Orion heeft goede generale repetitie Tafeltennisser De Witte verrast bij TTCM Degradatie nabij voor Mytilus Volharding legt zich neer bij degradatie Thuiszege Goedegebuure Verlies De Ganze in Zeeuwse derby Rolstoelhockeyers leven zich uit in Goes BPZC Maandag 9 februari 2009 39 GOES - Hal 3 van Sportpunt Zeeland was zaterdag het toneel van het hand- bewogen rolstoelhockey. Dertig ploegen uit Zuid-Nederland kwamen naar Goes voor de vierde ronde van de competitie. De organisatie was in handen van SGB, Sportclub Gehandicapten Beveland. Het eerste team.deed het goed in de eerste klasse. De ploeg won alledrie wedstrijden. Het tweede team won in de derde klasse twee maal en verloor een keer. foto Willem Mieras Middelburgse ploeg begint competitie met winst op US: 4-6. door Kim 't Hooft middelburg - De tafeltennissers van eerstedivisionist Delta TTC Middelburg hebben in Amsterdam een goede overwinning (4-6) ge boekt op mededegradatiekandi daat US. De zege kwam totstand door drie overwinningen van kop man John Scott en twee winstpar tijen overwinningen van Sören de Witte. De Witte speelde een erg goede wedstrijd en wist zowel US-kop- man Tycho Dekkers en Angelo An- toinetti te verschalken. Bijna had hij een hattrick gescoord, maar te gen Gilles van Oorschot moest hij zich na vijf spannende games ge wonnen geven. Jelle Rhee verweer de zich kranig maar kon geen en kelspel op zijn naam schrijven, wel wist hij met Scott het dubbelspel binnen te slepen. In de derde divisie versloeg Arne- muiden het gepromoveerde Red Star met 9-1. Opvallend was dat de enige verliespartij op naam kwam van Jan Henk Bomhof, die zich verslikte in René Vrins. Mare Hac- kenberg en Stefan de Groot bleven ongeslagen. In dezelfde poule ging TTCM 2 met maar liefst 9-1 onderuit tegen Salamanders uit Wateringen. Al leen Jan Steijn kon tot scoren ko men tegen Tim Knops. De vrouwen van SAR'72 gingen in de sterkstmogelijke opstelling rich ting promovendus Hotak en zette in Hoogerheide een monsterscore op het bord: 9-1. Simone de Klerk en Lacey Koole bleven ongeslagen, terwijl Audrey Koole alleen Stefa- nie van Genegen de hand moest schudden. De tafeltennissers van TTC Mid- delburg beginnen hun competi tie met een 4-6-zege op US. kop man John Scott blijft ongeslagen. Sören de Witte wint twee keer. EMM ziet reserves Witte Ster alsnog langszij komen. door Wim Kakebeeke middelburg - De handballers van EMM speelden in Zevenbergen ge lijk tegen Witte Ster 2. Orion won met 27-14 van GHV 2 en is klaar voor het belangrijke duel met Taxandria 2. GSC pakte een puntje (17-17) bij HMC 2. Mannen. Witte Ster 2-EMM 25-25: EMM had de hele partij de regie in han den. „Jammer dat je door een knul lige tijdstraf die gasten alsnog langszij ziet komen in de slotfase", besefte trainer Hans Dierickx na af loop. Het gaat in ieder geval de goede kant op met de Middelbur gers. De dubbele cijfers tegen Blauw Wit vorige week waren geen bevlieging. „We tellen weer mee", realiseerde de Vlissinger zich. Groene Ster 2-Delta Sport 20-26: Delta Sport boekte in Zevenber gen een 20-26-zege op de reserves van Groene Ster. De ploeg uit Zie- rikzee nam initiatief via spelbepa- Tweededivisionist komt er aanvallend niet doorheen bij VC Goirle. door Peter van Kouteren middelburg - Voor de volleybal lers van Mytilus komt degradatie uit de tweede divisie met de week naderbij. De Goese formatie