in derby Zaalhandballers EMM klimmen langzaam uit dal in tweede klasse Damstrijd In eerste en tweede klasse nog open Gillis Sturm maakt zijn dozijn compleet in GP libre-toernooi WPZC Maandag 9 februari 2009 39 BC Vlissingen knabbelt aan de titelkansen van Souburgse concurrent. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Aan de ongesla gen status van de basketbalsters van BV Souburg is zaterdagavond een einde gekomen. De overgangs- klasser ging in Oost-Souburg on deruit tegen het jeugdige BC Vlis singen: 67-63. Nog steeds ligt zijn ploeg op titel- koers, maar de manier waarop er verloren was tegen BC Vlissingen zinde coach Hans van der Linde al lerminst. „Ik ben duidelijk ontgoo cheld. We waren absoluut niet scherp vanavond. En dat moet je tegen de nummer twee van de ranglijst weldegelijk zijn. Ik heb vrijwel alleen gecoacht om de ploeg enigszins scherp te krijgen, maar voelde me eigenlijk gewoon machteloos", stak Van der Linde zijn teleurstelling niet onder stoe len of banken. Nog steeds heeft het geroutineer de Souburg de titelkansen volle dig in eigen hand met twee verlies- punten minder dan naaste concur rent Vlissingen. Maar nu voelt het de hete adem van de ploeg van Tom Joziasse toch in de nek. „Na tuurlijk willen wij nog steeds -heel graag kampioen worden, maar het is zeker geen must. Promoveren naar de hoofdklasse willen we niet. De tamelijke hoge gemiddelde leeftijd, gecombineerd met de wat lagere ambitie om naar een hoger plan te gaan, heeft ons dit doen besluiten. We willen een gezellig heidsteam blijven", aldus Hans van der Linde. Even verderop was het met het humeur van Joziasse een stuk beter gesteld. „Souburg heeft momenteel een béter team, met alle ervaring en fysieke baga ge", zei Joziasse vooraf nog. Een kleine twee uur later toonde de BC Vlissingen- coach zich aange- Het geroutineerde BV Souburg was lang ongeslagen. Gebrek aan scherpte wordt de ploeg fataal in de derby met BC Vlissingen, die eindigt in 67-63. naam verrast. „Ik ben heel tevre den", glimlachte hij. „Je hebt toch het idee dat je weer een stap ver der bent. Voor het zelfvertrouwen is dit een mooie opsteker. Vergeet niet dat er van de ploeg van vorig seizoen maar drie speelsters over zijn", aldus een trotse Tom Jozias se. Via Nicoline Craste nam BV Sou burg nog wel een 2-0-voorsprong, maar door enkele scores van Elisa Kuipers nam Vlissingen al vroeg in de wedstrijd brutaal het heft in handen. Doordat ook Romana de Ridder makkelijk de basket wist te vinden prijkte er halverwege een 25-23-voorsprong voor de Vlissing- se equipe op het scorebord. Aan het begin van de tweede helft had Souburg even een opleving (27-31-voorsprong), maar de ploeg viel al snel weer terug in het veel te statische spelletje. Vlissingen profiteerde gretig via Romana de Ridder en Nanon Doeland, en zag bovendien Dorien de Witte op cruciale momenten een driepun ter scoren. Door toedoen van Ilse Rijnberg en Linda de Meij kon Souburg nog langszij komen (61-61), maar het tastte het geloof bij Vlissingen in een goede afloop absoluut niet aan. Elisa Kuipers en Marjolein de Dreu zorgden met hun scores in de slotfase voor een terechte Vlis- singse zege: 67-63. Basketbal-derby BC Vlissingen-BV Souburg 67-63 (25-23). Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 20, Nanon Doeland 15, Elisa Kuipers 11, Dorien de Witte 7, Lisa Kuiper 7, Marjolein de Dreu 3, Nayara de Ridder 2, Linda Visser 2. Scores BV Souburg: Linda de Meij 23, Ilse Rijnberg 19, Nicoline Craste 7, Shanice de Graaf 5, Nathalie Franke 3, Karin Kooistra, Gitta Zijlma en Annegret Scheers allen 2. Stand overgangsklasse vrou wen: 1. BC Vlissingen 14-24, 2. BV Souburg 12-22, 3. Almon te 2 15-18. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van EMM 2 speelden in Zevenbergen gelijk tegen Witte Ster 2. De vrou wen boekten een nipte zege bij Els- hout: 16-17. Mannen. Witte Ster 2-EMM 25-25: EMM had de gehele partij de regie in handen. „Jammer dat je door een knullige tijdstraf die gas ten alsnog langszij ziet komen in de slotfase", besefte trainer Hans Dierickx na afloop. Het gaat in ie der geval de goede kant op met de Middelburgers. De dubbele cijfers tegen Blauw Wit vorige week wa ren geen bevlieging. „We tellen weer mee", realiseerde de Vlissin- ger zich. „We hebben genoeg kwa liteit voor de tweede klasse." Groene Ster-Delta Sport 20-26: Delta Sport boekte in Zevenber gen een 20-26-zege op de reserves van Groene Ster. De ploeg uit Zie- rikzee nam initiatief via spelbepa ler Kenneth Mellaart. In de dek king nam Bob van Lint de leiding. Thijs Vos was de grote man met een score van acht. Tornado Breda-Delta Sport 2 21-14: De Schouwse reserve's mis ten zes man wegens blessures en werk. Ondanks aanvulling was het klassenverschil binnen de lijnen te groot. „Vandaag hadden we een leuk gaatje kunnen maken met de concurrentie", zag