De jee Tijssens walst over De Bruijn enorm Zeeuwse zwemmers scherpen records verder aan Hofman stunt tegen Van Mierlo Dick Jaspers speler van het jaar, supercup voor Zanetti 44 Maandag 9 februari 2009 PZC Middelburger wordt tweede op NK libre eerste klasse. door Joop van den Oudenhoven DEVENTER - Het Nederlands Kam pioenschap libre eerste klasse groot biljart is gewonnen door Wiel van Gemert, uitkomend voor het topteam van 's Lands Welva ren. Tweede werd zijn teamgenoot Peter de Bree uit Middelburg. De derde plaats werd bezet door Har- rie van den Boogaard van BC Tege- len. De teleurstelling droop ervan af bij Peter de Bree, toen hij in de finale was verslagen door zijn teamge noot Wiel van Gemert. Niet dat hij het de man uit Heel niet gun de, maar hij had er zo naar uitgeke ken om voorgoed af te rekenen met de pessimisten die beweren dat hij niet kan winnen. Eigenlijk hoefde hij dat niet meer te bewijzen, want voor aanvang van de finaleronde was hij van de zes partijen al vijf keer als winnaar uit het strijdperk gekomen. Nu die laatste nog en dan zou zijn feest compleet zijn. Het kwam er echter niet van om dat het niet meezat en hij een paar kansjes liet liggen. Dat kun je je in dit milieu niet permitteren, be wees zijn teamgenoot en concur rent. Van Gemert greep zijn kansen na melijk wel en finishte als eerste en werd zodoende winnaar van de ti tel. Het werd in de finale 300-161 in vijf beurten. „Ik baal verschrikkelijk", was de eerste reactie van De Bree na af loop. „Ik was er zo dichtbij en nu lukt het weer niet. Ik heb kansen gehad maar ze niet benut en dat vind ik nog het ergste. Als Wiel het in een beurt uitmaakt, heb ik niks te zeggen. Maar nu zat er meer in en dat heb ik niet eruit ge haald. Zonde." De Middelburger kan zich nu gaan voorbereiden op het Nederlands kampioenschap kader 47/2 waarin hij ook de finale heeft bereikt. Het NK wordt eind februari gehouden in Wijchen. Biljarters Delta krijgen na verlies met 6-2 weer concurrentie. door Frits Bakker UTRECHT - Krijgt John Tijssens, de wervelwind van de eredivisie drie banden, vleugels als hij tegen zijn ex-ploeg uit het Zeeuwse moet spe len? En wat is er toch met Jean Paul de Bruijn aan de hand, die ho ge moyennes speelt in de competi tie, maar in winstpartijen dit jaar een zeldzaam slecht scorende spe ler is voor Delta/Frans Bevers. De Hulstenaar had weer zo'n ui terst merkwaardige partij gisteren tegen John Tijssens. Hij werd op een achterstand van 34-17 gezet, kreeg zo rond de vijftiende beurt een opleving met series van elf en zeven die hem weer in de buurt brachten van zijn opponent, maar kon het toch niet meer redden. Tijssens speelde uit in 21 beurten, De Bruijn hield de eindstand met een nabeurt van zeven nog draag lijk: 50-42. Voor Delta, dat ook Eddy Leppens zag verliezen van Eddy Merckx en Peter de Backer van Jef Philipoom, komt de positie in de top vier toch weer in gevaar na de 6-2-nederlaag tegen Dekker Keukens. De concur rentie is nog lang niet verslagen en ook Dekker is weer een geduchte belager geworden. Dat komt vooral door de wat min dere vorm van Eddy Leppens dit jaar. De Belg was in de eredivisie jarenlang goed voor spectaculaire overwinningen. Dat heeft hij bij Delta nog te weinig laten zien. Jean Paul de Bruijn is zijn killersin- stinct kwijt nadat hij op het inter nationale vlak is teruggevallen. In het team van Delta speelt hij op plaats drie en treft hij lang de bes te spelers uit de eredivisie. Toch is de score in matchpunten teleurstellend: De Bruijn won maar zes van de veertien wedstrij den, maar heeft een prachtig l^j Delta/Frans Bevers leidt in de strijd om de play offs een nederlaag in de eredivisie drie banden. Daardoor komt de concurrentie iets dichterbij. moyenne van 1.598. Henk Habraken is één positie la ger in het team wel een veelwin- naar. En bij tijd en wijle torent de Brabander nog hoog boven zijn normale niveau uit ook, zoals giste ren tegen de cafébiljarter Harmen van der Wurf. Het werd 50-16 voor Habraken in 33 beurten. Beste spelers van de dag waren niettemin John Tijssens en Eddy Merckx. De ex-wereldkampioen hield Eddy