ver loor in eigen huis met 0-4 van VC Goirle. De mannen van WS'92 boekten na tien nederlagen op rij een 3-1-zege op De Burgst. De vrouwen van VVS'92 verloren met 0-4 van De Burgst 2. Mytilus-VC Goirle 0-4 (18-25 16-25 20-25 20-25): Hoewel My tilus een stuk beter speelde dan een week eerder, viel er voor de Goese formatie zonder Quinten Ier Kenneth Mellaart. In de dek king nam Bob van Lint de leiding. Thijs Vos was de grote man met een score van acht. GHV 2-Sv Orion 14-27: De Be velanders zijn duidelijk in vorm. Dat is ook nodig. Als ze kans wil len maken op de tweede plek in de derde klasse moeten ze volgende week van concurrent Taxandria 2 winnen. „Deze generale was goed", aldus [aap Sinke, trainer van de ambiti euze ploeg uit Heinkenszand. „Het collectief is in vorm. We zijn er klaar voor." HMC 2-GSC 17-17: De cijfers op Brabantse bodem vielen alles be halve tegen. De derdeklasser uit Goes kon het puntje goed gebrui ken, want de strijd om de vierde plek is nog lang niet gestreden. Frank van de Vijver prikte er vier binnen. Vrouwen. Elshout-EMM 16-17: De gasten moesten fysiek diep gaan. Marieke Riemens zorgde voor zes punten. „We zijn niet ontevreden", blikte coach Hans Nijsen terug. „Na af loop heerste wel het gevoel dat we het kunnen." van de Vrie en Rini Boutens tegen de titelkandidaat weinig eer te be halen. „We hebben eigenlijk geen kans gehad. Maar het was geen kwestie van inzet", zei Peter Ver burg. „We kwamen er aanvallend niet doorheen." WS'92-De Burgst 3-1 (24-26 29-27 27-25 25-21): De teams deden nauwelijks voor elkaar onder en zorgden voor een aantrekkelijk duel. De thuisploeg kwam vanuit een stabiele pass tot een behoorlij ke aanval. Aan het eind van de eer ste set liet WS'92 in verdedigend opzicht een paar steken vallen, waardoor de bezoekers de winst naar zich toetrokken. Hard wer kend werden daarna in een enerve rende wedstrijd vier belangrijke punten aan het totaal toegevoegd. sint maartensdij - Curtis Goede- gebuure heeft op zijn eigen tennis vereniging Jacoba van Beieren de titel gepakt bij het Winterpoule- toernooi. De tennisser was in de eindstrijd van het mannenenkel- spel in de 6-categorie in drie sets te sterk voor de als eerste geplaats te Ruud Schot. Het werd 4-6 7-5 7-5- Nog meer succes voor de organise rende vereniging was er in het vrouwenenkelspel 5. Daarin reken de Tamara Weeland in de poulefa se eerst af met favoriete Simone Visser (6-2 6-3), waarna ook Jolan- da van der Klis niet opgewassen bleek tegen Weeland. Het werd 7-5 6-4 voor haar. In de poulefase had Weeland ook al van Van der Klis gewonnen (6-2 6-1). In het mannendubbel 6 ging de eindzege naar Roland van de Vel de van tennisclub Sint Annaland en Roland Walpot van de Sint Phi- liplandse vereniging Ruucstoppe- len. Van de Velde en Walpot wonnen in de finale in straight sets van Jo hn Krist en Niels Verwoerd: 6-4 en 6-1. De eerdere confrontatie in de poulefase was ook al in het voordeel uitgevallen van Van de Velde en Walpot (4-6 6-3 7-6). Bij een stand van 23-24 leidde een tactische wissel in de derde set er toe dat de achterstand in winst werd omgebogen. Geconcentreerd spelend werd in de vierde set een vroeg verkregen voorsprong verzil verd. WS'92-De Burgst 2 0-4 (17-25 19-25 19-25 23-25): Tegen het op de tweede plaats geklasseerde De Burgst 2 verzuimde WS'92 in de vierde set de eer te redden. De Vlis- singse formatie hield desondanks geen slecht gevoel aan het duel over. „Het was een ongelooflijk sterk team", zei Maaike Besselink. „We zijn in de eerste en tweede set passend en aanvallend onder de maat gebleven, maar niet weg geslagen. We zijn alleen zelf te wei nig tot scoren gekomen." Mannen en vrouwen BC Vlissingen boeken winst op concurrenten. