Gedisciplineerd optreden Tjoba Damstrijd in eerste en tweede klasse nog open 3 8 Maandag 9 februari 2009 PZC B Tjoba-korfballer Marcel de Dreu (links) verliest het sprongduel, maar wint met zijn ploeg wel de wedstrijd tegen IJsselvogels. foto Wilieni Mieras Jan van der Hart ziet Jan van den Ouden dichterbij komen. 's-CRAVENPOLDER - Twee van de vier Zeeuwse damtitels zijn nog vacant. Daar kwam zaterdag in de voorlaatste ronde van het provin- ciale kampioenschap geen veran dering in. In de eerste klasse won koploper Jan van der Hart van Rinie Bras ser, maar Jan Koppejan blijft na een zege op Jouke van 't Padje met één punt achterstand goed volgen. Jeroen de Jonge, de lijst aanvoerder in de tweede klasse, speelde ondanks groot voordeel remise tegen Jan Grim en zag Jan van den Ouden een punt dichter bij komen. In de hoofdklasse kwamen twee oud-kampioenen zaterdag goed weg. Goesenaar Arjo Kousemaker won van Piet Allaart, nadat de man uit Ritthem twee keer op rij een sterke voortzetting had gemist. Daaf Kasse versloeg Kees Rijk, maar ook de Middelburger had zaterdag over geluk niet te kla gen. In het middenspel miste Kees Rijk een damzet die hem een gunstig eindspel had kunnen opleveren. Jan van de Weteringh, die vrijdag avond remise overeenkwam met Rianka Rentmeester, speelt in de slotronde op 21 maart tegen Piet Allaart met als inzet de derde plaats. Jaap Veerhoek, die al kampioen is in de promotieklasse, liep za terdag tegen Han van de Velde zijn tweede verliespunt op. Niels Roelofsen achterhaalde na een ze ge op Jan van Beeck de nummer twee, René Dusebout. De man uit Hoogerheide ging onderuit tegen Wim Koppejan. 's Lands Welvaren verliest aansluiting KWADENDAMME - Door de 3-5-ne- derlaag in eigen huis tegen Royal/ De Parel raakte 's Lands Welvaren 1 de aansluiting met de subtop in poule twee van de tweede divisie kwijt. Voor de pauze verloor Jaap Hame- ling en deelde Ronny van Geyt de punten met zijn tegenstander. Daarna verloor Richard de Bruin, zodat de zege van Rinus Pankow er niet meer echt toe deed. Jan Nuts begint met remise bij Oostkapelle LEIDERDORP - Het eerste competi tieduel van de vrouwen van Oost kapelle onder leiding van trainer Jan Nuts tegen RCL 2 eindigde za terdag in een gelijkspel: 1-1. In de eerste helft had de Zeeuwse eersteklasser een duidelijk over wicht en na een halfuur zorgde Shamila Hamers voor o-i. Na rust was RCL feller. Een kwartier voor tijd kwam de ploeg langszij. Fortis en Swift kunnen degradatie bijna niet meer ontlopen. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van eersteklasser Tjoba hebben in de elfde speelronde met ruime cijfers gewonnen van IJsselvogels. Derde klasser Togo boekte een nipte zege en staat nu derde. Fortis-Nieuwerkerk 11-19: De gas ten legden de vinger op de zere plek van de Souburgers. Het collec tief van de bezoekers zette Fortis vast op cruciale onderdelen en mo menten. In de korfzone was Nieu- werkerk heer en meester; waardoor het team vrijuit kon combineren en aanvallen kon opbouwen met een veelvoud aan kansen. De thuis ploeg moest het doen met een spo radische individuele actie van Niels Bebelaar of Remco Crucq. Scores Fortis: Patrick Koppejan 5, Re- mi van de Broeke en Niels Bebelaar 2, Chantal Caljouw en Chalana Janisse 1. Tjoba-IJsselvogels 19-9: Verloor Tjoba eerder nog redelijk afgete kend (15-12) van de ploeg uit Moordrecht, nu liet de ploeg er geen gras over groeien. „Dit was een gedisciplineerd optreden", zei coach Chris van Put. Maar nog was de organisatie bij aanvang van zo wel eerste als tweede helft niet opti maal volgens de Belg. Scores Tjoba: Gerben van Boven 7, Melissa de Jonge 3, Manon Braam, Niels Westmaas, Marcel de Dreu en Dennis Broerse 2, Esther van Boven 1 Vitesse-Swift 14-11: Doordat Kor- batjo van Pernix won, degradeert Swift zo goed als zeker. Het ver schil tussen nummer zes Korbatjo en de hekkensluiters