De Witte met twee zeges voor TTCM Fortis verder zonder Crucq en Vos Scherven brengen De Meeuwen geluk in duel met Rillandia Derdeklasser Ondo ziet RWA weglopen na nipte nederlaag in topper Stefan de Groot bleef ongeslagen voor Arnemuiden, dat met 9-1 won. foto Lex de Meester PZC Maandag 9 februari 2009 3 5 een 9-10-voorsprong namen. „We hebben ze laten ontsnappen", zei aanvoeder Richard Geldof Scores Swift: Jacco van den Bosse en Vera Kuijper 3, Richard Geldof en Ivo de Hond 2, Eefje van den Berg 1 TOP-Ventura Sport 17-9: Tweede klasser TOP beleefde een ontspan nen speeldag tegen zwakke broe der Ventura Sport. De Strijense op ponent gaf geen moment blijk van de strijd die verwacht werd van een ploeg in degradatiezorgen. De Arnemuidse formatie staat nu met één been in de eerste klasse. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Frank Bouwsma 3, Nelleke van Belzen 2, Corné Bezemer, Jeanine Meulmeester en Peter van Belzen 1. All Ready-ODO 14-16: Door de ne derlaag tegen ODO staat All Ready derde en is promotie haast uit beeld. Na 7-8 bij rust kwam de thuisploeg bij 13-13 op gelijke hoog te. Daarna was ODO iets slimer. Scores All Ready: Dennis Voshart 5, Marcel Joziasse en Remy Quist 3, Jan Willem van Nieuwenhuijze, Anouk van Tiggelhoven en Esther Snoek 1. Nikantes-Togo 7-8: Derdeklasser Togo lijkt er patent op te hebben: met een lage score een nipte over winning binnen slepen. In Rotter dam was het niet anders. De Goese- naren hadden het overwicht. Scores Togo: Marscha van Belzen, André Goossens en Anouk Hazelaar 2, Dennis Boelman, Wendy Uitterhoeve 1. Stormvogels-DSO 13-13: Stormvo gels mag de handjes dicht knijpen met één punt. Tien minuten voor tijd kwam de ploeg voor het eerst gelijk (12-12) en in de slotminuut bepaalde een strafworp de 13-13. In de overige zestig minuten was DSO de bovenliggende partij. Scores Stormvogels: Niek Peene 4, Sander Koole 3, Arjen Schoe, Marit Kleinepier en Francky Koole 2. Ondo-RWA 8-9: De topper in de derde klasse leverde een anti-cli max op voor Ondo. In een uiterst spannend schouwspel lijdde Ondo de dans nog bij rust (4-2), maar kreeg het lid lelijk op de neus toen RWA in de laatste minuut de volle buit wegkaapte door een betwiste strafworp te verzilveren. On- do-coach Christian Hoefkens: „Een gelijkspel was terecht geweest." 'Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Wim Allaart 2, Joris Hoogwerf 1. Seolto-Vïos 9-8: Een technisch vaardiger Seolto liet zich meesle pen in het 'werkkorfbal' van Vios en haalde daardoor niet het vereis te niveau om een makkelijke over winning te boeken. Scores Seolto: Daisy Verkerk en Mariël- le Francke 2, Maurice Brul, Anniek Reij- nierse, Remy Schuuring, Dennis Goede- gebuur en Lieve Middelhoek 1. Tafeltennisteam begint competitie met wint op US: 4-6. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van eerstedivisionist Delta TTC Middelburg hebben in Amsterdam een goede overwinning .(4-6) ge boekt op mededegradatiekandi daat US. De zege kwam totstand door drie overwinningen van kop man John Scott en twee winstpar tijen overwinningen van Sören de Witte. De Witte speelde een erg goede wedstrijd en wist zowel US-kop- man Tycho Dekkers en Angelo An- toinetti te verschalken. Bijna had hij een hattrick gescoord, maar te gen Gilles van Oorschot moest hij zich na vijf spannende games ge wonnen geven. Jeile Rhee verweer de zich kranig maar kon geen en kelspel op zijn naam schrijven, wel wist hij met Scott het