met kostbare Dennis Buijs wijst HW'24 de weg Terneuzen haalt dubbele cijfers tegen Patrijzen ZPZC Maandag 9 februari 2009 35 Zeeuwen hoofdklasser verslaat Spakenburg in spectaculair duel. door Frits Bakker SPAKENBURG - De spits, die net de winnende goal had gemaakt, stak in een mengeling van Fransen Vlaams zijn verhaal af in de gang naar de kleedkamer. Het was zijn goal geweest weliswaar, op acht minuten van het einde, maar Alan Grozdanic had hem met een rush vanaf de middenlijn en een voor zet vanaf de achterlijn zo magi straal klaargelegd. De 3-2 van Ar nold Nguekamp in Spakenburg, na een spectaculair scoreverloop, werd door Hoek na afloop uitbun dig gevierd. „Mijn eerste goal voor Hoek, een heerlijk gevoel en mooi om zo in te vallen", glunderde de Kameroen- se spits, die er iets ouder uitziet, maar verzekert dat hij nog maar 23 is. Gaby Demanet, de trainer, moet daar ook om glimlachen. „Je weet hoe dat gaat in dat soort lan den." Maar het zal hem verder een zorg zijn. Alleen al de winnende goal tegen Spakenburg, toch de re gerende kampioen in de hoofdklas se, en de assist die goed was voor 2-2 hebben de transfer al meer dan goedgemaakt. De invalbeurt van de donkere aan valler was niet alleen om die re den spraakmakend. Hij was ook nog eens vaak aanspeelbaar, deed in die tweede helft veertien keer iets goeds met de bal, dwong in de duels met zijn directe tegenstan ders vijf vrije trappen af en maak te een fitte indruk. „Dat hadden we op de training al gezien", zei Gaby Demanet, die de spits na de rust in het veld bracht nadat Hoek in een moeizame start op het kunstgras van Spakenburg eerst met 2-0 (Salim Amerzgiou en Maurice van der Wilt) was ach tergekomen. Kort voor de rust zorgde Gideon Imagbudu van dichtbij uit een vrije trap van Alan Grozdanic, nog wel voor de 2-1 die Hoek zo hard nodig had om aan te zetten voor een inhaalrace. „Ik wilde meer kopkracht en body in de aanval", doceerde Demanet later. Daarom bracht hij Nguekam in het elftal voor de lichtvoetige Pattinama. Bovendien deed Dema net een opvallende ingreep in zijn tot dan toe broze verdediging. Jeroen van de Broeke viel in als centrale verdediger, om de kopster- ke Maurice van der Wilt te schadu wen, Geert Bosschaart ging op rechts achterin spelen in plaats van Tim Mechelink. Het bleken twee gouden wissels, want Hoek speelde in die tweede helft met veel meer pressie en pas sie, liep eerst de 2-1-achterstand in door een treffer van Stijn Mahieu na een voorzet van Nguekam. En tenslotte sleepten de Zeeuwen te gen tien man, nadat Roy van Vel- zen van Spakenburg met twee gele kaarten uit het veld was gestuurd, in de eindfase de dikverdiende drie punten uit de strijd. Gaby Demanet en zijn assistent Jan Verdegem genoten er met vol le teugen van. „Kom, we gaan snel een pintje vatten", zei de hoofd coach na zijn korte beschouwing. Hij sprak zijn trots uit voor de ploeg, vooral over de snelle om schakeling tussen de linies na de rust. „We waren voor de rust iets te zenuwachtig, misschien iets te 'Mijn eerste goal voor Hoek, een heerlijk gevoel en mooi om zo in te vallen' veel geïmponeerd door de tegen- stander." Die schroom werd na rust afgeworpen met een flair die Hoek zelden heeft getoond. Voor de kijkers op de tribunes wa ren de razendsnel uitgevoerde combinaties door het centrum van de Spakenburgse verdediging af en toe een streling voor het oog. Hoek beheerst dat perfect met spe lers als Mahieu, Grozdanic, Imag budu en Alfons en kan een tegen stander er mee tot wanhoop breng en. De balwisselingen zijn kort, dreigend, alleen ontbrak het nog San de afwerking. Zo schoot Stijn Mahieu als laatste schakel van zon vloeiende combinatie rakelings naast. Het moet gezegd dat Spakenburg niet in zijn beste opstelling speel de. Ruben Wilson, die net een sta ge bij FC Utrecht achter de rug heeft, werd aan de kant gehouden door een disciplinaire