Onderzoek huisvesting jongeren 18 Opnieuw overval in Terneuzen Maandag 9 februari 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Heemkundigen waken over erfgoed van werkstad Terneuzen Binnenstadbewoners klagen over lawaai van scooters Woonstichting Clavis wil inspelen op komst opleidingscentra. door Wout Bareman TERNEUZEN - Woonstichting Clavis gaat de behoefte aan huisvesting voor jongeren in Terneuzen onder zoeken. Tot nu toe was de vraag naar die woonvorm beperkt, maar directeur Robert de Ridder wil in spelen op nieuwe ontwikkelingen zoals de verwachte vestiging van een aantal kennisinstituten en ho gere opleidingen in de stad. Een initiatiefgroep met vertegen woordigers van havenschap Zee land Seaports, Dow Benelux, Ho geschool Zeeland, ROC Wester- schelde en Ricas (opleidingscen trum calamiteitbestrijding) heeft plannen voor de bouw van een groot kennis- en opleidingscom plex in de Koegorspolder. De Rid der: „Gaan die plannen door, dan zal dat ontegenzeggelijk gevolgen hebben voor de vraag naar passen de woonruimte. Tot nu toe was er niet echt een huisvestingspro bleem voor jongeren, simpelweg omdat Terneuzen geen studenten stad is en de vraag daardoor be perkt is. Maar dat kan dus snel ver anderen." De Ridder stelt vast dat er momen teel voldoende betaalbare woon ruimte voor jongeren beschikbaar is. Toch vangt hij signalen op van bijvoorbeeld zorginstellingen, uit de welzijnshoek, maar ook van de gemeente en de politie dat de Vooruitlopend op de vestiging van kennis- en opleidingscentra in Terneuzen onderzoekt Clavis de daarmee samenhangende vraag naar jongerenhuisvesting. vraag groter is dan werd veronder steld. Dat wordt nu onderzocht. Clavis huisvestte jongeren tot nu toe vooral in flats in de wijk Zui derpark en dan met name in een flatgebouw aan de Zuidlandstraat. Dat wordt echter eind dit jaar ge sloopt. De Ridder: „Het flatge bouw in de Vondelstraat, iets ver derop in de wijk, hebben we in middels opgeknapt en die flatwo ningen zijn ook bij uitstek ge schikt voor jongerenhuisvesting. En verder hebben we natuurlijk een heel areaal niet te dure wonin gen in de binnenstad." De Clavis-directeur heeft niet de indruk dat het woningbestand in grijpend moet worden aangepast aan de veranderende vraag van jongeren en ouderen. „Die hebben zo ongeveer wel dezelfde wensen. Ik zou me wel kunnen voorstellen dat we, als inderdaad blijkt dat er groeiende behoefte is aan studen tenhuisvesting, het oude plan om appartementen in te richten bo ven winkels in de binnenstad, weer tevoorschijn halen." Dat plan werd een paar jaar geleden als te duur en moeilijk uitvoerbaar opzij gelegd. HULST - De temperatuur steeg met de minuut en café De Ster in Hulst deinde gisteren onder het blazersgeweld. Het Wermbloazen vormt een prima begin van de carnavalsperiode. De Jong Bareélen mochten om 13.15 uur de eer ste noten blazen. Ook waren er enkele ludie ke intermezzo's en na elkaar traden op: De Dwaile van Ulst, Termenieke, Sjores Ambras Band, de Bareélen (foto), UMHNE, de Noten krakers en Tandsjen Bei. Vele inwoners van het Land van Hulst en de Kanaalzone, wagenbouwers en carnavalsvere nigingen vierden het warme begin van de feestperiode mee. De nieuwe carnavalsschla gers en vele bekende oude nummers werden gespeeld, tot groot plezier van het publiek. Ook de ludieke sketches en de presentatie van het duo Rock en Jager, die deze keer op traden als Ed en Wim Kints, gingen er in als zoete koek. Het werd duidelijk dat dit festival niet meer weg te denken is en dat het een pri ma opening vormt voor het Buutreedners Fes tival volgend weekend en het komende carna valsfeest. foto Wim Kooyman Vijf lantaarnpalen aan Hogendijk vernield TERNEUZEN - Aan het voetpad bij de Hogendijk in Terneuzen zijn vrijdagavond fond 22.45 uur vijf lantaarnpalen vernield. De be- schermkappen waren eraf getrapt. Ook werden van drie palen de kap pen van de zekeringkasten ver nield. Vier jongens van 16 en 17 jaar, die op de plek werden aange troffen, ontkenden iets met de ver nieling te maken te hebben en wer den verder ongemoeid gelaten. Belg rijdt met te veel drank de sloot in SCHOONDIJKE - Een 28-jarige man uit Noirechan belandde zaterdag ochtend om half negen met zijn auto in de sloot in Schoondijke. Hij reed, met drie inzittenden, over de Lange Heerenstraat toen hij controle over het stuur verloor, en via een lantaarnpaal in de sloot tot stilstand kwam. Er raakte nie mand gewond. De man had veel te veel gedronken en moest zijn rij bewijs inleveren. Totale metamorfose vogelpark Het Zwin KNOKKE - De Vlaamse regering werkt aan een masterplan voor Vo gelpark Het Zwin in Knok- ke-Heist. De komende vier jaar worden alle gebouwen gesloopt en vervangen door één nieuw ge bouw. Het bezoekerscentrum in Retranchement gaat dienen als voorpost van het nieuwe educa tief- en toeristisch park. Het gaat dienen als vertrekpunt voor een wandeling naar het nieuwe park. TERNEUZEN - Voor de tweede keer in een week is in Terneuzen een roofoverval gepleegd. Nadat woensdagavond een man een tankstation in de Serlippensstraat overviel, gebeurde hetzelfde vrij dagavond in een winkel in de Kers straat in de Terneuzense binnen stad. Tussen 20.00 en 20.15 uur deed een man, onder bedreiging van een wapen, een greep in de kassa en ging er met een onbe kend geldbedrag op de fiets van door. De overvaller is een lange en magere, Nederlands sprekende, man. Hij had zijn gezicht bedekt en droeg een donker jasje en een donkere broek. De politie zoekt ge tuigen. Mensen, die rond het tijd stip van de overval iets hebben ge zien in de buurt van de winkel of die informatie over de overval of de overvaller kunnen verstrekken, wordt verzocht zich te melden bij het politiebureau in Terneuzen of te bellen naar 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67