aanvoerder Rick Evertse in. „Nu kan het nog knap lastig worden, want gemakke lijke duels komen er niet meer." Vrouwen. Elshout-EMM 16-17: De gasten moesten diep gaan om de punten binnen te halen. Het ging het er soms stevig aan toe. Marieke Riemens en Denise Berg kamp haalden respectievelijk zes en vijf punten binnen. „We zijn niet ontevreden", blikte coach Hans Nijsen terug. „Na afloop heerste wel het gevoel dat we het kunnen." Olympus-Mixed Up 2 11-13: „We hebben het zelf om zeep gehol pen." Olympus-coach Rita van de Velde was kort. Totaal onverwacht trok Olympus aan het kortste eind. Maar liefst zeven strafwor- pen werden niet benut. „Dit geeft een hele zure nasmaak. Ik geloof er niet meer in." GOES - Hal 3 van Sportpunt Zeeland was zaterdag het toneel van het handbewogen rolstoelhockey. Dertig ploegen uit Zuid-Nederland kwamen naar Goes voor de vierde ronde van de competitie. De organisatie was in handen van SGB, Sportclub Ge handicapten Beveland. Het eerste team deed het goed in de eerste klasse. De ploeg won alledrie wedstrijden. Het tweede team won in de derde klasse twee maal en verloor een keer. foto Willem Mieras Jan van der Hart ziet Jan van den Ouden dichterbij komen. 's-GRAVENPOLDER - Twee van de vier Zeeuwse damtitels zijn nog vacant. Daar kwam zaterdag in de voorlaatste ronde van het provin ciale kampioenschap geen veran dering in. In de eerste klasse won koploper Jan van der Hart van Rinie Bras ser, maar Jan Koppejan blijft na een zege op Jouke van 't Padje met één punt achterstand goed volgen. Jeroen de Jonge, de lijst aanvoerder in de tweede klasse, speelde ondanks groot voordeel remise tegen Jan Grim en zag Jan van den Ouden een punt dichter bij komen. In de hoofdklasse kwamen twee oud-kampioenen zaterdag goed weg. Goesenaar Arjo Kousemaker won van Piet Allaart, nadat de man uit Ritthem twee keer op rij een sterke voortzetting had gemist. Daaf Kasse versloeg Kees Rijk, maar ook de Middelburger had zaterdag over geluk niet te kla gen. In het middenspel miste Kees Rijk een damzet die hem een gunstig eindspel had kunnen opleveren. Jan van de Weteringh, die vrijdag avond remise overeenkwam met Rianka Rentmeester, speelt in de slotronde op 21 maart tegen Piet Allaart met als inzet de derde plaats. Jaap Veerhoek, die al kampioen is in de promotieklasse, liep za terdag tegen Han van de Velde zijn tweede verliespunt op. Niels Roelofsen achterhaalde na een ze ge op Jan van Beeck de nummer twee, René Dusebout. De man uit Hoogerheide ging onderuit tegen Serooskerkenaar is oppermachtig en wint voor twaalde keer door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - De twintigste editi- te van het libre-toernooi om de Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J. Mathia leverde in de A-groep de zege op voor Gilles Sturm uit Serooskerke, die al elf keer eerder won. In de B-groep won Tinus Dekker uit Meliskerke. Om de inmiddels twaalfvoudig winnaar te verslaan zijn twee din gen essentieel: zelf top zijn en Sturm treffen in een van zijn min dere dagen. Aan beide voorwaar den werd zaterdag niet voldaan, dus won Sturm. Zo simpel is het. Tegenstander Peter Zwemer was mede door een paar foutjes al snel aangewezen op achtervolgen. Als het er al op leek dat hij terug in de wedstrijd kwam, deed hij zichzelf de das om door weer een slordig heidje te produceren. Daarmee gaf hij zijn tegenstander de kans het heft opnieuw in handen te ne men. Dat kun je aan de Serooskerkenaar wel overlaten. In sneltreinvaart hol de Sturm naar de finishlijn en liet hij Zwemer al ver voor de meet achter: 100-65 in 20 beurten, „k kan het ook niet helpen", veront schuldigde Sturm zich na afloop. Excuses waren niet nodig. Zijn ze ge was verdiend. Als je wilt win nen moet je goed spelen en dat deed Zwemer niet. Ron Verburg uit Kloetinge werd derde dankzij een ruime zege op Ferdinand Im- Gillis Sturm wint de titel in de A-groep. In de B-groep gaat de zege naar Tinus Dekker uit Melis kerke, die vorig jaar nog uit kwam in de A-groep. pens uit Kruiningen. In de B-groep ging de zege naar Tinus Dekker uit Meliskerke. Na vorig jaar uit de A-groep te zijn getui meld, bewees hij nu in de B-groep de sterkste te zijn. Frans Meulen- berg uit Kamperland was in de fi nale geen partij voor de ijzersterke E»ekker (3.57). De Kamperlander, die als invaller in de halve finale verzeild raakte, overleefde de kruis finale nog wel maar kon in de slot ronde geen vuist meer maken. Met 50-21 in 14 beurten werd hij naar het zilver verwezen. Jan Breedijk uit Serooskerke derde. Het was de laatste Grote Prijs on der de sponsor met de lange naam. De komende vijf jaar gaat het toernooi verder onder de naam Grote Prijs Schadeherstel Ro land Poppe, zo maakte de organisa tie bekend tijdens de prijsuitrei king door burgemeester van Koot- en van Noord-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29