schorsing. De topschutter van vorig jaar was tijdens een vriendschappelijk par tijtje vorige week naar huis gegaan zonder de trainer te informeren. Thijs Houwing, de topscorer van dit jaar, kwam niet aan de aftrap door een blessure die hij in de vori ge wedstrijd had opgelopen. Karim Elkaddouri, de technicus aan de rechterkant, is ook nog eens totaal uit vorm, waardoor Duncan van Moll zowat het hele elftal moet dragen. „We hadden goed in de gaten dat hij voor de rust zo veel had moeten geven, dat hij daarna ruimtes liet vallen", gaf Demanet na afloop een les in tac tisch voetbal. Hoek sloeg twee keer toe vanuit het midden, eerst met een combinatie die tot de 2-2 leidde en op acht minuten van het einde met een pass die Grozdanic op weg naar de winnende goal bracht. En met die tweede winst na de winterstop, na GVW uit nu in Spakenburg, behoort Hoek vast tot de kanshebbers om voor de top vijf te spelen. Karakteristieken - Spakenburg-Hoek 2-3 (2-1). 4. Salim Amerzgiou 1-0, 22. Maurice van der Wilt 2-0, 43. Gideon Imagboudou 2-1, 62. Stijn Mahieu 2-2, 82. Arnold Nguekam 2-3. Scheidsrechter: I. Roeland (Si- eeuwijk). Rode kaart: Roy van Velzen (2x geel, Spakenburg). Gele kaart: Christy Bonevacia (Spakenburg), Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Ma hieu (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 900. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (46. Jeroen van de Broeke), Geert Bosschaart, Gio vanni Siereveld, Michael Kone; Gideon Imagbudu, Thomas Ra- gut, Stijn Mahieu, Alan Grozda nic; Josimar Pattinama (46. Ar nold Nguekam), Ferry Alfons. Ruime overwinning Terneuzense Boys (6-3) op Arnemuiden. door Peter Snelders TERNEUZEN - In een oefenduel met Patrijzen haalde Terneuzen giste ren fors uit: 10-1. Opvallend was het verlies van Steen (2-4) op ei gen veld tegen vierdeklasser Honte- nisse. Breskens hield de schade be perkt tegen Goes. Met de 3-1-ne- derlaag kon de ploeg uit het vis sersdorp leven. Een dag eerder won Terneuzense Boys met ruime cijfers (6-3) van Arnemuiden. AZW bood knap tegenstand aan het twee klassen hoger spelende Zaamslag. Toch moesten de Axel aren tien minuten voor het einde alsnog met 2-1 buigen. Patrijzen-Ter neuzen 1-10 (0-4): Het was in feite een spel van kat en muis. Al in de eerste helft nam een Terneuzen een beslissende voorsprong van 4-0. Pas bij een stand van 0-6 scoorde de thuis ploeg tegen uit een strafschop van Edwin Capello. Doelpunten Terneuzen: Jonathan Con- stancia (4x), Sinan Coban (3x), Dennis Wondergem, Jarno Waebeke en Maik de Wolf. Goes-Breskens 3-1 (2-0): In de eer ste helft bood Breskens goed tegen stand. Goes was wel meer in balbe zit en kreeg ook de meeste kansen, maar Breskens was ook soms ge vaarlijk. In de tweede helft werd Goes sterker en liet toen nogal wat scoringskansen onbenut. Scoreverloop: Trung Tran 1 -0, Rick de Punder 2-0, Martin Smaardijk 3-0, John ny de Jaeger 3-1. Steen-Hontenisse 2-4 (0-1): Een te slap spelend Steen was niet in beste doen. Daar tegenover stond een gemotiveerd en energiek Hon- tenisse. Dat strafte verschillende fouten in de verdediging van de thuisploeg genadeloos af Omdat Steen enkele goede doelkansen on benut liet, kwam het nooit goed in de wedstrijd en verloor terecht. Scoreverloop: Tom Rijk 0-1, Jeroen Ver schuren 0-2, Sander van Remortele 1 -2, Peter van Dijk 1 -3, Wouter van Maele 2-3, Titiano Staes 2-4. Henk Ottens Terneuzense Boys-Arnemuiden 6-3 (3-1): Terneuzense Boys was vrijwel de gehele wedstrijd de bete re ploeg. Toch nam Arnemuiden de leiding. Nog voor de rust boog de thuisploeg die achterstand om in een voorsprong van 3-1. Na de rust liep Terneuzense Boys zelfs uit naar 5-1 voordat Arnemuiden opnieuw tegen scoorde. In de laat ste twintig minuten speelde Arne muiden door blessures met tien man. Dat was de reden voor trai ner Henk Ottens om zijn schoe nen aan te trekken. Toen hij