Heemkundigen waken Pleidooi voor behoud eigen ambulancedienst jm Foutje Terneuzenaar Leen Oele wint PopQuiz Waterschap rooit ruim 250 populieren 1 8 Maandag 9 februari 2009 PZC Terneuzens raadslid vreest overname door busbedrijf Connexxion. door Wout Baremao terneuzen - De goed functione rende Ambulancedienst Zeeuws-Vlaanderen moet z'n zelf standigheid behouden. Het Ter- neuzense raadslid Pim Broekhuy sen^ (eigen lijst) vindt dat burge meester en wethouders, zo moge lijk in samenwerking met Sluis en Hulst, daartoe actie moeten onder nemen. Broekhuysen vreest dat de ambu lancedienst in de toekomst deelge noot wordt van de financiële en or ganisatorische perikelen bij de Re gionale Ambulance Voorziening Zeeland (RAVZ) boven de Wester- schelde. Om de problemen te bo ven te komen komt de RAVZ zo goed als zeker in handen van ver voersmaatschappij Connexxion. Broekhuysen: „Dat een ambulance dienst wordt ondergebracht bij een busbedrijf is werkelijk te zot voor woorden. Alsof het vervoer van patiënten ook maar iets te ma ken heeft met het vervoeren van passagiers. De tijden van vroeger, toen het nog voor kwam dat de melkboer als bijbaantje op de am bulance reed, zijn gelukkig voor bij." Maar het raadslid vreest met grote vreze. De Zeeuws-Vlaamse Ambulancedienst is immers één van de partners van de RAVZ en het is de bedoeling dat het ambu lancevervoer straks in z'n geheel wordt ondergebracht bij de Veilig heidsregio Zeeland. Broekhuysen vindt dat een openbare aanbeste ding van de ambulancediensten in de toekomst op de een of andere manier moet worden omzeild. Belgen overheersen Internationale Kwis clince - In Malpertuus in Clinge deden 36 teams van 6 personen mee aan de 13e Internationale Kwis. Winnaar werd het Belgische team van Klomp en Zonen met 92 procent. Ook de tweede prijs ging naar een Belgisch team: de Zwam- neusjes (90). Derde werden de Shooting Stars uit Terneuzen (89) en vierde Game 78 (84) uit Clinge De opbrengst gaat naar de kinder boerderij in Clinge. Extra busritten tussen Terneuzen en Goes terneuzen - Vervoersonderne ming Connexxion past per 1 maart de dienstregeling op een aantal tra jecten aan. De verbinding Terneu- zen-Goes (lijn 20) wordt iets uitge breid. De bus, die om 19.01 uit Goes vertrekt, rijdt voortaan niet alleen op vrijdag, maar iedere werkdag. In het weekend zijn er extra bussen: om 22.15 vanuit Ter- neuzen en om 22.29 uur vanuit Goes. Cees Fasseur over boek Juliana Sc Bernhard terneuzen - Historicus Cees Fas seur houdt dinsdag 17 februari in Porgy 8c Bess in Terneuzen een in leiding over zijn recente boek luliana Bernhard. Het verhaal van een huwelijk 1936-1956. Fas seur spreekt tijdens een bijeen komst van Prometheus, de stich ting voor literaire en culturele acti viteiten. De literaire avond begint om kwart over acht. Elke vrijdag gaat er op die Axelse school een weekbericht mee naar huis, waarin het wel en wee van die week per klas staat vermeld. Afgelopen vrijdag kwam die Axel- se leerling uit groep 8 thuis met het weekbericht en zoals gewoon lijk moest hij dat aan zijn moeder geven. Verbaasd las zij in het ver slag van groep 3, dat er elke week 'Dat we een subsidiepot van 200.000 euro beschikbaar hebben voor het opknappen van waardevolle panden in de gemeente Terneuzen is uniek in ons land' Zilveren insigne KNFM voor Pierre van Hecke n1euw-namen - Dirigent Pierre van Hecke is zaterdag tijdens het succesvolle jubileumconcert van fanfare de Scheldezonen in Nieuw-Namen gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig dienstver band. Burgemeester Jan Frans Mul der van Hulst reikte hem een zilve ren insigne van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziek verenigingen en een oorkonde uit. De fanfare bestaat dit jaar 140 jaar. Powder Technologies en Outokumpu groter terneuzen - Staalverwerker Outo kumpu wil het bedrijfsterrein aan de Axelse Sassing herinrichten en uitbreiden. Het bedrijf neemt on der meer een deel van de spoorlijn over van Zeeland Seaports. In to taal wil Outokumpu 4,5 hectare pachten."Terneuzen Powder Tech nologies wil bij de Zevenaarhaven uitbreiden voor opslag. Daarvoor koopt het bedrijf 4610 vierkante meter grond van het havenschap. Speciaal carnavalsfeest in Den Dullaert hulst - Zaterdag 14 februari vieren met mensen met een verstandelij ke beperking carnaval in Hulst. De deelnemers worden met bussen vervoerd naar gemeenschapscen trum Den Dullaert, waar het feest om 14.00 uur begint. Er is een dweilorkest en de deelnemers kie zen zelf een prins en raad van elf. De Hulster carnavalsprins Carolus X en zijn gevolg zijn er ook bij. Tip? redactie@pzc.nl een medaille uitgereikt zal worden aan de leerling die goed zijn best heeft gedaan. Deze week ging de medaille naar Lars, want hij was de nummer i bij de spellingstoets, van de 50 woordjes was er niet éénfouot.J De typiste van dit weekbericht zal nog lang op haar medaille moeten wachten. rfiÉÊÊ?' iff 1 -rag, ABSDALE - Deelnemers aan de Heineken PopQuiz breken zich het hoofd. In Gasterij De Tijd versloeg Terneuzenaar Leen Oele, na zeventien voorrondes in cafés in Zeeuws-Vlaanderen, in de finale de Vlaming Fred Bonni (tweede) en Sassenaar Max van Pienbroek (derde). Stamcafé 't Keldertje mag zich door de winst van Oele Muziekcafé 2009 noemen. foto Wim Kooyman biervliet - De komende weken worden bij Biervliet 265 populie ren gerooid. Dat gebeurt in op dracht van waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Bij inspectie bleken de veertig jaar oude bomen veel dood hout te bevatten. Ze worden gerooid met het oog op de verkeersveiligheid. Bij storm is de kans op afbrekende takken te groot. Zeventien bomen worden ge spaard omdat ze dienen als verblijf plaats van vogels en vleermuizen. Van die bomen wordt alleen een deel van de kroon weggehaald. De populieren worden op termijn ver vangen door 106 essen en 12 steelie pen. De zuidelijke gevelrij van de Markt in Terneuzen is een voorbeeld van een waardevolle bouwstijl en moet in stand word Ook de gevelrij van De Blokken aan de Oostkolk is uniek en staat terecht op de monumentenlijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68