'Kerncentrales zijn onnodig' ill II III skimmers PZC WÊÊÈÊ O 7 Rugbyvrouwen uit busje geslingerd: zeven gewonden Politie pakt Kramer regeert in Noorse hel VIDEO Op jacht naar voetbalplaatjes www.pzc.nl Bewolkte dag 5° Op zoek naar het NieuwZeeland-gezin 21 251e jaargang nr. 34 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Familie psychiatrisch patiënt vaak buitenspel MAANDAG 9 februari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - Volgens Eneco bieden duurzame bronnen voldoende soelaas. MIDDELBURG - Nieuwe kerncentra les zijn niet nodig. Directeur Arjan ten Elshof van energiebedrijf Ene co meent dat duurzame energie bronnen als wind; zon en biomas sa er op tijd voor kunnen zorgen dat er voldoende elektriciteit be schikbaar is. Daarmee neemt Ene co afstand van het standpunt van onder meer het Internationaal Energie Agentschap en het Zeeuw se energiebedrijf Delta. Die menen dat kernenergie nodig is als overbrugging naar de tijd dat duurzame bronnen de behoefte van de samenleving aan energie volledig kunnen overnemen van fossiele brandstoffen en kernener gie. Een voordeel van kernenergie daarbij is dar minder broeikasgas CO2 ontstaat. Ten Elshof stelt dat Eneco niet principieel tegen kernenergie is. „Er mag best over gediscussieerd worden, maar kernenergie is vol gens ons niet nodig. We denken dat maximaal inzetten op duurza me bronnen voldoende zekerheid geeft voor een betaalbare energie voorziening in de toekomst." Delta meent dat de elektriciteits voorziening zonder kernenergie in de knel komt, omdat die nieuwe bronnen niet op tijd in voldoende omvang beschikbaar zijn. Eneco ziet verder weinig in tech nieken als het afvangen en onder gronds opslaan van het broeikas gas CO2 bij op nieuwe technologie gebaseerde kolencentrales, zoals de vorige week aangekondigde wa terstofelektriciteitscentrale van Cgen in Vlissingen-Oost. Volgens Eneco-directeur Ten Els hof kunnen de forse subsidies die nodig zijn voor de ontwikkeling van die opslag beter direct in echt duurzame energiebronnen als wind, zon en biomassa worden ge stoken. pagina 11buitenbeentje onder de energiebedrijven pagina 21: Cgen opent vergezich ten naar duurzame energie TERNEUZEN - De politie heeft zater dagochtend twee Roemeense man nen van 26 en 34 jaar aangehou den die 'skimapparatuur' hadden geplaatst bij een pinautomaat op de Markt in Terneuzen. Met een skimapparaat kan de code van pinpassen worden gekopieerd. De agenten kwamen de mannen op het spoor na een melding van een getuige. Die zag dat de man nen bezig waren skimapparatuur te plaatsen. Na een zoektocht wer den de mannen aangetroffen vlak bij een andere geldautomaat. De Roemenen zijn opgesloten voor verder onderzoek. De skimappara tuur is in beslag genomen. Kernenergie is voorlopig nog onmisbaar reageer op www.pzc.nl reacties: 641 Identiteit pedofielen mag best op internet 81% Bpeêjs 19% ■iiHHi Zeeland: 2, 3, 17, 18 en 19; Binne- land: 4 5 en 6; Buitenland: 8 en 9; Achtergrond: 11; Weer: 14, Strips: 15; Cultuur: 23; Televisie: 26 en 27; Sport: 29 t/m 44 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530' MIDDELBURG - Zeven vrouwen van de rugbyclub Oemoemenoe uit Middelburg zijn gistermorgen gewond geraakt nadat ze met een busje van de weg waren geraakt. Het eenzijdige ongeluk ge beurde in een bocht van de snelweg ter hoogte van Moerdijk. Zes van de zeven vrouwen werden uit het busje geslingerd en liepen breuken en verwondingen op. De 21-jarige Dinja de Wijze uit Middelburg was er gisteravond nog zo ernstig aan toe, dat ze in het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam vannacht enkele operaties moest ondergaan. Het busje met de speelsters van de Zeeuwse rug byclub was onderweg naar Haarlem waar het team een uitwedstrijd moest spelen. Trainer/coach Herbert Jan van der Waal: „We hebben uiteindelijk nog veel geluk gehad, want twee vrouwen kwamen in een sloot met water terecht. Ze waren bewusteloos, maar we waren er gelukkig snel bij." Bij de reddingsoperatie wer den vijf ambulances en een traumahelikopter in gezet. foto Remco de Ruijter zie ook het filmpje op www.pzc.nl Staatsloterij HAMAR - Ook in de Noorse schaats- tempel van Hamar, waar alle hoop was gevestigd op Havard Bokko, was er weer maar één schaatser die soeverein heer ste. Sven Kramer werd voor het derde jaar op rij wereld kampioen. De Fries raakte zater dag geïrriteerd op de 500 meter, toen hij bijna twintig minu ten moest wachten op een baanre- paratie. Hij vermoedde een Noors complot, maar de getergde Kramer legde daarna de basis voor zijn we reldtitel. De Tsjechische Marti na Sablikova won het toernooi bij de vrou wen. pagina's 29 en 32: meer over het WK allround

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1