Hoek bekroont voetbalshow niet zege mzvc klimt door jim Pleijte doorbreekt simpele zege f naar plek vijf Belgische hegemonie 34 Maandag 9 februari 2009 PZC W Zeeuwse hoofdklasser verslaat Spakenburg in spectaculair duel. door Frits Bakker SPAKENBURG - De spits, die net de winnende goal had gemaakt, stak in een mengeling van Frans en Vlaams zijn verhaal af in de gang naar de kleedkamer. Het was zijn goal geweest weliswaar, op acht minuten van het einde, maar Alan Grozdanic had de bal met een rush vanaf de middenlijn en een MIDDELBURG - MZVC rekende in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal zonder veel problemen af met SVD: 1-4. Door de zege bezet ten de Middelburgers nu de vijfde plaats. 's-Heer Arendskerke, dat zes de staat met twee punten minder, heeft nog wel een duel tegoed. SVD-MZVC 1-4: Dankzij een be nutte strafschop van Alexander Bom ging MZVC rusten met een voorsprong van 0-1. Diezelfde Bom mocht in de tweede helft we derom aanleggen voor een straf schop: 0-2. In de persoon van Mar- tijn van der Does deed de thuisclub vervolgens iets terug, maar kort na de aansluitingstreffer zorgde Niels Versluis alweer voor 1-3. Het slotakkoord kwam op naam van Yoram Rijkse. Wemeldinge-Nieuwland 0-0: Op een goed bespeelbaar veld deden de ploegen weinig voor elkaar on der. Het duel bleef doelpuntloos. voorzet vanaf de achterlijn zo ma gistraal klaargelegd. De 3-2 van Ar nold Nguekamp in Spakenburg, na een spectaculair scoreverloop, werd door Hoek na afloop uitbun dig gevierd. „Mijn eerste goal voor Hoek, een heerlijk gevoel en mooi om zo in te vallen", glunderde de Kameroen- se spits, die er iets ouder uitziet, maar verzekert dat hij nog maar 23 is. Gaby Demanet, de trainer, moet daar ook om glimlachen. „Je weet hoe dat gaat in dat soort lan den." Maar het zal hem verder een Vlissinger neemt zijn goede vorm mee naar de Berlaerloop. door Wim de Vos KOEWACHT - Eindelijk werd de he gemonie van Belgische lopers in de Berlaerloop van Koewacht doorbroken. Verantwoordelijk daarvoor was een 23-jarige atleet uit Vlissingen. Op verzoek van de organisatoren was Tim Pleijte aan de start verschenen. De winnaar van de Zeeuwse crosscompetitie had zijn goede vorm meege nomen en hij slaagde er in om al le Belgisch concurrenten te ver slaan. Pleijte kende de reputatie van de Belgen. Niet uit eigen ervaring, maar wel van horen zeggen. „Toen ik benaderd werd door de organisatoren hebben ze het me verteld. Veel sterke Belgische lo zorg zijn. De winnende goal tegen Spakenburg, toch de regerende kampioen in de hoofdklasse, en de assist die goed was voor 2-2 heb ben de transfer al meer dan goed gemaakt. De invalbeurt van de aanvaller was niet alleen om die reden spraakmakend. Hij was ook nog UJj Zaterdag-hoofdklasser Hoek im- poneert in het duel met Spaken burg met name na rust en buigt een 2-0-achterstand om in een 2-3-zege. pers die naar hier komen en dan alleen maar om te trainen of als voorbereiding op een wedstrijd. Ze wilden weer eens een Neder landse overwinning. Daarom heb ik positief op het verzoek gerea geerd", verklaarde Pleijte. De Walchenaar voltooide de 14400 meter in 47.58 minuten. Hij bleef zijn tegenstanders bijna an derhalve minuut voor. Ook voor de Vlissingse atleet was het de voorbereiding op een aan tal crossen. Komend weekeinde wil Pleijte de confrontatie aan gaan met vooral de Belgische top. Dan doet hij mee aan een wed strijd van de Lotto Crosscup in Dour. ,„Dan heb ik meer tegen stand. Het is de laatste vormtest voor het Nederlands crosskam pioenschap", aldus Pleijte. Dat NK, waarop hij meedoet aan de lange cross, wordt op 1 maart in Gilze-Rijen gehouden. eens vaak aanspeelbaar, deed in die tweede helft veertien keer iets goeds met de bal, dwong in de duels met zijn directe tegenstan ders vijf vrije trappen af en maak te een fitte indruk. „Dat hadden we op de training al gezien", zei Gaby Demanet, die de spits na de rust in het veld bracht nadat Hoek in een moeizame start op het kunstgras van