'Streekvervoer kan gemakkelijk beter' Sylvia droomt van zetels Groot recreatieplan Speelmansplaten staat op losse schroeven Autovakanties in Noorwegen Lees er nu alles over op www.reisradar.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Zomer ius Kortiir j3PZC Zaterdag 7 februari 2009 2 7 PvdA Reimerswaal presenteert zwartboek met reizigersklachten. door Harmen van deir Werf KRUININGEN - Met eenvoudige in grepen moet het mogelijk zijn het streekvervoer in de gemeente Rei merswaal weer op een acceptabel niveau te brengen voor de meeste buspassagiers. PvdA-raadslid Kees Verburg stelde dit gisterochtend in Kruiningen bij de presentatie van een zwartboek met klachten van reizigers. Schrijnende toestanden komen in Schouwenaars-Hilt is nieuw boegbeeld Reimerswaalse WD. door Luc Oggel KRABBENDSJKE - Bij de gemeente raadsverkiezingen in 2010 van één naar twee en misschien zelfs wel drie zetels. Die doelstelling staat bij Sylvia Schouwenaars-Hilt, sinds kort het nieuwe gezicht van de WD in de Reimerswaalse ge meenteraad, met stip bovenaan. Schouwenaars (44) is de opvolg ster van Marijke van der Meijden, die het na bijna twaalf jaar raads lidmaatschap tijd vond voor ver jonging. Schouwenaars was al ac tief als fractieondersteuner en ver ving Van der Meijden de laatste tijd regelmatig tijdens de raadsver gaderingen. Haar vuurdoop als fractievoorzitter beleefde zij ander halve week geleden, tijdens de tu multueuze raadsvergadering over de aanleg van industrieterrein Schorebrug. In een raadszaal die vol zat met voornamelijk tegen standers, verkondigde Schouwe naars luid en duidelijk 'pro' te zijn. Hoongelach was haar deel. „Best een heftig begin", blikt ze te het rapport naar voren. Vooral rei zigers in Hansweert hebben het zwaar te verduren sinds de dienst regeling 14 december vorig jaar is veranderd. Omdat Connexxion de eerste weken alleen mini-busjes in zette op lijn 28 Hansweert-Goes, konden 's ochtends niet altijd alle passagiers mee. Scholieren kwa men te laat op school in Goes en sommigen moesten daarom zelfs nablijven. Hansweert heeft een alternatief, lijn 39 Rilland-Goes, maar als de bussen in Kruiningen al vol zitten, doen ze Hansweert niet meer aan, volgens raadslid Verburg. Hij heeft rug. „Ik had de week ervoor am per geslapen omdat ik perfect voor bereid wilde zijn. Ik vond het niet moeilijk om voor mijn mening uit te komen, ik ben voor duidelijk heid. Wel vond ik het lastig om zo lang aan het woord te zijn. Thuis heb ik vooral zitten malen over het verloop van de vergadering, dat het- beter had gekund." Daar komt ook een beetje beroepsdefor matie om de hoek kijken, Schou wenaars is namelijk werkzaam als docent communicatieve vaardighe- 'Die eerste raadsvergadering als fractievoorzitter was meteen een heftig begin' den aan de Hogeschool Zeeland. „Vergaderen, discussiëren, het is niet vreemd voor mij", lacht ze. De geboren Rotterdamse streek dertien jaar geleden met haar ge zin in Zeeland neer en woont in middels twaalf jaar in Krabbendij- ke. „We zijn er ooit op zondag gaan kijken, het was wel lekker rus tig." Zes jaar geleden 'rolde' ze de WD in. „Ik ben de gemeentepoli tiek ingegaan, omdat ik het te ge een simpele oplossing: „Splits lijn 39 in tweeën, in Rilland-Krabben- dijke-Goes en in Kruiningen-Hans- weert-Goes." Andere ergernissen zijn volgens hem ook eenvoudig te verhelpen, door bussen bijvoorbeeld enkele minuten later te laten vertrekken, zodat ze wel aansluiten op treinen. „En waarom rijdt lijn 27 's avonds niet elk uur naar Yerseke, terwijl