in eigen valkuil Beckham PZC Maandag 9 februari 2009 37 ommunicatie met haar coach kostte haar de kop. foto Roeland van Vliet Alleen Verkerk judoot goed Het optreden van de Neder landse judoka's in Parijs was zeer teleurstellend. Alleen Marhinde Verkerk, die gisteren op de mat verscheen voor de klasse -78, deelde niet in de misere. Zij haalde de fina le, maar verloor die van de Frangaise Celine Lebrun. Om dat in de reguliere speeltijd en de verlenging scores uitbleven, moesten de arbiters de beslis sing brengen. Claudia Zwiers (ook -78) werd al in de eerste ronde uit geschakeld. Ook Edith Bosch (achtste finales, -70), Annicka van Emden (kwartfinales, -63) en Kitty Bravik (achtste finales, -52) vlogen er bij de vrouwen vlug uit. Voor Bosch was Parijs het eerste toernooi sinds de Olympische Spelen, waarop ze brons pakte. Bij de mannen konden Grim Vuijsters en Luuk Verbij (bei den achtste finales, +100), Elco van der Geest (laatste 32, -100 kg), Marvin de la Croes (kwartfinales, -90), Dogan Te- kin (achtste finales, -81), Dex Elmont (kwartfinales, -73), Maarten van Liempd "(achtste fi nales, -73), Aziz Mesaoudi (laat ste 32, -66), Niel van de Kamer (achtste finales, -66), Jeroen Mooren (achtste finales, -60) en Leon Borgsteede (laatste 32, -60) weinig uitrichten. In vijf van de veertien klasse ging de eindzege naar een Franse judoka. mooi doen. Ik ging op zoek naar een mooie score en bleef aanvallen maken. Bij eentje daarvan begon ik te twijfelen, waardoor ik even stopte. En daar maakte zij handig gebruik van. Voor ik het wist, lag ik op m'n rug. Zó stom." Willeboordse heeft altijd al geju- dood om met fraaie technieken punten te scoren. Er is niets mooiers dan een tegenstandster op haar rug leggen, vindt ze. De laatste jaren werkt ze met Van Unen aan wat tactischer judo: met minder oogstrelend spel toch veel resultaat proberen te halen. „Maar ffl Judoka Elisabeth Willeboordse strandt in de kwartfinale van de Grand Slam in Parijs. Het luid ruchtige publiek kost haar een medaille. je haalt het niet helemaal uit haar systeem. Vandaag is ze weer eens in haar oude valkuil gestapt", stel de de bondscoach. „Toch moeten we niet te hard oordelen: voor het zelfde geld had Elisabeth uit één van die aanvallen tegen Koval wél een fantastische worp gemaakt en stond ze gewoon in de halve fina les." Had Willeboordse de laatste vier gehaald, dan was ze zeker geweest van een medaille. Op de grote toer nooien zijn de herkansingen afge schaft en krijgen de verliezende halvefinalisten automatisch brons. Willeboordse: „Gezien de andere deelnemers en hun ranking had ik hier het toernooi op mijn naam moeten schrijven. Ik wilde dat zo graag, vooral ook omdat mijn ouders en krachttrainer op de tri bune zaten." Van Unen: „Daar snap ik nou helemaal niks van, hè. Je judoot voor jezelf, niet voor an deren. Ik snap niet dat topsporters door wat extra supporters zo veel druk voelen. Gek dat dat voor ve len ook zon valkuil is." Willeboordse werkt nu toe naar het EK, in mei in Georgië. Met Van Unen bespreekt ze nog waar ze tussentijds in actie komt. Wille boordse: „Ik weet niet of ik nu veel of weinig toernooien moet draaien." Van Unen: „Liefst niet te veel. Er zitten veel nieuwe judo ka's in de klasse -63 en die wil je niet alles van jezelf laten zien. Het beste zou zijn als Elisabeth nog één klappfer maakt voor het EK. Dan heeft ze een goede ranking en is de fout van vandaag wegge poetst." is groot. Of zal moeders nog dwars gaan liggen? Posh is tenslotte de ul tieme regisseur van het hippe stel en voelt zich thuis in Beverly Hills. Ze verklaart Milaan ondanks haar pasta-allergie geweldig te vinden en 'zó blij' te zijn voor David, die inmiddels ook zijn andere droom gerealiseerd ziet worden: weer spe len voor Engeland. De ex-spice heeft van haar man een 91.000 euro kostend handtasje cadeau gehad en komt met de drie zoons over. Ze zal haar ondergoed imperium vanuit Milaan aanstu ren en in Londen mag ze mee doen in de jury van de Engelse ver sie van X-faxtor. Kortom: iedereen blij, sprookjes bestaan nog. David Beckham zit aangeslagen op het veld. Hij verspeelde zaterdagavond met AC Milan twee punten tegen nummer laatst Reggina (1-1), maar wil dolgraag bij de club uit Milaan blijven. foto Matteo Bazzi Maar tegen een onbekende spierbundel bedank ik voor de