dubbelspel binnen te slepen. In de derde divisie versloeg Arne muiden het gepromoveerde Red Star met 9-1. Opvallend was dat de enige verliespartij op naam kwam van Jan Henk Bomhof, die zich Bevelandse ploeg rolt van ene blessuregolf in de andere. door Rudy Boogert ZOUTELANDE - Met een stevige sli ding schoot Ewout Maas zaterdag na een uur voetballen tegen Rillan- dia een ruit van de tribune aan dig gelen. De scherven brachten zijn ploeg De Meeuwen uiteindelijk ge luk. In een wedstrijd die geen doel punt en geen winnaar verdiende, zorgden twee late treffers ervoor dat De Meeuwen met het hoofd omhoog en Rillandia met de blik omlaag van het veld stapten. Aanvoerder Eddy Matthijsse van De Meeuwen doorbrak zaterdag na 85 minuten soms tranentrek kend slecht voetbal de patstelling in Zoutelande. De geblokte spits Michael Tempelman mocht een uittrap van doelman Dennie Oos- verslikte in René Vrins. Mare Hac- kenberg en Stefan de Groot bleven ongeslagen. In dezelfde poule ging TTCM 2 met maar liefst 9-1 onderuit tegen Salamanders uit Wateringen. Al leen Jan Steijn kon tot scoren ko men tegen Tim Knops. De vrouwen van SAR'72 gingen in de sterkstmogelijke opstelling rich ting promovendus Hotak en zette in Hoogerheide een monsterscore op het bord: 9-1. Simone de Klerk en Lacey Koole bleven ongeslagen, terwijl Audrey Koole alleen Stefa- nie van Genegen de hand moest schudden. De jongens van Delta TTC Middel burg boekten in het landelijk A een 4-6-overwinning in en tegen Venray. Bas Meesters en Kristian Davidse wonnen ieder twee wed strijden. Patrick Vroomen won éénmaal en ook het dubbelspel werd binnengehaald. In de hooftlklasse B werd de Zeeuwse derby met een enorm verschil gewonnen door SAR 1, dat TTC Middelburg 3 met 0-10 versloeg. Alwin van der Kop, Mar co Louisse en Patrick Vroomen hadden weinig kans tegen Simone de Klerk, Johan en Wim 't Hooft. se controleren en bracht Matthijs se met een steekbal in stelling. De captain faalde niet: 1-0. Tachtig tel len later rondde Timme Kwast een rush van ruitenbreker Maas doel treffend af: 2-0. Wedstrijd beslist. Voor Matthijsse was het eigenlijk pas de tweede keer dat hij diep op de helft van de tegenstander kwam (de eerste keer werd zijn schot gepareerd). En dat was voor de winterstop wel anders. Sinds kort is hij door trainer Hugo Crucq immers getransformeerd van aanvallende middenvelder tot extra slot op de deur vlak voor zijn eigen defensie. „Achterin willen we de boel nu dichthouden", leg de Matthijsse zaterdag uit. „Aanval lend betekent dat dat we minder kansen krijgen, maar verdedigend leggen we de basis." Een andere Eddie - Kiesenberg, de trainer van Rillandia - krijgt wei nig gelegenheid om een basis te Eersteklasser Swift kan degradatie bijna niet meer ontlopen. door jaapjan Ritsema GOES - Derdeklasser Ondo kan de titel haast wel vergeten. In de top per tegen RWA moest de korfbal ploeg uit Sint Laurens het hoofd buigen: 8-9. TOP komt in de twee de klasse juist steeds dichter bij het kampioenschap. Tjoba-IJsselvogels 19-9: Verloor Tjoba eerder in het seizoen nog re delijk afgetekend (15-12) van de ploeg uit Moordrecht, nu liet de ploeg er geen gras over groeien. „Dit was een gedisciplineerd optre den", zei coach Chris van Put. Scores Tjoba: Gerben van Boven 7, Melissa de Jonge 3, Manon Braam, Niels Westmaas, Marcel de Dreu en Dennis Broerse 2, Esther van Boven 1. Vitesse-Swift 14-11: Doordat Kor- batjo van Pernix won, degradeert Swift zo goed als