Turken onderzoeken 'genocide' Gaza Chaos door sneeuw in Engeland Hoogste alarmfase in China door droogte VN stoppen hulp Gaza na diefstal door Harnas BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cPm t 8 Zaterdag 7 februari 2009 PZC Laatste gewonde baby crèche uit ziekenhuis GENT - De laatste zwaargewonde baby van de bloedige steekpartij in Dendermonde twee weken gele den heeft het ziekenhuis verlaten. Het meisje van bijna vijf maanden oud was in haar luchtpijp gesto ken. Ze moet nu regelmatig terug komen voor controle. Bij de steek partij kwamen twee baby's en een leidster om. Tien kinderen en twee begeleiders raakten gewond. Libische leider Kadaffi in de bres voor piraten ADDIS ABEBA - „Piraterij voor de kust van Somalië is geen misdaad, maar zelfverdediging." Met deze stelling begon de Libische leider Muammar Kadaffi zijn eerste werk dag als voorzitter van de Afrikaan se Unie (AU). „Het is een reactie op hebberige Westerse landen, die de Somalische wateren exploite ren", aldus Kadaffi. Avondklok voor jongeren Bulgarije SOFIA - Bulgarije heeft drastische maatregelen genomen in de strijd tegen jeugdcriminaliteit. Het parle ment stemde gisteren in met een avondklok. Kinderen onder veer tien jaar mogen na acht uur 's avonds niet meer de straat op. Voor jongeren tussen de veertien en achttien jaar geldt de avond klok vanaf tien uur. Kinderen Nigeria dood door giftige pijnstiller LAGOS - In Nigeria zijn volgens de autoriteiten 84 kinderen overle den na het slikken van een pijnstil ler waarin het giftige diëethyleen- glycol was verwerkt. Dat zijn er vijftig meer dan toen de vergifti ging begin december werd ont dekt en winkels werden opgeroe pen de verontreinigde partijen naar de fabrikant terug te sturen. XUCHANG - Meer dan duizend Chinese soldaten worden ingezet om de gewassen in Xuchang in de provincie He- nan van water te voorzien. China heeft in het midden van het land de hoogste alarmfase ingesteld wegens extreme droogte. De nood toestand is van kracht in Henan en Anhui en langs de Gele Rivier. De oogst op tien miljoen hectare land is in gevaar, een oppervlakte van zo'n twee keer Nederland. Circa 4,3 miljoen mensen kampen met een gebrek aan drinkwater. foto AP Relatie tussen oude bondgenoten Turkije en Israël verslechtert. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - De spanningen tussen Israël en Turkije lopen steeds meer op. Het Turks openbaar mi nisterie onderzoekt of Israël zich in de Gaza-oorlog schuldig heeft gemaakt aan genocide en misda den tegen de menselijkheid. Het onderzoek komt op een mo ment dat de vriendschap tussen de twee bondgenoten al ernstig is bekoeld. De woede in Turkije over de oorlog in Gaza is enorm. Dui zenden Turken gingen de afgelo pen weken de straat op uit protest tegen het Israëlische geweld. Pre mier Erdogan ontpopte zich de laatste tijd als een van de felste cri ticasters van Israël. In het verleden kwam nauwe sa menwerking tot stand op econo misch en militair gebied en groeiend toerisme vanuit Israël. Vanuit deze positie probeerde Tur kije zich onder premier Erdogan ook op te werpen als diplomatiek bemiddelaar in het Midden-Oos ten. Niet zonder succes: Syrië en Israël zaten vorig jaar mei, met dank aan Turkije, voor het eerst in jaren weer met elkaar aan tafel. Maar Turkije werd compleet ver rast door de Israëlische aanval op Gaza 27 december. Een paar dagen eerder was de Israëlische premier Olmert nog te gast in Turkije, waar hij beloofde gesprekken met Syrië snel voort te zetten. Terug uit Ankara begon de