eer. Een bokspartij tegen Nadal? Ja, ik denk dat ik hem in de boksring wel de baas kan. Ik heb een grotere reach hè..." Tennisser Andy Murray is een boksliefhebber. In de Tele graaf. „Dan breng ik ze meteen weer terug. Ik heb die schaal al eens ge wonnen. Ha, ik denk dat de burgermeester van Veendam al hangt te trillen in zijn tuigie als Feyenoord met 10.000 supportérs komt." Toekomstig Feyenoord-trainer Mario Been reageert gevat op de opmerking dat Feyenoord gaat degraderen. In Sport week. „Na een week of vijf kreeg ik het gevoel dat de spitspositie mis schien toch iets te hoog gegrepen was. Toen schreef journalist Dick van den Polder ook nog eens in de krant dat ik geen lantaarnpaal voorbijkwam, en daar had-ie nog gelijk in ook!" Raymond Atteveld over het begin van zijn carrière als spits bij Haarlem. In VI. Je hoeft als coach echt niet een cv van hier tot Tokio te hebDc Kijk naar Frank Rijkaard. Hij degradeert met Sparta, maar ander half jaar later danst hij bij Barcelona met de Europa Cup in zijn handen." Voormalig Feyenoord-spits Lex Schoenmaker in De Pers. „Vallen en opstaan is de basis van succes, maar vallen mag niet meer in het voetbal. Samen vallen en samen opstaan, maakt een team sterk." Oud-hockeyer Floris Jan Bovelander roemt AZ omdat het heeft vastgehouden aan het beleid. In De Pers. Middelvinger wekt woede Mauresmo De Franse tennisster Ame- lie Mauresmo heeft haar opponente Flavia Pennetta za terdag in de strijd om de Fed Cup beticht van onsportief ge drag. Volgens Mauresmo had de Italiaanse van de baan ge stuurd moeten worden nadat ze de umpire een opgestoken middelvinger had getoond. Dat deed Pennetta na een vol gens haar foute call in de tie break van de tweede set. „Op dat moment was ik er niet zo mee bezig, maar na de partij besefte ik dat ze gestraft had moeten worden", zei Maure smo na de verloren partij. Menzo laat Krabbe alleen zitten Trainer Stanley Menzo van Cambuur L meed vrijdaga vond na de 3-2-nederlaag te gen FC Emmen het perspraat je. De coach weigerde naast trainer Paul Krabbe te zitten, die kwetsende woorden zou hebben geroepen naar Men zo. De vierde official had bele digingen van de trainer van Emmen gehoord. Krabbe er kende dat hij wat onaardige woorden had gewisseld: „Hij zei achterlijke idioot tegen me en ik heb hem geant woord dat hij een Emmenha- ter was. Maar het woord kan keraap, zoals dat wordt gesug gereerd, heb ik nooit gezegd." RUG Tv-beelden kosten James triple double De competitieleiders in het Amerikaanse basket bal (NBA) hebben teleurstel lend nieuws voor LeBron Ja mes. De forward van Cleve land Cavaliers heeft tegen de NY Knicks een rebound min der gemaakt dan de score aan gaf. Hierdoor is James niet na legende Karim Abdul-Jabbar in 1975 de tweede speler die in één wedstrijd meer dan 50 punten maakt en dubbele cij fers noteert in rebounds en as sists (triple double). Een van de tien rebounds op de naam van James, was volgens tv-beelden van Ben Wallace. Nederlandse winst verwart organisator Organisator Theo de Bot moest er aan wennen dat de Berlaerloop in Koewacht niet door een Belgische atleet was gewonnen. De laatste zeven edities werden immers door Belgische winnaars op hun naam geschreven. Zaterdag doorbrak Tim Pleijte uit Vlis- singen die trend. Voör de fi nanciële bonus voor de beste Nederlander riep De Bot tot driemaal toe Edwin de la Ruelle, nummer vier, naar vo ren. Toen deze daar echter niet op reageerde, schrok De Bot wakker. „Oh ja, dat is waar ook. We hebben een Ne derlandse winnaar." HHHHBEKI 700 Scheidsrechter Roelof Luinge heeft zaterdag in Alkmaar zijn 700e wedstrijd in het betaalde voetbal gefloten. De belas tinginspecteur uit Bussum vierde zijn jubileum bij het duel AZ - Willem II (3-1). Zijn eerste wedstrijd in het betaalde voet bal was op 29 oktober 1983, NAC-VW (0-0). De 53-jarige Luin ge werd eerder dit seizoen al gehuldigd omdat hij 500 wedstrij den in de eredivisie had gefloten. Roelof Luinge maakte al in een vroeg stadium bekend dat dit zijn laatste seizoen als arbiter in het betaalde voetbal zou wor den. Vorige maand liet hij weten te twijfelen over zijn besluit. De kleurrijke scheidsrechter laat een definitieve beslissing nu afhangen van een gesprek met de voetbalbond KNVB, half fe bruari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27