuwse Stromen aan het Duin- wekken 5 met werk vanWan Bel len Art. De kunstroute in Renesse is geo pend van 13.00 tot 17.00 uur. Griend vaart uit voor rode vuurpijl OUDDORP - De bemanning van de Griend van KNRM station Oud dorp werd zaterdag om 19.40 uur gealarmeerd voor een rode vuur pijl op de Grevelingen, in de buurt van het eiland Dwars in de Weg. In die omgeving zijn diverse zoek slagen gemaakt, maar er werd niets aangetroffen. Na enige tijd werd de zoekactie in overleg met het Kustwacht Cen trum stopgezet. Politie houdt verfdief aan in winkel Zierikzee ZIERIKZEE - In een winkelpand in de Grevelingenstraat in Zierikzee werd zaterdag omstreeks 12.15 uur een 67-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland aangehou den. De man had een busje verf en twee verfrollertjes met een ge zamenlijke waarde van 10,90 euro gestolen. Hij kreeg een boete van honderdvijftig euro. Dronken man naar Torentijd overgebracht BRUINISSE - In de Van Hertsbekestraat in Bruinisse is za terdagnacht om 02.45 uur een 33-jarige dronken man aangehou den. Hij had, onder invloed van al cohol, bij een woning op ramen en deuren staan slaan. Zijn woon plaats en adres zijn onbekend. Hij kon zich op verzoek van de politie niet legitimeren. De man is overge bracht naar Torentijd. Tip? redactie@pzc.nl Elke vrijdag gaat er op die Axel- se school een weekbericht mee naar huis, waarin het wel en wee van die week per klas staat vermeld. Afgelopen vrijdag kwam die Axelse leerling uit groep 8 thuis met het weekbe richt en zoals gewoonlijk moest hij dat aan zijn moeder geven. Verbaasd las zij in het verslag van groep 3, dat er elke week een medaille uitgereikt zal worden aan de leerling die goed zijn best heeft gedaan. Deze week ging de medaille naar Lars, want hij was de nummer 1 bij de spellings- toets, van de 50 woordjes was er niet één fouot.J De typiste van dit weekbericht zal nog lang op haar medaille moeten wachten. BURCH-HAAMSTEDE - De spinmarathon van de de cheque gisteravond aan de twee ambassa- kerk uit Nieuwerkerk en Arie de Jong uit Stichting Zeeland Sport voor Sophia heeft deurs daarvan, voetballer Pierre van Hooijdonk Dreischor fietsten beiden de volle negen uur en 55.449 euro opgebracht. Dit geld komt ten goe- en tennisser Raymond Sluiter. In totaal deden brachten hoge sponsorbedragen in. Ook presenta- de aan het Sophia Kinderziekenhuis in Rotter- aan de spinmarathon in Sportcentrum Westen- tor Edward van Cuilenborg (r) en soap-acteur Bas dam. Voorzitter Marcel Willemse overhandigde schouwen 350 mensen mee. Bram van Almen- Muijs deden mee. foto Dirk-Jan Gjeltenia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83