Rugbyvrouwen geschokt door ongeluk Sven Kramer in galerij met beste allrounder aller tijdèn HAMAR - De naam van Sven Kramer wordt na gisteren in één adem genoemd met één van de grootste schaatsers aller tijden. De Noor Hjalmar Andersen is niet meer de enige schaatser met zes internationale allroundtitels op rij achter zijn naam. De 85-jarige Noorse le gende zag het vanaf de tribunes van het Vi- kingskipet gebeuren. Dat hij zijn alleenheerschappij kwijt is, valt hem niet zwaar. „Het is geen verliezen, het is een grote gebeurtenis." Andersen won in 1950, 1951 en 1952 de EK's én WK's allround, net als Kramer in 2007, 2008 en 2009. „Wat ik van Kramer, maar ook van Bokko heb gezien, raakte mijn hart", zei Andersen. foto Koen van Weel/ANP Busje raakt van de weg, zeven speelsters lopen verwondingen op. door Frits Bakker MOERDIJK - Blauwe plekken, kras sen, snijwonden en vooral veel emotionele pijn. De rugbyvrou wen van Oemoemenoe uit Middel burg die nog redelijk goed uit het ongeluk met een busje op de snel weg bij Moerdijk waren gekomen, verzamelden zich gisteravond in het clubhuis. „We willen het sa men verwerken, want geloof maar dat dit hard aankomt bij de club", zei de 42-jarige trainer/coach Her- bert Jan van der Waal. Het busje met. zeven rugbyvrou wen crashte gistermorgen rond half elf in de bocht van de snelweg ter hoogte van Moerdijk. Zes van de zeven vrouwen werden uit de bus geslingerd en kwamen in de berm of in de sloot naast de weg terecht. „Twee meiden lagen be wusteloos met hun gezicht in het water, maar we waren er gelukkig snel genoeg bij om ze te redden." Herbert Jan van der Waal zag het ongeluk vanuit zijn spiegel. „We reden met twee auto's van de club voorop, daarachter reed het busje. Ik reed zelf voorop, zag ineens dat het busje een paar keer over de kop sloeg en ben onmiddellijk ge stopt om hulp te bieden." Twee vrouwen waren er aanvanke lijk het ergst aan toe. Ze liepen ver wondingen en breuken op toen ze uit het busje werden geslingerd. „We hebben direct hulp gevraagd en al snel waren er zes ambulan ces en een traumahelikopter." De speelsters, allemaal afkomstig uit Zeeland, werden naar verschil lende ziekenhuizen in de omge ving overgebracht. Daar werden ze in de loop van de middag behan deld. „Voor de meeste speelsters liep het af met snijwonden, blau we plekken en pijntjes van het val len. Die mochten na een paar uur Door een ongeluk met een busje op de snelweg bij Moerdijk raken zeven rugbyvrouwen van Oemoeme noe uit Middelburg gewond. naar huis. Dinja de Wijze, die naar Dijkzigt was vervoerd, was er heel erg aan toe. Ze had een paar rug wervels en een been gebroken en een schedelbasisfractuur. We zijn tot diep in de middag gebleven en weten dat ze in de nacht een paar operaties moet ondergaan." Addie van Liere uit Oost-Souburg is gistermiddag naar Vlissingen ver voerd, waar ze vandaag wordt geo pereerd aan een gecompliceerde breuk van de arm. En Marieke ten Thije kreeg zo veel slootwater bin nen dat ze ook in het ziekenhuis moest blijven. De rugbyvrouwen waren onder weg naar een uitwedstrijd in Haar lem. „We moesten eigenlijk thuis spelen, maar omdat het veld niet goed genoeg was, werd het omge zet in een uitwedstrijd. We waren vroeg vertrokken, zijn even ge stopt bij de Wouwse Tol." De technische recherche voert een onderzoek uit naar de oorzaak van het ongeval. Van der Waal: „De be stuurster, die als enige niet uit het busje werd geslingerd, heeft ver klaard dat het stuur niet reageerde en ze daardoor de bocht niet kon nemen." „We hebben eigenlijk veel geluk ge had", zei de trainer, „want toen we op de plaats kwamen, lagen de meiden overal. De schok zal nog lang nawerken, maar we zijn een hechte vriendenclub en hebben in de uren na het ongeluk veel steun aan elkaar gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19