Spakenburg eerst met 2-0 (Salim Amerzgiou en Maurice van der Wilt) was ach tergekomen. Kort voor de rust zorgde Gideon Imagbudu nog wel Jan Nuts begint met remise bij Oostkapelle LEIDERDORP - Het eerste competi tieduel van de vrouwen van Oost kapelle onder leiding van trainer Jan Nuts tegen RCL 2 eindigde za terdag in een gelijkspel: 1-1. In de eerste helft had Oostkapelle een duidelijk overwicht en na een halfuur zorgde Shamila Hamers voor o-i. Na de pauze verscheen een feller RCL binnen de lijnen. Een kwartier voor tijd kwam de ploeg via een lobbal langszij. Weer brons voor Van 't Westende NIJMEGEN - Sam van 't Westende heeft tijdens de NK judo voor ju nioren (-20 jaar) een derde plaats behaald. De zeventienjarige judo ka van Sportinstituut De Korte uit Hoogvliet verloor zijn eerste duel in de klasse -66 kilo. Via de her kansingen knokte hij zich toch nog op het podium. In 2008 werd Van 't Westende eveneens derde. voor de 2-1 die Hoek zo hard no dig had om aan te zetten voor een inhaalrace. „Ik wilde meer kopkracht en body in de aanval", doceerde Demanet later. Daarom bracht hij Nguekam in het elftal voor de lichtvoetige Pattinama. Bovendien deed Dema net een opvallende ingreep in zijn tot dan toe broze verdediging. Jeroen van de Broeke viel in als centrale verdediger, om de kopster- ke Maurice van der Wilt te schadu wen, Geert Bosschaart ging op rechts achterin spelen in plaats van Tim Mechelink. Het bleken twee gouden wissels, want Hoek speelde in die tweede helft met veel meer pressie en pas sie, liep eerst de 2-1-achterstand in door een treffer van Stijn Mahieu na een voorzet van Nguekam. En tenslotte sleepten de Zeeuwen te gen tien man, nadat Roy van Vel- zen van Spakenburg met twee gele kaarten uit het veld was gestuurd, in de eindfase de dikverdiende drie punten uit de strijd. Gaby Demanet en zijn assistent Jan Verdegem genoten er met vol le teugen van. „Kom, we gaan snel een pintje vatten", zei de hoofd coach na zijn korte beschouwing. Hij sprak zijn trots uit voor de ploeg, vooral over de snelle om schakeling tussen de linies na de rust. „We waren voor de rust iets te zenuwachtig, misschien iets te veel geïmponeerd door de tegen stander." Die schroom werd na rust afgeworpen met een flair die Hoek zelden heeft getoond. Spakenburg-Hoek 2-3 (2-1). 4. Salim Amerzgiou 1-0, 22. Maurice van der Wilt 2-0, 43. Gideon Imagboudou 2-1, 62. Stijn Mahieu 2-2, 82. Arnold Ngue kam 2-3. Scheidsrechter: I. Roeland (Sl- eeuwijk). Rode kaart: Roy van Velzen (2x geel, Spakenburg). Gele kaart: Christy Bonevacia (Spakenburg), Tho mas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Ma hieu (allen Hoek). Aantal toeschou wers: 900. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (46. Jeroen van de Broeke), Geert Bos schaart, Giovanni Siereveld, Michael Ko- ne; Gideon Imagbudu, Thomas Ragut, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Josimar Pattinama (46. Arnold Nguekam), Ferry Alfons. Mannen Oemoemenoe onderuit in thuisduel MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe besloten gisteren, na dat ze al gehoord hadden van het ongeval van de rugbysters van de Middelburgse club, toch te spelen. Ze hadden echter weinig in te brengen in het thuisduel met Bassets, dat met 12-0 won. Die stand stond al bij rust op het score bord. )oey Luitwieler liet in de eerste helft een penalty-kick onbenut. Drie sjoelkoppels in de prijzen in België KAPELLEN - Tijdens het Valentijn Avond-Koppeltoernooi in Belgie zijn drie Zeeuwse sjoelkoppels in de prijzen gevallen in de klasse B. De-Souburgse vrouwen Betsy de Waardt en Sonja Provoost van Schijf83 werden eerste. Hun club genoten Huub Stijns en Ina Colijn eindigden als derde. Piet Cevaal en Matty Labrujere van het Middel burgse EMSV zaten ertussenin. Giovanni Siereveld, Geert Bosschaart, Stijn Mahieu en Thomas Ragut (van links naar rechts) vieren de verrassende 3-2-overwinning van Hoek bij Spaken burg. foto Aldo Allessie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24