ZK dressuur SSfr aanvallen en wint Yvonne wisse Besters pakt brons op NK indoor Schakers Het Witte Paard zonder kleerscheuren langs medekoploper PZC Maandag 9 februari 2009 41 Amazone Evelien de Kesel domineert in klasse L2 en Zi. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Dressuuramazone Evelien de Kesel eiste zaterdag een dominerende rol op tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Heinkenszand, georganiseerd door ruiterclub Allround. In de klasse L2 stuurde de amazone uit Water- vliet-Oudeman Zoe naar het kam pioenslint. In de klasse Zi eiste ze met Voulez-Vous het goud op. De net vijftien jaar geworden Maxime Osse toonde zich op het hoogste niveau, de klasse Z2, met Navaro de beste. Het waren overigens niet de goede prestaties die na afloop in de foyer van manege Stal Vermue het on derwerp van gesprek waren, maar de belabberde beoordeling van de jury. De verschillen tussen de twee waarnemers waren soms enorm (elf procent) en onbegrijpe lijk. Evelien de Kesel werd een aantal jaren geleden Zeeuws kampioen in de klasse L2. Daarna lukte het steeds net niet. Ze leek de eeuwige tweede te worden. Zaterdag sloeg De Kesel eindelijk haar slag. In de klasse L2 stuurde ze de met veel souplesse door de baan gaande merrie Zoe naar een totaal van 67 procent. Een half procentje meer dan de gedoodverfde favoriet Lu cie Louws met Rubiquil-zoon Zion. „Dit had ik niet verwacht", vertel de De Kesel. „Ik heb met Zoe nog niet veel wedstrijden gereden. Het is een paard met enorm veel kwali teit. De oefeningen vormen geen enkel probleem voor haar. Het is nu zaak ringervaring op te doen." In de klasse Zi stuurde Evelien de Kesel de merrie Voulez-Vous, die uitblinkte in de uitgestrekte gan gen, naar een totaal van 64.71 pro cent. De combinatie bleef daarmee Miranda Weijermans met drietien- de procent voor. „Voulez-Vous is een heel fijn paard om te rijden. Ze heeft goede basis gangen en Veel souplesse, maar haar grootste kwaliteit is haar posi tieve instelling en meewerkende karakter. Dat was ook wel nodig vandaag, want doordat het steeds net niet lukte was de druk voor mij erg hoog. Maar Voulez-Vous gaf mij meteen een goed gevoel, en dan ga je ontspannen rijden." Maxime Osse reed zich met de ruin Navaro al in de kijker tijdens internationale wedstrijden voor ju nioren. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen. Het jeugdtalent uit Heinkenszand De Kesel: 'De grootste kwaliteit van Voulez-Vous is haar meewerkende karakter' maakte die verwachtingen volle dig waar. Met een score van 67.06 procent schreef ze met overmacht de klassieke proef van Z2 op haar naam. In de Kür op muziek leek de jury met haar uiteenlopende beoorde ling nog roet in het eten te gooien. Met een verschil van maar liefst ze ven procent schreef Santoucha van der Meij met Gasady's Ravello die proef op haar naam. In het overall klassement kwam de amazone uit Dreischor echter ruim drie pro cent te kort om Maxime Osse, de jongste Zeeuws kampioen klasse Z2 ooit, van het goud af te hou den. Vlissinger is week na ZK halve marathon nog steeds in goeden doen. door Sjaak Sinke BRIELLE - Vlissinger Michel Schrier heeft gisteren de 10 Engelse mijlen van Brielle gewonnen. De Zeeuws kampioen op de halve marathon klopte medevluchters Wim Pad mos (Rockanje) en Fouad Fertoute (Oud Beijerland). Padmos zag de bui kennelijk al hangen en schroefde van meet af aan het tempo behoorlijk op. Fer toute en Schrier konden volgen, de rest niet. Padmos: „Ik heb wel een keer of zes geprobeerd om hem te lossen, maar steeds kwam Michel weer terug." Schrier liet zich echter niet slopen: „Ik wist wat zijn tactiek was en zonder al te veel kracht te verspelen kon ik steeds