Osse schrijft geschiedenis op regionale toestelfinales Medailleregen bii Annemarie Pasveer en Niels Goverse 7 'A. Zeeuws kampsoen Sangebaan 40 Maandag 9 februari 2009 PZC Minderhoud heerst op keuring in Den Bosch DEN BOSCH - Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud heeft in Den Bosch goede zaken gedaan tijdens de hengstenkeuring van het stam boek van de KWPN. De voormalig Westkappelaar won drie rubrie ken en werd twee keer tweede. Hij schreef onder meer met Vivaldi de klasse Z op zijn naam met bijzon der hoge cijfers. Met Johnson werd hij in dezelfde klasse tweede. Gulliver verspert Krappen weer de weg VELDHOVEN - Net als tijdens het WK in Frimley Green was Trina Gulliver op de Dutch Open weder om te sterk voor Karin Krappen. De Vlissingse dartster ging in de kwartfinale met 3-0 onderuit te gen de Engelse oud-wereldkam pioene. Krappen bereikte de laat ste acht door in Veldhoven onder anderen Mandy Anderson (3-0, Schotland) en Louise Carrol (3-2, Engeland) te verslaan. Johnny Hoogerland blijft het goed doen MIDDELBURG - Johnny Hoogerland is als vierde geëindigd in de Ster van Bessèges, een etappekoers in Zuid-Frankrijk. De wielrenner uit Yerseke, rijdend voor de profploeg Vacansoleil, eindigde in de vierde etappe als zesde en bleef daarmee kansrijk voor een topklassering. In de laatste etappe, gisteren, finishte Hoogerland op 1.12 van winnaar Demaret. De Fransman Voeckler won het eindklassement. Lesley Kerkhove maakt goede rentree MIDDELBURG - Tennisster Lesley Kerkhove heeft in Portugal haar eerste partijen na een lange perio de van blessureleed gewonnen. De zeventienjarige Zierikzeese ver sloeg in de kwalificaties van Albu- feira Open de Israëlische Ofri Lankri (4-6 6-3 6-3) en de Italiaan se Alice Savoretti (6-4 6-4). In bei de wedstrijden heeft ze geen last gehad van haar knie, die haar lang uit de roulatie hield. Johnny de Leeuw boekt knappe zege BEEKBERGEN - Johnny de Leeuw heeft als enige van de Zeeuwen goed gepresteerd in de vijfde ron de van de halve finales NK dam men. In Beekbergen verraste de Goesenaar de voormalig Senega- lees Leopold Sekongo. De Leeuw is nu middenmoter met 5 uit 5. Bennie Provoost uit Aagtekerke speelde in dezelfde poule gelijk. Martijn Rentmeester verloor in poule 4 en lijkt uitgeschakeld. MTV Middelburg grijpt naast medailles op NK BOCHOLTZ - MTV Middelburg is net buiten de medailles gevallen op het NK groepsspringen van de KNGU in Bocholtz. De Middelburgse turnvereniging had zich met twee teams gekwalifi ceerd. Op het onderdeel tumbling haalde MTV een totaal van 16.75, goed voor de vierde plaats. Met de sprongenserie op minitrampoline/ pegases haalden de turners de vijf de plaats met een score van 11.70. Toestelfinales vormen een goede aanloop naar landelijke wedstrijden. door Janny Vermeule WASPIK - Er was bijna geen turn ster die zonder medaille naar huis ging zaterdag tijdens de toestelfina les turnen van de regio Zuid West Nederland. Het turnspektakel mondde uit in het omhangen van maar liefst 316 medailles. De toestelfinales werden voor di verse categorieën en niveaus geor ganiseerd. Vanaf de eredivisie tot en met de 4e divisie kwamen turn sters in actie op de individuele toe stellen. Juist de specialisten op een bepaald toestel konden zich deze keer dus flink in de kijker turnen. De turnsters die zaterdag in Was pik op het toneel stonden, zullen niet allemaal zo beroemd worden als Yuri van Gelder, maar de titel regiokampioen op een toestel is wel aantrekkelijk. De toestelfinales zijn bovendien een mooie opstap naar de landelij ke wedstrijden die volgende maand beginnen. Tijdens het re giokampioenschap all around, twee weken geleden in Zierikzee, plaatsten diverse turnsters zich al. In Waspik konden zij hun oefenin gen aanscherpen of nieuwe ele menten inpassen. De toestelkam pioenen kwamen van Atlas Hein- kenszand, Astrow Souburg, Delta Sport Zierikzee, EMM Terneuzen, Forza Gymnastica Goes, MTV Mid delburg, THOR< Sas van Gent, Turnschool Zeeland, VTV Vlissin- gen en Voorwaarts Axel. Wj Tijdens de toestelfinales van de regio Zuid West Nederland wor den 316 medailles uitgedeeld. De turnsters komen uit in de ere divisie tot en met de 4e divisie. Ed de Looze wordt eerste bij de masters voor Adriaan Provoost. BREDA - Niels Goverse uit Kapelle heeft zaterdag de titel opgeëist bij de Open Zeeuwse kampioenschap pen langebaan. Het overall-klasse- ment bij de vrouwen werd gewon nen doorjuniore Annemarie Pas veer uit Arnemuiden. Bij de mannen senioren ging de strijd op de kunstijsbaan in Breda tussen Goverse en Mark van der Weijden uit Middelharnis. Op de 500 meter was Goverse (39,53) slechts een fractie sneller dan zijn opponent (39.55), maar op de 1500 meter reed hij in de laatste ronde bij hem weg. Goverse finishte ruim vijf seconden voor Van der Weijden en had daarmee de titel op zak. De derde stek werd bezet door Teun Sweere uit Zevenber gen, de winnaar van het open Zeeuws marathönkampioenschap. Bij de masters startte Ed de Looze uit Zierikzee prima, in tegenstel ling tot bij het NK masters waar hij gediskwalificeerd werd vanwe ge een valse start. Op beide afstan den bleef De Looze zijn directe concurrent Adriaan Provoost uit Domburg ruim voor. Pieter den Dunnen uit Dongen maakte het erepodium compleet. Bij de vrouwen ging de titel naar Annemarie Pasveer. De juniore zet te goede tijden neer op de 500 me ter (46.31) en 1500 meter (2.26.95 Daar kon seniore Corina Boekei uit Brouwershaven met 48,07 op de 500 meter en 2.31,31 op de 1500 meter niet aan tippen. Zij werd wel eerste bij de vrouwen senio ren. Josien Wisse uit Krabbendijke werd in die categorie tweede (51,71 en 2.44,37) en de derde plaats was voor Heidi Heijne-Douma uit Bre da. In totaal streden 50 Zeeuwse schaatsers om de eer op het Breda se kunstijs. De vijftienjarige Maxime Osse is tot nu toe de jongste amazone die het Zeeuws kampioenschap dressuur in de klasse Z2 opeist. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64