Pernix en Swift is nu zes punten, met nog drie speelronden te gaan. Toch laat Swift de kop nog niet hangen: kop loper Vitesse werd goed verweer ge boden. Halfweg de tweede helft leek een stunt zelfs even aanstaan de toen de Middelburgers brutaal een 9-10-voorsprong namen. „We hebben ze laten ontsnappen", zei aanvoeder Richard Geldof. Scores Swift: Jacco van den Bosse en Vera Kuijper 3, Richard Geldof en Ivo de Hond 2, Eefje van den Berg 1. Dubbel succes voor Kimberly 't Hooft MIDDELBURG - De uit Kloosterzan- de afkomstige tafeltennisster Kim berly 't Hooft heeft zaterdag met haar team AA-Drink FVT uit Rot terdam uitstekende zaken gedaan in de strijd om behoud in de eredi visie. Swift werd in Deventer met 6-1 verslagen, 't Hooft won haar partijen in zowel het dubbel- als het enkelspel. Een dag later plaats te FVT zich voor de finaleronde van de Nederlandse beker. Brons voor judoka Van 't Westende NIJMEGEN - Sam van 't Westende heeft tijdens de NK judo voor ju nioren (-20 jaar) een derde plaats behaald. De judoka van Sportinsti tuut De Korte verloor zijn eerste duel in de klasse -66 kilo. Via de herkansingen knokte hij zich toch nog op het podium. Bas Louman (Judo Goes) uit Hein- kenszand werd negende in de klas se -55 kilo. TOP-Ventura Sport 17-9: Tweede klasser TOP beleefde een ontspan nen speeldag tegen zwakke broe der Ventura Sport. De Strijense op ponent gaf geen moment blijk van de strijd die verwacht werd van een ploeg in degradatiezorgen. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Frank Bouwsma 3, Nelleke van Belzen 2, Corné Bezemer, Jeanine Meulmeester en Peter van Belzen 1. All Ready-ODO 14-16: Door de ne derlaag tegen concurrent ODO staat All Ready derde en is promo tie haast uit beeld. Na 7-8 bij rust kwam de thuisploeg bij 13-13 op ge lijke hoogte. Daarna was ODO net iets slimmer. Scores All Ready: Dennis Voshart 5, Marcel Joziasse en Remy Quist 3, Jan Willem van Nieuwenhuijze, Anouk van Tiggelhoven en Esther Snoek 1 Nikantes-Togo 7-8: Derdeklasser Togo lijkt er patent op te hebben: met een lage score een nipte over winning binnen slepen. In Rotter dam was het niet anders. De Goese- naren hadden het overwicht. „Maar het afronden blijft lastig," zei coach Robert Jongejan; Scores Togo: Marscha van Belzen, An- dré Goossens en Anouk Hazelaar 2, Dennis Böelman, Wendy Uitterhoeve 1. Stormvogels-DSO 13-13. Scores Stormvogels: Niek Peene 4, Sander Koole 3, Arjen Schoe, Marit Kleinepier en Francky Koole 2. Ondo-RWA 8-9. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Wim Allaart 2, Joris Hoog werf 1 Seolto-Vios 9-8. Scores Seolto: Daisy Verkerk en Mariëlle Francke 2, Maurice Brul, Anniek Reijnierse, Remy Schuuring, Dennis Goedegebuur en Lie ve Middelhoek 1. Trainers weg bij Fortis De trainers Ad Vos en Aarn- out Crucq stoppen aan het ein de van het seizoen als trainers van Fortis. Het duo is bezig aan het tweede jaar bezig. De twee missen de klik met de spelers. Fortis is in de zaal dicht bij de gradatie uit de overgangsklas se. Zeilers Ornee en Dolk voorop in ORC-Club 1 COLIJNSPLAAT - De combinatie Roe- lien Ornee/Bert Dolk uit Zierikzee is zaterdag tijdens de Goofies Race als eerste geëindigd in de klasse J ORC-Club Met de Ragazza klop- 1 ten ze Lennard van Oeveren uit Heinkenszand en Peter de Ridder uit Gorinchem. Bij de ORC 2-5 ging de zege naar Middelburger Henk van Zweden. In de klasses voor ongemeten boten waren er Belgische overwinningen. Mannen Oemoemenoe onderuit in thuisduel MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe besloten, nadat, ze ge hoord hadden van het ongeval van de rugbysters van de Middelburgse club, toch te spelen. Ze hadden echter weinig in te brengen in het thuisduel met Bassets, dat met 12-0 won. Die stand stond al bij rust op het scorebord. Joey Luitwieler liet een penalty kick onbenut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62