weer aansluiten." Na vijftien kilometer versnelde Padmos nog maar een keer, waar door Fertoute een gaatje moest la ten vallen. Schrier reageerde alert, versnelde en liet zijn twee mede vluchters ter plaatse. Na 52 minu ten en 37 seconden ging Schrier dan ook winnend over de meet in de nauwe Nobelstraat. Padmos fi- Polsstokhoogspringer gaat in Apeldoorn over 4 meter en 6 centimeter. door Roeland van Vliet APELDOORN - Victor Besters heeft op het Nederlands kampioen schap indooratletiek voor junio ren brons gewonnen op het onder deel polsstokhoogspringen. De Ril- landse meerkamper, die als vierde geplaatst was bij de jongens A, ging in Apeldoorn over een hoog te van 4 meter en 6 centimeter. Dat is een nieuw indoor-pr. De atleet van Spado uit Bergen op Zoom, die vanwege een blessure een jaar uit de roulatie was, deed nishte bijna een halve minuut la ter en wist Fertoute zeven tellen achter zich te houden. „Ik heb pas op het laatste moment besloten om deze wedstrijd te lo pen", zei Schrier. „Afgelopen week heb ik zonder spierpijn normaal kunnen trainen." Het was de tweede keer dit winter seizoen dat Schrier de gevestigde orde van Zuid-Holland achter zich hield. In oktober gebeurde dat ook al met een tweede plaats op de tien kilometer van Hellevoetsluis, waar zijn trainingsmaat Tim Pleijte won. Ronnie Overgaauw uit Zoutelande blijft zich ook verbeteren. Vorige week in Cadzand liep de oud-voet baller van de Meeuwen al ijzer- sterk. In Brielle kon hij lang mee met het duo Folkert van de Krol en Dennis Postma. Pas in de laat ste kilometers moest hij het twee tal laten gaan om als derde senior op de zesde plaats overall te eindi gen. Zijn pr scherpte hij met zes minuten aan: 56.17. De Vlissingse hardloper Michel Schrier schrijft de 10 Engelse mij len van Brielle op zijn naam. Hij finisht na 52 minuten en 37 se conden. ook nog drie pogingen op 4 meter 16, maar zag die niet slagen. Op de winnaar, Patrick Geluk, moest hij uiteindelijk 30 centimeter toege ven. Op de 60 meter horden bleef Be sters in de series steken. Hij liep 8,65 seconden. Alex Zwolle, die uitkomt voor het Goese AV'56, strandde in de halve finales van de 400 meter. In de se ries kwam hij tot een tijd van 51,42, in de halve eindstrijd moe£t hij genoegen nemen met de ne gende plaats: 52,78. Daarmee haal de hij niet de finale, waarin maar plaats was voor zes atleten. Clubgenoot Steven Nuytink miste op zijn beurt de finale van de 800 Meerkampster verbetert persoonlijk record in Tallinn. TALLINN - Yvonne Wisse maakt een goede kans volgende maand deel te mogen nemen aan het Eu ropees kampioenschap indoor in Turijn. De Vlissingse meerkamp ster zette gisteren een persoonlijk puntenrecord (4536) neer in Tal linn. Ze staat daardoor nu derde op de Europese ranglijst. De beste vijf krijgen over twee weken een uimodiging. De 26-jarige Wisse ging in de vijf kamp in de hoofdstad van Estland ruim over haar vorige pr (4423) heen. Dat kwam onder meer door dat ze ook een pr noteerde op het onderdeel kogelstoten: 13 meter 58. Op andere nummers, zoals hoogspringen (1 meter 78), zat ze dicht tegen haar beste prestaties ooit aan. Voor Wisse was het haar eerste meerkamp van het seizoen. Ze ein digde als tweede, achter de Estse Kaie Kand. In de komende twee weken doet ze mee aan het NK in door en het NK indoor meer kamp. Beide toernooien zijn in Apeldoorn. meter. Met 2.03,18 noteerde hij de tiende tijd. Bij de meisjes A kwam Samantha Lernout niet verder dan de voor rondes van de 400 meter. De atle te van RKHAV uit Hulst finishte in 1.02,14. E)at was de twaalfde tijd. Erwin Adan werd bij de jongens B achtste op de 800 meter. De at leet van het Middelburgse Dyna mica klokte 2.12,44. In