Alles afgelast en toch Sloegebied in beeld voor betonbedrijven Vlissingen houdt congres over softdrugs Forse brandschade in Vlissingen Ruim half miljoen voor nieuwe velden korfbalvereniging Ondo 1 8 Maandag 9 februari 2009 PZC Zeeland Seaports onderzoekt alternatief voor Schorebrug. door Harmen van der Werf GOES - Het Sloegebied is in beeld als vestigingsplaats voor twee be tonbedrijven die in Goes in de weg zitten voor de bouw van de nieuwe woonwijk Goese Schans. Havenschap Zeeland Seaports laat momenteel onderzoeken of het mogelijk is beide ondernemingen - Haringman Betonwaren en Mole naar Betonindustrie - in Vlissin- gen-Oost onder te brengen. Direc teur Hans van der Hart van Zee land Seaports noemt de presenta tie van de studie 'een kwestie van weken'. Tot het onderzoek is nog maar on langs besloten. De studie houdt di rect verband met de discussie over de planning van bedrijventerrei nen op Zuid-Beveland en de om streden aanleg van een nieuw nat bedrijventerrein in de polder Scho rebrug bij Kruiningen. In Schore brug zouden de Goese betonbedrij ven moeten komen, maar daarover is de Reimerswaalse gemeenteraad zo zwaar verdeeld dat het de vraag fjl Havenschap studeert op vesti- gingsmogelijkheden voor Goese betonbedrijven, waardoor Schore brug overbodig kan worden en Sloepoort meer kans maakt. is of dit terrein er (op tijd) kan ko men. Het Sloegebied, vooral voor zeeha venactiviteiten bedoeld, leek tot voor kort geen alternatief voor Schorebrug, maar onder druk wordt alles vloeibaar. „We willen in het licht van de discussies posi tief meedenken over een oplossing voor de Goese betonbedrijven", al dus Zeeland Seaportsdirecteur Van der Hart. Vlissingen-Oost is vol gens hem in principe geschikt, ook al zijn Molenaar en Haringman niet zeehavengebonden. „We kun nen niet'in ons hele gebied genoeg diepgang bieden voor zeevaart." Zeeland Seaports heeft er ook baat bij de betonbedrijven binnen te ha len, omdat het havenschap in zijn maag zit met de ontwikkeling van het bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. De Raad van State in Den Haag schoot dit plan vorig jaar af, omdat er al te veel bedrij venterreinen in de planning zitten op Zuid-Beveland. Zeker het droge deel van Schorebrug is in dat ver band een concurrent van Sloe poort. Kan Zeeland Seaports de be tonbedrijven ruimte bieden, dan is Schorebrug wellicht niet meer no dig zijn en kan Sloepoort met meer succes opnieuw in procedure worden gebracht. Het havenschap heeft al acht miljoen euro in Sloe poort gestoken, meldde wethou der Marga Vermue recent in de Borselse gemeenteraad. VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen houdt vrijdag een congres over het gedoogbeleid onder de noemer 'Softdrugs, goed gere geld?' Burgemeester Wim Dijkstra heeft bestuurders, raadsleden, ambtenaren en andere diensten die betrokken zijn bij het onder werp hiervoor uitgenodigd. Aanleiding voor het congres is de opgelaaide discussie rond soft drugs. Onlangs besloten de West-Brabantse gemeenten Ber gen op Zoom en Roosendaal om de coffeeshops binnen hun gren zen te sluiten omdat zij genoeg hadden van de overlast van drugs toeristen. In zijn uitnodiging wijst Dijkstra erop dat hiertegenover staat dat tal van lokale bestuurders voor legalisering van softdrugs heb ben gepleit. Tijdens de conferentie geven twee deskundigen hun visie op de zaak. Dat zijn professor Lodewijk Ro gier, plaatsvervangend rechter en hoogleraar staats- en bestuurs recht aan de Erasmus Universteit, en de in drugszaken gespecialiseer de advocaat André Beckers uit Maastricht. De laatste was in de cember nog te gast tijdens het PZC-debat over softdrugs in Ter- neuzen. Sifra Marena (10 jaar) zoekt nog: 20 plaatjes Dominique But (11 jaar) zoekt nog: 5 plaatjes Rico de Pagter (11 jaar) zoekt nog: 0 plaatjes (maar wil nog meer glimmende clublogo's) Alles afgelast en toch een volle bak. Voetbalclub Zeelandia Middelburg hield zaterdag een ruilbeurs voor AH-voetbalplaatjes. Wie heeft nummer 201? door Theo Giele Ik denk dat ik er nog maar een tafelfje bijzet", zegt Irsan Widarto. Een stuk of tien jo chies zijn even na tienen op zaterdagochtend in het clubhuis van Zeelandia Middelburg afgeko men op de voetbalplaatjesruil- beurs. Er druppelen nog een paar binnen, zodat ze niet meer alle maal om dat ene tafeltje in het gro te clubhuis kunnen zitten. „Alles is afgelast. Anders was het mis schien wel drukker geweest." Widarto heeft zijn woorden nog niet uitgesproken, of het loopt in eens storm. Wie denkt dat alle drukte rond de zelfklevende Al- bert Heijn-voetbalplaatjes zwaar overdreven is, moet zijn mening herzien. Eén tafeltje erbij is al gauw niet meer genoeg. Om half elf is het hele clubhuis vol met (vooral) jongens, meisjes én hun (groot) ouders. De dubbele