die bus een halfuur in Wemeldin- ge wacht?" Wethouder Kees Knuit (PvdA, openbaar vêrvoer) nam het zwartboek in ontvangst. „Con nexxion en de provincie zullen hier iets mee moeten doen." makkelijk vind om vanaf de zijlijn te mopperen." Inmiddels heeft ze ondervonden dat het raadswerk veel tijd vergt. „Je bent er vaak 's avonds mee bezig, dat is even wen nen. Maar als ik iets leuk vind om te doen, maakt me dat niet zoveel uit." Schouwenaars wil zich als raadslid met name richten op het jeugdbe leid ('Ik vind dat er een jongeren- raad moet komen, het is belangrijk dat zij mogen meedenken en -doen') en op het economische kli maat in Reimerswaal. Meer zetels krijgen heeft echter de hoogste prioriteit. „Het zal wel lastig wor den om meer leden te vinden. Wij moeten het hebben van de onder nemers, maar die hebben weinig tijd. We zullen dus actief en ge richt op mensen moeten afstap pen." Hoewel Schouwenaars vindt dat in de oppositie zitten zo zijn voor delen heeft, ('Je kunt veel eerlijker je mening geven') zou zij het ge weldig vinden om in de coalitie te komen. „Of ik dan beschikbaar zou zijn als wethouder? Daar moet ik wel ja op zeggen, toch?" www.reimerswaal.wd.nl Ondernemer moet nog nadenken of hij kleiner plan wél gaat uitvoeren. door Ad Goddrie tholen - Nu de Thoolse raad het grotere plan voor de Speelmanspla ten heeft afgeschoten, is het maar de vraag of er in het recreatiege bied überhaupt nog wel iets gaat gebeuren. Ondernemer Mike Verweij is daar, na de voor hem niet goed afgelo pen raadsvergadering van donder dagavond, nog niet over uit. „Ik moet dit eerst laten bezinken. Daarna moet ik een afweging ma ken of ik eventueel nog wat kan doen en hoe dan." Tijdens de raadsvergadering stond de deur lange tijd op een kier, maar klapte uiteindelijk toch hard dicht. Pal voor de neus van Verweij, die de vergadering op de voet volgde. Op verzoek van Verweij kwam het in 2006 tot een nieuw bestem mingsplan, dat op de Speelmans platen 75 recreatiewoningen en een jachthaven met honderd lig plaatsen toestaat. Later echter ver- Ondernemer Mike Verweij kan zijn plannen voor een groter re creatiepark op zijn buik schrij ven. 'De gemeenteraad toont geen bestuurs- en daadkracht.' zocht Verweij de gemeente een grotere recreatieve ontwikkeling: 144 recreatiewoningen, een jacht haven met 220 ligplaatsen, een con ferentiecentrum en een zwembad. Maar dat plan kan hij dus verge ten. „Of ik nu toch het oude plan ga uitvoeren? Zover ben ik nog niet."" Verweij voelt zich oneerlijk behan deld. „Het college van B en W heeft een dubbele agenda gehad, is verkeerd met mijn plan omgegaan. Het is met suggestieve argumen ten afgewezen. De gemeenteraad is echter de baas, maar die is niet capabel gebleken. Terwijl ik uit ge sprekken weet dat partijen in prin cipe enthousiast zijn over mijn plannen. Maar de raad is niet bij machte geweest bestuurskracht en daadkracht te tonen." Verweij wil niet ingaan op de vraag of hij denkt dat zijn plan on der druk van De Pluimpot is ge sneuveld. „Ik houd me alleen met mijn eigen plan bezig." De Pluimpot heeft ook recreatie plannen, maar zei eerder die te heroverwegen als de grote plan nen voor de Speelmansplaten zou den doorgaan. Tot schrik van de gemeente. Op De Pluimpot komt ook een zwembad voor algemeen gebruik, zodat de gemeente het zwembad in Sint-Maartensdijk kan sluiten. Elke week in de zaterdagkrant r Daar moetje naar toe. Sylvia Schouwenaars is het nieuwe boegbeeld van de VVD in Reimerswaal. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91