Zeeuwse economie Zeeland Seaports op zichzelf geweldig Eerst geld verdienen, dan pas uitgeven in de VS M: k Kamervragen over problemen ziekenhuizen k? kpn PZC Maandag 9 februari 2009 3 Pife Wijnbouwer Johan van de Velde foto Dirk-Jan Cjeltema eer starters, en vooral méér starters die blijven. Dat wil de provincie de komende vijfjaar bereiken. Wilma Te Roller begon anderhalf jaar geleden samen met haar dochter Helen de Smit Rok Rol als veelbelovende starter. In hun sfeervolle zaakje aan de Achter de Houttuinen in Middel burg verkoopt Wilma stoffen en Helen hele potten koffie en thee met zelfgemaakte taarten en verse bagels. Op koopzondagen kun je er een naaicursus van een dag vol gen. In 2008 wonnen ze de star- tersprijs van de Kamer van Koop handel, voor het beste onderne mersplan. Helen verdient nu aar dig; Wilma komt net uit de kos ten. En dat terwijl ze keihard ge werkt hebben. Flyeren bijvoor beeld, in omliggende dorpen. Ver geet in de eerste twee jaar de va kantie maar. Tips van Wilma: „Eerst verdienen, dan uitgeven. Laat je niet gek ma ken door iedereen die je in zijn verenigingsblaadje wil laten adver teren. Bedenk steeds nieuwe din gen en hou je klanten per e-mail op de hoogte." En vooral: blijf al tijd vriendelijk, ook al kopen de mensen niets. Veelbelovende starter Wilma te Rol ler. foto Lex de Meester Besluit over vorming NV in de tweede helft van dit jaar. MIDDELBURG - Havenschap Zee land Seaports zit op koers naar de verzelfstandiging per 1 januari 2010. De huidige gemeenschappe lijke regeling met gedeputeerden en wethouders als bestuurders moet een naamloze vennootschap worden met de provincie en de ge meenten - meer op afstand - als aandeelhouders. Én met Rotterdam. Het havenbe drijf van de Maasstad doet nu met Zeeland Seaports mee in het sa menwerkingverband ESM en krijgt daarvoor aandelen terug in de Zeeuwse haven-NV. Hoeveel dat er worden - en hoe de provin cie en de gemeenten Vlissinbgen, Borsele en Terneuzen de aandelen verdelen - wordt de komende maanden bepaald. Vrijdag gaan leden van de Staten van Zeeland bij het Havenbedrijf Rotterdam op bezoek om te verne men wat daar de wensen en ver langens zijn. Het draaiboek voor besluitvorming later dit jaar over de verzelfstandiging van Zeeland Seaports komt woensdag 18 februa ri aan de orde in het algemeen be stuur van het havenschap. DEN HAAG - De Socialistische Partij vraagt minister Ab Klink van Volksgezondheid of Ziekenhuis Walcheren door de samenwerking met de Oosterscheldeziekenhui- zen zelf in financiële problemen is geraakt. In totaal krijgt Klink negen vragen over de ziekenhuiskwestie. Daarin klinkt forse kritiek door op de Ra den van Bestuur en de Raden van Toezicht. De SP vraagt minister Klink ook naar de persoonlijke aansprakelijk heid van de leden van deze raden mochten de ziekenhuizen failliet gaan. Klink wordt ook gevraagd een reac tie te geven op de demonstratie van voor behoud van het zieken huis en op de houding van het zie kenhuisbestuur dat weigerde een petitie in het openbaar in ont vangst te nemen. pels', geen 'aardappels'. Ze spreken nog het hele ouderwetse Zeeuws-Vlaams, terwijl ze in Ame rika zijn geboren", schrijven ze. OPZC-verslaggeefster Lilian Domi- nicus reist van medio februari tot medio april door het noord oosten van de Verenigde Staten, op zoek naar Zeeuwse verhalen. Zij schrijft over haar ervaringen op haar weblog: www.pzc.nl/blog/liliandominicus Tips? bel: 0113-315674 of mail: liliangoesamerica@gmail.nl Kwekerij van vis en zeegroente Grovisco in Stavenisse is een van de innoverende Zeeuwse teeltbedrijven waar de provincie nieuwe kansen voor een duurzame Zeeuwse economie in ziet. foto Ronald den Dekker Net zo snel als op de zaak '7.2 -Mbit/s) Gemakkelijk te installeren en met twee muisklikken online Nu 3 maanden gratis* Mobiel werken. Razendsnel e-mailen en internetten waar en wanneer u wilt. Met de Dongel van KPN. C8i/per maand JL WJ J exd, btw sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3