Vlissingen Q r vergroten voorsprong Mannen VVS'92 krijgen loon naar werken ÉÉÉi Waterpoloërs De Stormvogel veranderen op tijd van strijdwijze 38 1 Maandag 9 februari 2009 PZC Mannen bc gy Souburg delft het onderspit Volharding heeft zich neergelegd bij degradatie. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen deden goede zaken in de hoofdklasse. In Eindhoven werd Almonte met 80-85 geklopt, terwijl naaste concurrent Attacus zich liet verrassen door Den Dungk. De voorsprong van koplo per BC Vlissingen op Attacus groei de daardoor naar vier punten. Vol harding leed in de overgangsklasse opnieuw een grote nederlaag en heeft zich inmiddels bij degradatie neergelegd. Almonte-BC Vlissingen 80-85: BC Vlissingen slaagde er lange tijd niet in om afstand te nemen van Almonte. Na het eerste kwart was het door scores van Michel Bosters en Benjamin Steenbeek 22-23. Bij rust was het 36-42. Pas in het der de kwart slaagden de Vlissingers er met een impuls van Dennis de Paauw in om een kloof te slaan: 56-69. De Eindhovense ploeg kwam in het laatste kwart nog wel dichter bij, maar BC Vlissingen speelde de wedstrijd koelbloedig uit. De 80-85 zege betekende de zestiende overwinning op rij voor het team van coach Victor Vermue. Volharding-Vlijmscherp/SVH 2 67-114: Omdat de degradatie onaf wendbaar lijkt, heeft het Goese Volharding enkele jeugdspelers aan de selectie toegevoegd, om hen in de resterende wedstrijden ervaring op te laten doen. De jon ge spelers hadden het vaak moei lijk maar werkten wel hard. Vlijm- scherp/SVH 2 ging zeer fel van start en scoorde in het eerste kwart tien driepunters, waardoor er 20-44 op het scorebord kwam. Volharding slaagde er niet in om het afstandschot eruit te halen, re sulterend in een 67-114-eindstand. Topscorer was Ralph Ranshuijsen. middelburg - Voor de volleybal lers van Mytilus komt degradatie uit de tweede divisie met de week naderbij. De Goese formatie ver loor in eigen huis met 0-4 van VC Goirle. De mannen van WS'92 boekten na tien nederlagen op rij een 3-1-zege op De Burgst. De vrouwen van VVS'92 verloren met 0-4 van De Burgst 2. Mytilus-VC Goirle 0-4 (18-25 16-25 20-25 20-25): Hoewel My tilus een stuk beter speelde dan een week eerder, viel er voor de Goese formatie zonder Quinten van de Vrie en Rini Boutens tegen de titelkandidaat weinig eer te be halen. WS'92-De Burgst 3-1 (24-26 29-27 27-25 25-21): De thuisploeg kwam vanuit een stabiele pass tot een behoorlijke aanval. Aan het eind van de eerste set liet WS'92 in verdedigend opzicht een paar steken vallen, waardoor de bezoe kers de winst naar zich toetrok ken. Hard werkend werden daarna in een enerverende wedstrijd vier belangrijke punten aan het totaal toegevoegd. Bij een stand van 23-24 leidde een tactische wissel in de derde set ertoe dat de achter stand in winst werd omgebogen. Geconcentreerd spelend werd in de vierde set een vroeg verkregen voorsprong verzilverd. WS'92-De Burgst 2 0-4 (17-25 19-25 19-25 23-25): Tegen het op de tweede plaats geklasseerde De Burgst 2 verzuimde WS'92 in de vierde set de eer te redden. De Vlis- singse formatie hield desondanks geen slecht gevoel aan het duel over. „Het was een ongelooflijk sterk team", zei Maaike Besselink. „We zijn in de eerste en tweede set passend en aanvallend onder de maat gebleven, maar niet weg geslagen. We zijn alleen zelf te wei nig tot scoren gekomen." Vlissingers winnen met 9-4 na vroege achterstand. door Ko Mechielsen vlissingen - De waterpoloërs van De Stormvogel hebben zich zater dag gerevanceerd voor de neder laag van een week eerder. Thuis werd met 9-4 gewonnen van SBC2000 2. De Ganze-mannen verloren met 7-4 van De Bruinvis en blijven de laatste plaats delen met OZC'57. De vrouwen van de Goese club wonnen met 8-7 van Hieronymus 2. De Stormvogel-SBC2000 2 9-4: De Stormvogel had een slechte start en kwam met 0-2 achter. Pas halvewege de tweede periode - bij 1-3 - realiseerden de Vlissingers dat het anders moest. Het tempo werd opgevoerd en dat had razendsnel resultaat. Binnen anderhalve mi nuut was het 4-3. Daarna zette de ploeg door. Scores De Stormvogel: Chris van der Draai, Pim Bekkers en Martijn Mechiel sen 2, Jeroen Piek, Lennart Swennen en Simon Marijs 1. De Bruinvis-De Ganze 7-4: De Goese ploeg kon in de eerste perio de nog wel aanhaken, maar zakte daarna weg. De Bruinvis maakte dankbaar gebruik van het zwakke spel en kwam aan het eind van de tweede periode op 3-1. Pas in het slot van de wedstrijd, bij 7-2, mochten de gasten weer wat terug doen. Scores De Ganze: Cheyenne van Ber- kel 2, Stijn Sandee en Cuido Vermeu len 1. De Ganze-Hieronymus 2 8-7: Na een slordige start tegen de hek kensluiter (0-3) herstelden De Gan- ze-vrouwen zich. Vanaf de 3-3 ging het de hele wedstrijd gelijk op. Een strafworp bracht bij 7-7 de beslissing. Scores De Ganze: Joyce Piek 4, Veroni- que Schroevers, Tamara Flore, Sanne Klompe en Astrid Assink 1. Vrouwen Oostkapelle in beker tegen Roda JC oostkapelle - De voetbalsters van eersteklasser Oostkapelle moeten zaterdagmiddag in de tweede ron de van de beker aantreden tegen eredivisionist Roda JC. Het thuis duel begint om 14.30 uur. Roda JC is bezig aan het eerste sei zoen op het hoogste niveau. De ploeg uit Kerkrade staat op de ze vende en laatste plaats met vijf punten. Zeilers Ornee en Dolk voorop in ORC-Club 1 colijnsplaat - De combinatie Roe- lien Ornee/Bert Dolk uit Zierikzee is zaterdag tijdens de Goofies Race als eerste geëindigd in de klasse ORC-Club Met de Ragazza klop ten ze Lennard van Oeveren uit Heinkenszand en Peter de Ridder uit Gorinchem. Bij de ORC 2-5 ging de zege naar Middelburger Henk van Zweden. In de klasses voor ongemeten boten waren er Belgische overwinningen. «1 ai®» Nanon Doeland van BC Vlissingen wordt belaagd door twee speelsters van BV Souburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28