PZC 17 Extra ambulance al paraat Overval op tankstation Vliegende plaaggeest in de kraag gevat 21 Man rijdt met scooter in op agent en vlucht Foutje Jeugd helpt mee met wilgen knotten Maandag 9 februari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Volle bak bij Zeelandia voor ruilbeurs voetbalplaatjes 18 Conflict rond jacht op damherten houdt aan BUTTINGE - Kinderen van de jeugdnatuurclub De ke. Achttien kinderen en zes volwassenen zaag- club meehielp met knotten. Ook vorig jaar sta- Vleermuis hebben zaterdag met andere vrijwilli- den takken van de bomen. ken ze een helpende hand toe. gers wilgen geknot tussen Buttinge en Crijpsker- Het was niet de eerste keer dat de jeugdnatuur- foto Lex de Meester Post in Domburg dag na besluit over geld inzetbaar. door Theo Giele MIDDELBURG - Vrijdagmiddag leek het er nog op dat het nog wel een weekje zou duren voordat de extra ambulance voor het noordwesten van Walcheren kon worden inge zet. Maar de volgende dag, vanaf zaterdagmiddag twaalf uur, stond de ambulance paraat in Domburg. Provinciale Staten stelden afgelo pen vrijdag honderdduizend euro beschikbaar voor de extra ambu lancepost. Vooruitlopend op die beslissing is donderdag al begonnen met de voorbereiding, zegt Jan Rotte, chef van de meldkamer brandweer en ambulancezorg. De ambulancedienst lukte het een auto en personeel te regelen en op de meldkamer werd de nieuwe post in het alarmeringssysteem op genomen. In Domburg is een staanplaats ge regeld waar de ambulance voorlo pig kan staan. „Met kunst en vlieg werk hebben we het voor elkaar gekregen", aldus Rotte. De ambu- Ifv Sinds zaterdagmiddag twaalf uur staaf in Domburg een ambulance paraat. Vrijdag hadden Provincia le Staten 100.000 euro voor de ambulancepost vrijgemaakt. lance hoefde zaterdag niet in actie te komen. Gisteren was er een rit je van Veere naar het ziekenhuis in Vlissingen. De komst van de nieuwe ambulan cepost is een rechtstreeks gevolg van de concentratie van de gynae cologie en verloskunde in het Oos- terscheldeziekenhuis in Goes. De ambulance in Domburg is nodig om de aanrijtijd naar het zieken huis Goes binnen aanvaardbare proporties te houden. MIDDELBURG - Twee mannen heb ben zaterdagmiddag een overval gepleegd op een tankstation in Middelburg. Rond 16.40 uur gin gen de twee daders het Esso- tankstation aan de Laan der Vere nigde Naties binnen. Op dat mo ment waren er geen klanten aan wezig. Zij bedreigden de caissière en namen een onbekend geldbe drag uit de kassa mee. De politie heeft zaterdag een buurtonderzoek verricht, maar dat leverde niet veel op. De politie vraagt getuigen zich te melden op het politiebureau in Middelburg of te bellen'met 0900-8844. vlissingen - Een onbekende scoo terrijder is zaterdagavond rond kwart over elf op de vlucht gesla gen nadat hij in Vlissingen was in gereden op een politieman. De agent fietste over de Kerklaan richting het tunneltje dat onder de Nieuwe Vlissingseweg loopt. Hij was op weg naar het NS-station in Oost-Souburg na een melding dat daar een scooter werd gestolen. In het tunneltje kwam een scooterrijder de agent tegemoet rij den. Omdat de politieman hem wilde controleren, zette hij zijn fiets dwars en gaf de bestuurder een stopteken. In plaats van te stoppen gaf de scooterrijder gas en reed daarbij tegen de fiets van de agent. De fiets raakte beschadigd maar de politieman bleef onge deerd. Bij het uitrijden van het tunneltje botste de scooterrijder vervolgens tegen een fietser waarbij beiden ten val kwamen. De bestuurder van de scooter stond op en rende weg richting de Van Doornlaan. De politie heeft de achtergebleven scooter in beslag genomen voor verder onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Elke vrijdag gaat er op die Axel- se school een weekbericht mee naar huis, waarin het wel en wee van die week per klas staat vermeld. Afgelopen vrijdag kwam die Axelse leerling uit groep 8 thuis met het weekbe richt en zoals gewoonlijk moest hij dat aan zijn moeder geven. Verbaasd las zij in het verslag van groep 3, dat er elke week een medaille uitgereikt zal worden aan de leerling die goed zijn best heeft gedaan. Deze week ging de medaille naar Lars, want hij was de nummer 1 bij de spellings- toets, van de 50 woordjes was er niet éénfouot.J De typiste van dit weekbericht zal nog lang op haar medaille moeten wachten. middelburg - De zwarte kraai was al dagen een plaaggeest in Middel burg. Vrijdag belaagde hij nog een jongen in de Veersepoort die met hand en tand zijn ffikandelbroodje moest verdedigen. Maar ook Cor- né van Belzen (14) uit Klarenbeek had al met de kraai te maken ge had toen hij folders rondbracht. Ook die hadden een grote aantrek kingskracht op de zwarte vogel. Zaterdag joeg hij de achtjarige Rick de stuipen op het lijf in de Arie van Driellaan. Vader Wim Stoorvo gel pakte een net om de gevleugel de belager van zijn zoontje te van gen, maar de kraai was hem te snel af. Buurtgenoot Frans van der Maas wist de kraai te lokken met wat stukjes brood. „Hij kwam van de dakkapel naar beneden en be gon van het brood te eten. Op een gegeven moment was hij zo dicht bij dat ik hem over zijn rug kon aai en. Toen was het ook niet moeilijk om hem te pakken." De kraai werd opgesloten in de schuur. Medewerkers Zeli Cingil en Angela Vroomen van de dierenambulance namen de kraai mee naar vogelop vang De Mikke. Volgens Coby Lou- werse van De Mikke moet het om een tamgemaakte kraai gaan. „Zo'n vogel ziet de mens als voed selbron. Zulke vogels moet je niet in huis nemen, dan krijg je dit. Als je een vogel als huisdier wil, neem dan gewoon een grasparkietje." Louwerse moet de vogel zelf nog bekijken, maar ze denkt niet dat de kraai nog de vrije natuur in kan. filmpje op www.pzc.nl Medewerkers van de dierenambulance met de kraai. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37