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen deden goede zaken in de hoofdklasse. Door 80-85- winst op Almonteen verlies van naaste concurrent Attacus vergroot koploper BC Vlissingende voor sprong naar vier punten. Volhar ding leed in de overgangsklasse op nieuw een grote nederlaag en heeft zich inmiddels bij degradatie neergelegd. Mannen. Almonte-BC Vlissingen 80-85: BC Vlissingen slaagde er lange tijd niet in om afstand te nemen van Almonte. Na het eerste kwart was het door scores van Michel Bosters en Benjamin Steenbeek 22-23. Bij rust was het 36-42. Pas in het der de kwart slaagden de Vlissingers er met een impuls van Dennis de Paauw in om een kloof te slaan: 56-69. De Eindhovense ploeg kwant in het laatste kwart nog wel dichterbij, maar BC Vlissingen speelde de wedstrijd koelbloedig uit. De 80-85-zege betekende de zestiende overwinning op rij voor het team van coach Victor Ver- mue. Volharding-Vlijmscherp/SVH 2 67-114: Omdat de degradatie onaf wendbaar lijkt, heeft Volharding enkele jeugdspelers aan de selectie toegevoegd, om hen in de resteren de wedstrijden ervaring op te laten doen. De jonge spelers hadden het vaak moeilijk maar werkten wel hard. Vlijmscherp/SVH 2 ging fel van start en maakte in het eerste kwart tien driepunters, waardoor er 20-44 op het scorebord kwam. Volharding slaagde er niet in om het afstandschot eruit te halen, re sulterend in de 67-114-eindstand. BC Vlissingen-BV Souburg 67-63: Aan de ongeslagen status van de basketbalsters van BV Souburg is zaterdagavond een einde gekomen. De overgangsklasser ging in Oost-Souburg onderuit tegen het jeugdige BC Vlissingen: 67-63. Nog steeds ligt zijn ploeg op ti- telkoers, maar de manier waarop er verloren was zinde Sou burg-coach Hans van der Linde al lerminst. „Ik ben duidelijk ontgoo cheld. We waren absoluut niet scherp." BC Vlissingen nam al vroeg in de wedstrijd brutaal het heft in han den tot een 25-23-voorsprong hal verwege. Aan het begin van de tweede helft had Souburg even een opleving (27-31-voorsprong), maar de ploeg viel al snel weer te rug. Vlissingen profiteerde. goes - De waterpoloërs van De Ganze verloren zaterdag van De Bruinvis. De vrouwen wonnen wel. De Bruinvis-De Ganze 7-4: De Goese ploeg kon in de eerste perio de nog wel aanhaken, maar zakte daarna weg. De Bruinvis maakte dankbaar gebruik van het zwakke spel en kwam aan het eind van de tweede periode op 3-1. Pas in het slot van de wedstrijd, bij 7-2, mochten de gasten weer wat terug doen. Scores De Ganze: Cheyenne van Ber- .kel 2, Stijn Sandee en Guido Vermeu len 1. De Ganze-Hieronymus 2 8-7: Na een slordige start tegen de hek kensluiter (0-3) herstelden De Gan- ze-vrouwen zich. Vanaf de 3-3 ging het de hele wedstrijd gelijk op. Een strafworp bracht bij 7-7 de beslissing. Scores De Ganze: Joyce Piek 4, Veroni- que Schroevers, Tamara Flore, Sanne Klompe en Astrid Assink 1. BC Vlissingen-speelster Nanon Doeland wordt belaagd door twee speel sters van BV Souburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63