in het veld kwam viel er opnieuw een speler van hem uit, waardoor zijn team alsnog met tien man het duel moest uitspelen. Scoreverloop: Maarten Brasser 0-1, Djamel Buyse 1-1, Ramazan Kesikbas 2-1, Djamel Buyse 3-1, Gökhan Ersahin 4-1 en 5-1, Arjen Kats 5-2, Ruud Hoo- gesteger 6-2, Jarco Siereveld 6-3. Zaamslag-AZW 2-1 (0-0): Ge heel tegen de verwachtingen in was AZW tot een kwartier na rust de bovenliggende partij. Het verzuimde echter voldoende af stand te nemen. Alleen in de 55e minuut slaagde AZW erin om te scoren. Niet veel later nam Zaam slag het initiatief over en was het laatste half uur sterker. Via dat veldoverwicht boog het de achter stand om in een voorsprong van 2-1. In de slotminuten liet AZW nog een reuzenkans om op gelijk maker liggen. Scoreverloop: Mustafa Yilmaz 0-1, Coen Goossen 1-1, Ugur Kahveci 2-1. Zwaar op de huid gezeten door een tegenstander van MOC17 kopt Dennis Buijs HVV'24 naar een 1-0-voorsprong. foto Wim Kooyman Hulster ploeg pakt tweede periode na 2-0-zege op MOC door Peter van Kouteren HULST - Het was dat de speaker van dienst het publiek er bij het verlaten van het veld op attendeer de, anders was het bereiken van de eerste doelstelling misschien wel geruisloos aan de aanhang voorbij gegaan. HW'24 verzeker de zich door een 3-0-zege op MOC'17 van een periodetitel, maar daar was op het veld niks van te merken. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, zochten spelers en supporters zonder poespas de warmte van de kleedkamer en kan tine op. „Ik had het ook wel iets uitbundiger verwacht", bekende doelman Tim Siersema meteen na afloop. Voorzitter Gerard van de Voorde: „De spelers zullen nog wel een rondedansje maken." Trainer Eric Brems zei dat hij er zelfs een tikkeltje boos om was ge weest, dat de vereniging dit hoog tepunt zo maar voorbij had laten gaan. „Ik had op zijn minst wel een muziekje verwacht." Brems zei vooral blij te zijn dat de eerste doelstelling was behaald. „De twee de doelstelling? Binnen de top drie eindigen." HW'24 geraakte met nog een wedstrijd te spelen buiten schot van de concurrentie door een ijzer- sterke*reeks. „In de eerste zes wed strijden hadden we veel geblesseer de spelers, maar we hebben nooit gepanikeerd", zei de Belgische oe- fenmeester. „We hebben altijd aan onze visie vastgehouden. De hele groep stond erachter. Dat is natuurlijk wel belangrijk." In het inhaalduel tegen staartploeg MOC'17 hoefden de Zeeuws-Vla mingen niet eens het beste voetbal te laten zien om zich van winst te verzekeren. „We wisten dat MOC'17 het vooral van strijd moet hebben en weinig voetballend ver mogen heeft. Dan moet je zelf ook eerst strijd leveren en van daaruit proberen te voetballen. We heb ben niet het mooiste voetbal laten zien, maar wel met heel de ploeg veel inzet getoond." HW'24 voetbalde in de openings fase nog wel redelijk verzorgd, maar ging daarna mee in het spel van de opponent. Brems: „De staat van het veld was natuurlijk niet best en ons eerste doelpunt (een kopbal van Van den Berg rol de via het lichaam van de Brabant se doelman binnen) werd geheel ten onrechte afgekeurd. In het eer ste kwartier na de rust hebben we iets te overhaast gespeeld en te veel de lange bal gehanteerd." HW'24, dat door een treffer van Dennis Buijs met een 1-0 voor sprong de rust inging, was in die fase de minst slechte ploeg. In de laatste twintig minuten werd de voorsprong door treffers van Buijs en Jorden Takiddine tot eén ruim ere marge opgevoerd: 3-0. Opval lend daarbij was dat alle doelpun ten via de linkerflank werden voor bereid. H W24-MOC17 3-0 (1-0). 16. Dennis Buijs 1-0, 70. Dennis Buijs 2-0, 87. Jor den Takiddine 3-0. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Bart Rijckaert, Dennis Buijs (beiden HW'24), Corné van Hoof, Arjan de Zwart, Michiel van Trijen (allen MOC'17). Aantal toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79