plaatjes gaan letterlijk over tafel. Onmisbaar is een papier tje met de nummers van de ont brekende plaatjes. Wie was het ook al weer die op de radio de woorden sprak: 'Namen zeggen me niks. Rugnummers moet ik hebben', juist, de ons in 1981 ont vallen sportcommentator Barend Barendse. Opa Jan Klooster zal die naam nog wel kennen. Ook hij en zijn klein zoon Job Guikema denken vanoch tend ook alleen in nummers. „Laat eens zien. Mooi, dan kan je dat nummer ook weer doorstre pen." Opa gaat graag mee. „Het haalt herinneringen op aan de tijd dat ik zelf ook voetbalplaatjes spaarde." De elfjarige Dominique But heeft goede zaken gedaan. Hij laat zijn papiertje zien waarop de meeste nummers al zijn weggekrast. „Ik hoef er nog maar vijf', zegt hij te vreden. Sifra Marena is tien jaar en een van de weinige meisjes op de ruil beurs. Toch zijn er volgens haar op school ook genoeg meisjes die ver zot zijn op de voetbalplaatjes van Albert Heijn. Sifra is nog op jacht naar twintig plaatjes om haar ver zameling compleet te maken. Rico de Pagter, elf jaar, hoeft er nog maar... nul. Toch ruilt hij nog een sticker met het embleem van PSV voor een van Roda JC. Niet zo'n beste deal, lijkt het, maar de stand op de ranglijst doet er niet toe. „Ik heb ze allemaal al, maar ik wil nog een serie van die glimmen de", zegt Rico. Die glimmende zijn de zilveren plaatjes met de clublogo's. En zo zijn er meer kinderen die zich in deelverzamelingen speciali seren nadat de collectie compleet is. Een dapper jochie wil zoveel, mogelijk stickers met Feyenoord- emblemen. Een echte fan, die zijn clubliefde ook in moeilijke tijden niet onder stoelen of banken steekt. En dan heeft Albert Heijn, heel slim, achterin in verzamelalbum nog ruimte gemaakt om een favo riet elftal in te plakken. Dan moet je toch weer op zoek naar net dat extra plaatje van topscorer Mou- nier el Hamdaoui, Urby Ema- nuelson of Henk Timmer. Of je kunt, zo verklapte een moe der over haar zoontje, ook heel zelfbewust een pasfotootje van je zelf in je sterrenelftal plakken. En die heeft niemand dubbel! £F% kijk voor een filmpje van de ruil- w? dag op www.pzc.nl 500 miljoen plaatjes Sportplaatjes zijn een Ameri kaanse uitvinding uit 1868. In Nederland geeft Panini plaat jes uit rond onder meer de WK's en EK's. De keten Super ging Albert Hein in 2005 voor met de uit gave van voetbalplaatjes. Woensdag 4 maart is ruildag in alle AH-winkels. Op 8 maart stopt de actie. Sinds de actie komt bijna 40 procent van de huishoudens met kinderen wekelijks bij AH. Normaal gesproken is dat 37 procent. - AH heeft 500 miljoen voetbal- plaatjes laten drukken om 100 miljoen zakjes mee te vullen. Bij 10 euro boodschappen krijgt de klant één zakje. SINT LAURENS - Spelen op kunst gras is een 'must' voor korfbalvere nigingen die bij de tijd willen blij ven. Daarom is volgens het Middelburg se college van burgemeester en wethouders nodig om de thuisha ven van korfbalclub Ondo, sport complex De Brigge in Sint Lau rens, te geheel vernieuwen. De gemeenteraad wordt voorge steld 560.000 euro uit te trekken. Voor dat geld kunnen twee kunst grasvelden worden aangelegd en een korfbalveld met natuurgras. Bovendien komen er negentien parkeerplaatsen op het voorterrein van De Brigge. Op dat voorterrein komt overigens ook nog een slcate- baan. Volgens het college is het logisch om na forse investeringen op de complexen De Voorborch, Arne- muiden en Dauwendaele nu de korfbalaccommodatie in Sint Lau rens aan te pakken. Het plan voor vernieuwing is be sproken met de dorpsraad en het bestuur van Ondo. De club telt zo'n driehonderd leden. Door ver nieuwing vah sportcomplex De Brigge zal 'de bloeiende vereniging zich verder ontwikkelen, wat goed past bij de plannen voor het dorp Sint Laurens', aldus het college in het voorstel aan de raad. Met de kunstgrasvelden voor Ondo wordt ook de vernieuwing van het kunst grasveld van TOP uit Arnemuiden aanbesteed. De bedoeling is dat de nieuwe velden komende zomer worden aangelegd. VLISSINGEN - Een uitslaande brand heeft gistermorgen forse schade veroorzaakt in een pand van de ge meente Vlissingen aan de Prins Hendrikweg. In het pand was niemand aanwe zig. Rond vijf uur kreeg de brandweer melding van de brand in het witte pand, waaF vroeger Rijkswater staat was gevestigd. Tegenwoordig is het in gebruik als projectbureau van de gemeente. Om tien voor zes werd het sein brand meester gegeven. Volgens de brandweer woedde de brand in drie vertrekken van het gebouw. De brandweer kon voor komen dat het vuur oversloeg naar andere verdiepingen en ka mers. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Door de brand is een deel van de gevel van het pand aan de Prins Hendrik- weg zwartgeblakerd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38