zeker. Het ver schil tussen nummer zes Korbatjo en de hekkensluiters Pernix en Swift is nu zes punten, met nog drie speelronden te gaan. Toch laat Swift de kop nog niet hangen: kop loper Vitesse werd goed verweer ge boden. Halfweg de tweede helft leek een stunt zelfs even aanstaan de toen de Middelburgers brutaal Nieuwerkerk legt vinger op zere plek bij Souburgse korfballers. door jaapjan Ritsema VLISSINGEN - Ad Vos en Aarnout Crucq stoppen aan het einde van het seizoen als trainers van over- gangsklasser Fortis. De spelers van de Souburgse korfbalploeg hadden aangegeven niet nog een derde sei zoen te zien zitten. Crucq noemde dat zaterdag, na de 11-18-nederlaag tegen Nieuwerkerk 'jammer en teleurstellend'. „Maar helemaal uit de lucht vallen deed leggen. Voor hem is het wekelijks een verrassing wie hij wel en niet kan opstellen. De blessuregolf beukt onophoudelijk op de deur. Bijna een heel elftal ontbrak zater dag. Spelers van lagere teams vul len de gaten, zoals bijvoorbeeld routinier Jan-Willem Meeuwsen uit het vierde. Daarnaast speelde Hussein Dogan in afwachting van een operatie ge woon mee met drie botsplinters in zijn enkel, Ricardo van Ast viel gesloopt door een griepje halver wege uit en Niek Weststrate strom pelde door de tweede helft met een liesblessure. „Het blijft maar doorsukkelen", verzuchtte Eddie Kiesenberg. „Als de ene terug keert, valt de volgende weer weg." Voorzichtigheid en een overvolle ziekenboeg zijn geen ingrediënten voor een wedstrijd die de liefheb ber vooraf doet likkebaarden. Men menge dit met een 'geacciden- het niet", bekende hij. Vos: „Ken nelijk heeft dat toch iets te maken met een generatieverschil. Onze korfbaltechnische ideeën en ma nier van persoonlijke benadering lijken niet voldoende afgestemd te zijn met het zelfbeeld van een groot deel van de spelersgroep. Ik heb geen wrok, maar ben wel te leurgesteld." Nu heeft Fortis het dit jaar ook moeilijk. Maar weinig wedstrijden worden gewonnen, de ploeg is in de zaal dicht bij degradatie naar de eerste klasse. Nieuwerkerk toonde aan dat die af zink ook terecht is. De middenmo- :'ff. JjM teerd' terrein en inzet moest de kurk zijn waarop de wedstrijd zou drijven. Dat gebeurde dus ook. De foutenlast aan beide kanten was hoog, maar de ene fout werd door de tegenpartij doorgaans 'afge straft' met een eigen fout. Of door een dubieus fluitje van de scheids rechter bij enkele buitenspelgeval- len. „Het was een typische o-o-wedstrijd", erkende Matthijsse ter legde de vinger op de zere plek van de Souburgers. Het collectief van de bezoekers zette Fortis vast op cruciale onderdelen en mo menten. In de korfzone was Nieu werkerk heer en meester, waar door het team vrijuit kon combine ren en aanvallen kon opbouwen met een veelvoud aan kansen. De thuisploeg moest het doen met een sporadische individuele actie van Niels Bebelaar of Remco Crucq. Scores Fortis: Patrick Koppejan 5, Remi van de Broeke en Niels Bebelaar 2, Chantal Caljouw en Chalana Janisse 1. nadien. Maar twee goed uitgespeel de aanvallen van De Meeuwen wa ren uiteindelijk een zalfje voor de ogen. De Meeuwen-Riilandia 2-0 (0-0). 85. Eddy Matthijsse 1-0, 87. Timme Kwast 2-0. Scheidsrechter: C. Spek (Zevenber gen). Gele kaart: Michael Tempelman (De Meeuwen), John Weststrate (Rillan dia). Aantal toeschouwers: 100. Ahmet Demir (rechts) en Menno van Tilburg van Rillandia duelleren met Vincenzo Lorello (links). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25