aanval op Ga za, waarna een verbouwereerde Er dogan in felle bewoordingen zijn afkeuring uitte. Zijn kritiek en het incident in het Zwitserse Davos, waar hij kritiek uitte op Israël, leverden Erdogan in eigen land en in de Arabische landen veel steun op. LONDEN - Zware sneeuwval in Groot-Brittannië heeft gisteren op nieuw voor chaos gezorgd op de wegen. Vooral het zuiden en zuid westen van Engeland zijn zwaar getroffen. In Devon viel meer dan 55 centimeter sneeuw, aldus de BBC. In Devon en Somerset zijn dorpjes door de sneeuw van de buitenwe reld afgesloten geraakt. Ruim twaalfduizend huishoudens in De von zitten zonder stroom. Ook in de regio Taunton hadden achtdui zend woningen geen elektriciteit. In Devon werden donderdag avond tweehonderd automobilis ten bevrijd die verrast werden door de plotselinge sneeuwval. Meer dan drieduizend scholen ble ven dicht. Het wegverkeer, de spoorwegen en de luchtvaart on dervonden vrijdag opnieuw ernsti ge hinder. De luchthavens van Bris tol en Luton bij Londen moesten veel vluchten annuleren. JERUZALEM - De VN-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchte lingen heeft gisteren alle hulpzen dingen naar de Gazastrook opge schort. UNRWA zegt dit besluit te hebben genomen nadat deze week verschillende hulpzendingen door agenten van de radicale Hamas-be- weging waren ingepikt. De VN-organisatie zegt de hulp pas te hervatten als de goederen te rug worden bezorgd en zij van het Hamas-bestuur afdoende garan ties krijgt dat aan de diefstallen een eind komt. Marokko was nog nooit zó voordelig! Ontdek v.a. slechts 599 koningssteden van Marokko! Bij vertrek t/m maart inclusief excursie Fantasia El Kasbah (inclusief transfers en diner). 8 dgn KONINGSSTEDEN MAROKKO In de fascinerende koningssteden Fès, Meknès, Marrakech en Rabat lijkt het alsof de tijd stil is blijven staan. De middeleeuwse overdekte mark ten zijn nog steeds even levendig. Achter de indrukwekkende stadspoorten liggen imposante moskeeën en sprookjesachtige paleizen. Laat u betoveren door Marokko! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Marrakech v.v., vlieg-/luchthavenbelastingen, verblijf in toeristenklasse hotels, 7 x ontbijt, 1 x lunch, 6 x diner, Ned, reisleiding, excursieprogramma. Maart v.a. 848 Juli v.a. 699 April v.a. 729 Augustus v.a. 679 Mei v.a. 699 September v.a. 699 Juni v.a. 599 Oktober v.a. 739 Gegarandeerd vertrek op 29/3. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/74728 Wilt u alle highlights van Marokko zien? Boek dan deze complete rondreis v.a, slechts 879! Bij vertrek t/m maart inclusief jeepsafari naar de zonsopgang boven de duinen van Merzouga. 15 dgn HIGHLIGHTS VAN MAROKKO Naast de indrukwekkende moskeeën en paleizen van de schitterende koningssteden, staat de afwisselende natuur centraal. Zo maken we een tocht door de cederwouden en langs de mooiste oases van de Sahara-woestijn. We eindigen de reis in Essaouira en Agadir aan de Atlantische Oceaan. Dit mag u niet missen! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Marokko v.v., vlieg/luchthavenbelastingen, verblijf in toeristen klasse hotels, 14 x ontbijt, 1 x lunch, 10 x diner, Ned. reisleiding, excursieprogramma. Maart April Mei Juni v.a. 1068 Juli v.a. €949 v.a. 969 Augustus v.a. €899 v.a. 969 September v.a. 949 v.a. 879 Oktober v.a. 969 Gegarandeerd vertrek op 11-25/3. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/74727 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van 'Xs-TBIZBtt of \y Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8