de series had hij nog 2.02,86 op het score bord laten zetten. Tommy Staal, die lid is van het Zierikzeese Delta Sport, werd in dezelfde leeftijdsca tegorie zesde op de 1500 meter. Hij passeerde de finishlijn in 4.20,97. Zeeuws kampioenschap dressuur Heinkenszand Een verschil van 31 punten tussen de juryleden koste Irma van Niedek met Nandu de titel in de klasse Z2 pony's. Jeanine Nieuwenhuis profiteer de hiervan en eiste met TDN's Renaldo het kampioenschap óp. Vincent Bol werd met Urban verrassend eerste in de klasse M1 paarden. Favoriet Roos Mes met Wynona werd tweede. In de klasse Z2 pony's kleine maat haalde Jasmien de Koeijer uit Sint Jan steen met Figaro het startbewijs voor het NK. Tweede team HWP mist sterke spelers en verliest van Promotie. door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard hebben de confronta tie met RSR/Ivoren Toren in de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie tot een goed ein de gebracht. De medekoploper uit Rotterdam werd met het kleinste verschil verslagen: 4.5-5,5- Terneu- zen was in de derde klasse met 6-2 te sterk voor het derde team van HWP. RSR/Ivoren Toren-HWP Sas van Gent 4,5-5,5: Ondanks dat de led den van Het Witte Paard niet goed speelden, wonnen ze wel van de medekoploper uit Rotter dam. Gemakkelijk ging dat niet, al was halverwege de situatie erg rooskleurig. De invallers Kees Nieu- welink en Ivo Timmermans ston den er erg goed voor, maar verlo ren vervolgens. Nadat teamleider Hans Groffen weer eens remise ge speeld had, wist Tom Picue zijn honderd procent score vast te hou den. Bij een 5-4-voorsprong voor Het Witte Paard maakte lohan Goor- machtigh gemakkelijk remi se met als gevolg dat de Zeeuws-Vlamingen hun ongesla gen status behielden. Promotie-HWP Sas van Gent 2 5-3: De Zeeuws-Vlamingen begon nen verzwakt aan de wedstrijd in de tweede klasse, omdat Lisa Schut en Heieen Schut niet mee konden doen. Met zeven spelers ging het niet eens zo verkeerd. Maar na de tegenvaller dat beide vrouwen niet konden meedoen, ging de ene mooie stelling na de andere verloren, resulterend in een 5-3-nederlaag tegen Zoeter- meer. Spijkenisse 2-Souburg 2-6: Sou burg speelde zich zo goed als veilig met de overwinning op het niet sterke Spijkenisse 2 in de derde klasse. Gemakkelijk ging het echter niet, ondanks dat invaller Hendrik Wes- terweele zeer snel gewonnen had. Corné Boogaard verdubbelde de marge nog wel, maar op de andere borden was het Spijkenisse dat aar dige stellingen had. René Tiggelman behaalde uit een gelijke stelling de winst en Robin Bosters won zomaar vanuit het niets na een remise van Koos Zo mer. Daarmee was de koers gelo pen. Terneuzen-HWP Sas van Gent 3 6-2: In de Zeeuws-Vlaamse derby was Terneuzen duidelijk een maat je te groot voor de Sassenaren. Op de grote overwinning was dan ook niets af te dingen. Matthieu Freeke, aan het eerste bord, en Jan Breukelman, spelend aan bord twee, behielden beiden hun hon derd procent score, al had laatstge noemde er wat meer tijd voor no dig. Teamleider Gosse Kamminga was dan ook zeer tevreden over zijn team. Bergen op Zoom-Landau 3,5-4,5: Landau haalde een zeer verrassen de overwinning tegen het zeer ster ke Bergen op Zoom. Voor het eerst kon teamleider Wim Sinke beschikken over een compleet team en dat betaalde zich uit. Landau kwam op een riante 4-1-voorsprong, maar zag Bergen op Zoom naderen tot op een punt- je. Wim Sinke, die als laatste bezig was, behield zijn remise, waardoor de overwinning en grote kans op lijfsbehoud in de derde klasse be werkstelligd werd. Kees Freeke van Terneuzen denkt na over een zet tegen zijn opponent van Het Witte Paard 3. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31