PZCI17 Sloe in beeld voor betonbedrijven 23 21 Grote balkons zijn in trek Opnieuw overvallen gepleegd Foutje Veelzijdige en excentrieke muziek van Sadie Conflict rond jacht op damherten houdt aan Maandag 9 februari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Zeeland Seaports onderzoekt alternatief voor Schorebrug. door Harmen van der Werf GOES - Het Sloegebied is in beeld als vestigingsplaats voor twee be tonbedrijven die in Goes in de weg zitten voor de bouw van de nieuwe woonwijk Goese Schans. Havenschap Zeeland Seaports laat onderzoeken of het mogelijk is bei de ondernemingen - Haringman Betonwaren en Molenaar Betonin- dustrie - in Vlissingen-Oost onder te brengen. Directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports noemt de presentatie van de stu die 'een kwestie van weken'. Tot het onderzoek is nog maar' on langs besloten. De studie houdt di rect verband met de discussie over de planning van bedrijventerrei nen op Zuid-Beveland en de om streden aanleg van een nieuw nat bedrijventerrein in de polder Scho rebrug bij Kruiningen. In Schorebrug zouden de Goese betonbedrijven moeten komen, maar daarover is de Reimerswaal- se gemeenteraad zo zwaar ver deeld dat het de vraag is of dit ter rein er (op tijd) kan komen. Het Sloegebied, dat toch vooral is bedoeld voor zeehavenactiviteiten, leek tot voor kort geen alternatief voor Schorebrug, maar onder druk wordt alles vloeibaar. „We willen in het licht van de lopende discus sies positief meedenken over een oplossing voor de Goese betonbe- reï Havenschap studeert op vesti- gingsmogelijkheden voor Goese betonfirma's, waardoor Schore brug overbodig kan worden en Sloepoort meer kans maakt. drijven", aldus Zeeland Seaports- directeur Van der Hart. Vlissingen- Oost is volgens hem in principe ge schikt, ook al zijn Molenaar en Ha ringman niet zeehavengebonden. „We kunnen niet in ons hele ge bied genoeg diepgang bieden voor zeevaart." Zeeland Seaports heeft er ook baat bij de betonbedrijven binnen te ha len, omdat het havenschap in zijn maag zit met de ontwikkeling van het bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. De Raad van State in Den Haag schoot dit plan vorig jaar af, omdat er al te veel bedrij venterreinen in de planning zitten op Zuid-Beveland. Zeker het droge deel van Schorebrug is in dat ver band een concurrent van Sloe poort. Kan Zeeland Seaports de betonbe drijven ruimte bieden, dan is Scho rebrug wellicht niet meer nodig en kan Sloepoort met meer succes op nieuw in procedure worden ge bracht. Het havenschap heeft al acht miljoen euro in Sloepoort ge stoken, meldde wethouder Marga Vermue (CDA, ruimtelijke orde ning) recentelijk in de Borselse ge meenteraad. GOES - De drie woontorens van het Rossini- Nieuwbouwhuis. „Ruim zestig procent van de een groot balkon. Met name dat laatste meter. Dat is een gigantische buitenruimte." park in Goes beginnen steeds meer vorm te 33 appartementen is verkocht." Volgens Dod- spreekt volgens hem veel mensen aan. „Een Over enkele weken is het modelappartement krijgen. Ook met de verkoop gaat het goed mond is er duidelijk behoefte aan ruime ap- normaal balkon telt vaak tien tot twaalf vier- klaar. Dat zal de verkoop wellicht het laatste volgens makelaar Wim Dodmond van het partementen met meerdere slaapkamers en kante meter. Hier gaat het om 27 vierkante zetje geven. foto Peter Buteijn MIDDELBURG - TNvee mannen heb ben zaterdagmiddag een overval gepleegd op een tankstation in Middelburg. Rond 16.40 uur gingen de twee da ders het Esso-tankstation aan de Laan der Verenigde Naties binnen. Op dat moment waren er geen klanten aanwezig. Zij bedreigden de caissière en namen een onbe kend geldbedrag uit de kassa. De politie heeft zaterdag nog een buurtonderzoek gedaan, maar dat leverde niet veel op. Ze verzoekt getuigen zich te melden. Vrijdagavond was het ook al raak in Terneuzen. Daar drongen twee mannen een winkel in de Kers straat binnen. Ze bedreigden het personeel met een wapen en de den een greep in de kassa. In Ter- neuzen was woensdag ook al een tankstation overvallen. Donderdag avond werd in Goes een 83-jarige man door twee mannen overval len in zijn eigen woning. Zeven reacties op plan nieuw sportcomplex OVEZANDE - Zeven aanwonenden hebben gereageerd op het plan om het sportcomplex van Ovezande iets te verplaatsen en op de plek van de huidige accommodatie vijf tien huizen te bouwen. De men sen die hebben gereageerd, heb ben vooral moeite met de aanleg van een wandelpad bij hun wonin gen tussen het dorp Ovezande en het toekomstige sportcomplex. Zij vrezen verlies van privacy. ZEEUWSE Elke vrijdag gaat er op die Axelse school een weekbericht mee naar huis, waarin het wel en wee van die week per klas staat vermeld. Af gelopen vrijdag kwam die Axelse leerling uit groep S thuis met het weekbericht en zoals gewoonlijk moest hij dat aan zijn moeder ge ven. Verbaasd las zij in het verslag van groep 3, dat er elke week een Tip? redactie@pzc.nl medaille uitgereikt zal worden aan de leerling die goed zijn best heeft gedaan. Deze week ging de medail le naar Lars, want hij was de num mer 1 bij de spellingstoets, van de 50 woordjes was er niet één fouot.J De typiste van dit weekbericht zal nog lang op haar medaille moeten wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51