Leppens op afstand en finishte riant met 50-31 in 28 beur ten. Peter de Backer deed het beter tegen lef Philipoom, maar op het cruciale moment van de partij ca ramboleerde de finalist van de World Cup in Sluiskil beter dan zijn opponent: 50-42 in 32. door Frits Bakker ANTWERPEN - De ene prijs kon hem bijna niet ontgaan, de ande re glipte zaterdaga vond tijdens een bil- jartala door zijn vin gers. Dick Jaspers werd ge kroond tot Speler van het Jaar en was met zijn Europese titel, de vier overwinningen en de eindzege in de we reldbeker ook veruit de beste van het sei zoen 2008. In de strijd om de supercup, tus sen de wereldkampi oen en de wereldbeker houder, kreeg Jaspers er zaterdagavond flink van langs van Marco Zanetti. Het spektakel waarop zo'n duizend toeschouwers in het Hilton hotel in Antwer pen hadden gehoopt bleef uit. De Italiaan won het duel over vier gewonnen setjes van zeven caramboles met riante cijfers: 4-1. Dick Jaspers, die snel over die teleurstelling heen was, streek de hoofdprijs van 5000 eu ro op voor zijn titel als beste speler. Hij bleef in de verkiezing Daniel Sanchez, Marco Zanet ti, Frédéric Caudron en Torbjörn Blomdahl een straatlengte voor. foto Driebandennieuws door Joop van den Oudenhoven CAPELLE AAN DE IJSSEL - Na de 8-0- overwinning op naaste concurrent BC Capelle ï/IMD lijkt het drieban denteam van Verbrugge Terminals voor volgend seizoen al met een been in de eredivisie te staan. Met nog een wedstrijd te gaan moet een voorsprong van vijf punten immers toereikend zijn. Voor de jarige Glenn Hofman (hij werd gisteren 19) kon het feest niet op. Hij versloeg Peter van Mierlo in slechts 22 beurten met 45-13, ofwel een moyenne van 2.045. Een stevige bijdrage aan het teamresultaat dat uitkwam op pre cies 1.200. Kees Wittens voegde twee partij- punten toe door een zege op Hans de Groot. Martin Spoormans en Ronny Daniels voegden nog eens twee overwinningen aan het to taal toe. Toby Aarnoutse is snelste Zeeuw ooit op 200 meter vrije slag. VLISSINGEN - Toby Aarnoutse was bij de hoofdklasse-wedstrijden in Vlissingen goed in vorm. De zwemmer van Luctor et Emergo was vooral op dreef op de 200 me ter vrije slag. Met 1.52,62 noteerde hij de snelste tijd ooit gemaakt door een Zeeuw. Kevin Honds- merk kon met 1.56,57 niet bij hem in de buurt komen. Aarnoutse won ook de 50 meter vlinderslag. Bij de vrouwen was Stephanie Rombout de niet te kloppen zwemster. De 20-jarige won zowel de 200 als de 400 meter vrije slag en tikte ook als eerste aan op de 50 meter vlinderslag. Met haar winnende tijd op de 200 vrij, 2.06,88, liet ze een nieuw Zeeuws record voor 20- tot 24-jarigen in de boeken zetten. Clubgenote Marieke Smeding zet te twee Zeeuwse records neer voor 25- tot 29-jarigen. Zij deed dat op de 200 meter (2.13,97) en de 400 meter vrije slag (4.49.58). Op de zware 400 meter wisselslag werden mooie duels uitgevochten. Kevin Hondsmerk won het onder deel in een zeer snelle tijd van 4-43,36. Dat betekende een nieuw Zeeuws record voor 20- tot 24-jari- gen. Sonny Corré tikte als derde aan, na Niek de Ridder die met 4.54,81 het nieuwe Zeeuws record voor 16-jarigen op zijn naam schreef. Als klapstuk kwamen de jongens junioren van Luctor et Emergo tot een Zeeuws record voor 17- tot 19-jarigen op de 4x50 meter vrije slag: 1.44,36. Daarmee zetten ze een dikke streep door het bestofte Het oude record op de 4x50 me ter vrije slag stond op naam van De Stormvogel. De jongens van Luctor et Emergo scherpen het met twee seconden aan. record van De Stormvogel (1.46,2) daterend uit eind jaren '90. Voor verschillende Nederlandse kampioenschappen werden start bewijzen binnengehaald. Stepha nie Rombout plaatste en verbeter de zich op de 200 en 400 meter vrije slag, Priscilla Meerman deed dat op de 200 meter vrije slag. Toby Aarnoutse (200 vrij) en Me rel van der Ent (50 vlinder) volde den aan de limieten voor het NK lange baan, medio juni in Eindho ven. Savannah Leenheer plaatste zich met een scherpe tijd van 2.52,69 op de 200 meter schoolslag voor 13-jarigen voor het NK Junio ren in Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34