zijn de kracht van Stalland' -C^lok 'Toen ik ben geboren, waren er vijf bakkers' Jarige school zoekt Ambulance voor noordwesten leerlingen voor reünie van Walcheren is al beschikbaar BPZC Maandag 9 februari 2009 1 9 r Geen warm water Lekke goot f C Verwarming kapot - -7 verwarming PT] fcV/7 uAS WATER A SANITAIR «LU W, K dakbedekking .Kw/U\a 0118-6120 33 ^ODGltTERSWERKEN Wy S4- U.W. r per daq voor u. telaarl SCHERPENISSE - Tegenover de jubel verhalen uit Sint-Annaland staat het trieste relaas uit Scherpenisse. Dat dorp kreeg de afgelopen jaren rake klappen. Een winkel voor de dagelijkse boodschappen is er niet eens meer. „Het is heel treurig", vindt Cobie Hage van de Stichting dorpsgemeenschap Scherpenisse. Hage is geboren en getogen in het dorp en kan zich de betere tijden OUD-VOSSEMEER - De katholieke Sint Anthoniusschool in Oud-Vos- semeer is op zoek naar oud-leerlin gen voor een reünie in juni. Dan wordt gevierd dat de school hon derd jaar bestaat. De echte verjaardag viel op no vember vorig jaar, maar er wordt het hele schooljaar feestgevierd. Om niet alleen de huidige scholie ren, maar ook die uit vervlogen tij den te laten meedelen in de vreug- nog goed herinneren. „Toen ik in 1948 ben geboren, had je nog vijf bakkers. Kun je het geloven?" Nu houdt het met een paar kap pers, een fietsenzaak, een café en een restaurant een heel eind op. „Gelukkig staat de bakker uit Sint- Maartensdijk hier elke dag nog", zegt Hage. „En voor de oude men sen heeft het Rode Kruis een bood- schappenservice naar de C1000 in de, wordt op 19 juni een grote reü nie gehouden in het schoolge bouw aan de Burgemeester Ver- sluijsstraat. De feestelijke avond be gint om 19.30 uur. Er wordt onder meer een groepsfoto gemaakt van alle oud-leerlingen. Inschrijven kan via de website van de school (www.sintanthonius.nl) tot uiterlijk 15 mei. Op die site is te zien wie zich allemaal al hebben aangemeld voor de reünie. Tholen. Dat soort dingen houden de leefbaarheid nog een beetje op peil." De stichting waar Hage voor zitter van is, heeft het ook erg moeilijk. Er zijn nog maar drie be stuursleden, ^dus er wordt weinig meer georganiseerd. De braderie, bijvoorbeeld, is een aantal jaren ge leden voor het laatste gehouden. „Het sinterklaasfeest doen we nog wel, maar als het potje* straks leeg DOMBURG - Vrijdagmiddag leek het er nog op dat het nog wel een weekje zou duren eer de extra am bulance voor het noordwesten van Walcheren kon worden ingezet. Maar vanaf zaterdagmiddag twaalf uur stond de ambulance paraat in Domburg. Provinciale Staten stelden afgelo pen vrijdag honderdduizend euro beschikbaar voor de extra ambu lancepost. Vooruitlopend op die beslissing is donderdag al begon nen met de voorbereiding, zegt is, zal ook dat afgelopen zijn." Volgens Hage zit Scherpenisse met smart te wachten op het woon zorgcentrum, waar zo goed als ze ker ook een kleine supermarkt in komt. „Nu moeten oude mensen hun laatste dagen doorbrengen in een vreemd dorp. Dat vinden ze heel erg. Maar het duurt allemaal zo lang, hè. We vragen al tien jaar om zo'n woonzorgcentrum." Jan Rotte, chef van de meldkamer brandweer en ambulancezorg. De ambulancedienst lukte het een au- tcr en personeel te regelen en op de meldkamer werd de nieuwe post in het alarmeringssysteem op genomen. In Domburg is een plek geregeld waar de ambulance voor lopig kan staan. "Met kunst- en vliegwerk kregen we het voor el kaar", aldus Rotte. De ambulance is nodig om de aanrijtijd naar het ziekenhuis Goes binnen aanvaard bare proporties te houden. WARMTE LOODGIETERSWERKEN ^^H^MbUneto-VNI Alles op maat: net als uw offerte! Tweede ontsluiting De Blikken voor de zomer 's-HEERENHOEK - Voor de zomer heeft nieuwbouwwijk De Blikken in 's-Heerenhoek een tweede defi nitieve ontsluitingsweg. Tegen het bestemmingsplan voor de weg en een uitbreiding van de wijk zijn geen bezwaren meer ge maakt. De bedrijven Sagro en Hoondert hadden er eerst nog wel moeite mee. De nieuwe weg vervangt een vorig jaar onder druk van bewo ners opgeruimde illegale ontslui tingsweg. Parkeerwachter bijna geschept in Vlissingen VLISSINGEN - Een parkeerwachter heeft vrijdagmiddag in de Vlissing- se Aagje Dekenstraat moeten weg springen voor een auto. De 46-jarige man had een vrouw, die in haar foutief geparkeerde au to zat te bellen, twee keer ge vraagd ergens anders te parkeren. Toen hij, staande voor de auto, het kenteken wilde noteren, gaf de vrouw gas. Door op het trottoir te springen kon de parkeerwachter ternauwernood voorkomen dat hij werd aangereden. De vrouw is na het incident weggereden. Vrouw rijdt met auto tegen de vangrail RILLAND - Een 39-jarige vrouw uit Vlissingen is zaterdagmiddag 0111 half één tegen de vangrail gereden op de A58 ter hoogte van Rilland. Dat gebeurde toen ze moest uitwij ken voor een voorligger, die in eens vaart minderde. De bestuurster en haar dochtertje bleven ongedeerd, maar haar auto raakte wel zwaar beschadigd. De auto die voor haar reed, bleek ach teraf motorpech te hebben. De be stuurder wilde naar de vlucht strook rijden. Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 29 januari 2009 is Steven Librecht Frederiks, geboren te Hengelo op 10 december 1990, wonende te Grevelingenstraat 75, 4335 XD Middelburg, onder curatele gesteld met benoeming van E. Frederiks en S.H. Pattiasina, Grevelingenstraat 75, 4335 XD Middelburg tot curatoren. Het is rustig in de straten van Scherpenisse. Het aantal winkels is de laatste jaren drastisch teruggelopen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53