'eland 'Simpel en ongekunsteld' Nieuwe wethouder kost Sluis bijna twee ton TE HUUR: Onderzoek naar blindgangers in Wissenkerke makelaar M2Makelaars.nl PZC Zaterdag 7 februari 2009 25 Werk Ben Hennekam loopt onverwacht flink in de papieren. door Frank van Cooten SLUIS - De benoeming van Ben Hennekam tot vierde wethouder in Sluis kost de gemeente fors meer geld dan was verondersteld. Bemiddelaar in de bestuurscrisis Cees Van Liere vertelde de fractie voorzitters een paar maanden gele den dat Hennekam ongeveer een ton zou kosten voor zeventien maanden werk. De bekostiging van Hennekam tot aan de verkie zingen van maart 2010 bedraagt echter 180.300 euro. Het reguliere salaris van Hennekam, inclusief onkostenvergoeding, vakantietoe slag en ziektekosten, bedraagt net geen honderdduizend euro. Het resterende bedrag reserveert de ge meente voor zijn reiskosten, kos ten van tijdelijke huisvesting en pensioen. Hennekam is weliswaar 67, maar de gemeente is wettelijk verplicht een reservering op te ne men voor zijn pensioenopbouw tot en met maart 2010. Voor Hen nekam is dat ongeveer veertigdui zend euro. Die verplichting geldt ook voor zijn reiskosten en woonlasten. De Sluise gemeenteraad heeft Henne kam niet verplicht gesteld in de ge meente Sluis te komen wonen, zo dat hij zijn kosten van tijdelijke huisvesting voor negentig procent kan declareren tot maximaal vijf tienhonderd euro per maand. De Sluise fracties vinden dat Hen nekam niets is te verwijten. Eerste foto-expo van auteur Zeeuws boekenweekgeschenk. door Ellen Erkens KAPELLE - In het gemeentehuis van Kapelle stelt Rinus Spruit voor de eerste keer zijn foto's ten toon. De 62-jarige Nieuwdorper was het grootste deel van zijn leven verple ger, maar timmert nu aan de weg als schrijver en fotograaf Vorig na jaar was hij in het nieuws vanwege de publicatie van zijn eerste boek Zwieg Stille, dat in de week van het Zeeuwse boek als geschenk diende. Spruit licht de foto's in zijn tentoonstelling een voor een toe. Sommige zijn al dertig jaar oud, andere zijn van meer recente datum. Ze hangen per onderwerp bij elkaar: twee rijen vertederende katten, een set winterse taferelen, kwetsbaar natuurschoon en foto's van zijn vader. Spruit: „Rijkdom van eenvoud, zo heet de expositie. Omdat rijkdom niet altijd in dure dingen zit. Door de schoonheid van een enkele boom kun je je heel rijk voelen. Of van een jong katje dat in slaap valt. Simpel en ongekunsteld, dat is voor mij ech te rijkdom." Fotografie en literatuur zijn al sinds zijn jeugd grote passies. „Het zijn uitlaatkleppen voor me. Het schrijven ontdekte ik in Rotter dam, waar ik een verplegersoplei ding deed. Ik was verlegen en kon maar moeilijk met meisjes om- 'Door de schoonheid van één enkele boom kun je je ineens heel rijk voelen' gaan. Ik hield een dagboek bij dat ik nog altijd bewaar." Zijn passie voor fotografie ontstond later, toen hij naar foto's van de Zeeuw se fotograaf Wim Riemens keek. „Hij is mijn voorbeeld, zijn werk getuigt van voorbereiding en ge duld. Riemens was iemand die wachtte met afdrukken tot het juis te moment, tot dat ene wolkje voorbij was. Met werkelijk schitte rende foto's als resultaat." Spruit fotografeert nog altijd met een analoog toestel. Want digitale fotografie, daar moet hij niet zo veel van hebben. „Ik heb wel zo'n camera, maar kan niet goed digi taal bewerken. Het is te gekunsteld voor mij, ik wil graag dat het 'echt' is. Toch zal ik er uiteindelijk ook wel aan moeten geloven." De expositie in de hal van het gemeen tehuis van Kapelle is nog tot 20 februa ri te zien. Fotografie is een uitlaatklep voor Rinus Spruit. foto Ronald den Dekker Winterwandeling van Ceersdijk naar Kats GEERSDIJK - Wie winters Noord- Beveland wil verkennen, kan zich morgen uitleven. Voor het zesde achtereenvolgende jaar wordt dan een winterwandeling gehouden, van Geersdijk naar Kats. Vertrek punt is om 14.00 uur de Ontmoe- tingskerk in Geersdijk. Rond 16.30 uur worden de wandelaars ver wacht in het Nieuw Zeelandhuis in Kats. Tot slot is er een bijeen komst in het kerkje van Kats. Modelruilbeurs in De Stenge Heinkenszand HEINKENSZAND - De Stenge in Heinkenszand biedt vandaag van 10.00 tot 15.30 uur weer onderdak aan de Zeeuwse ruilbeurs voor mo delauto's en ook landbouwminia turen. Niet alleen complete model len zijn er te vinden, maar ook on derdelen van modellen. De entree voor de beurs, waar veertig deelne mers worden verwacht, bedraagt anderhalve euro en voor kinderen tot tien jaar vijftig eurocent. Kees Schipper speciale gast Thoolse jamsessie THOLEN - Zanger en gitarist Kees Schipper fleurt morgen vanaf 16.30 uur als speciale gast de maan delijkse blues- en roek-jamsessie in eetcafé The Sixties aan de Kaaij 3 in Tholen op. Schipper is bekend van onder meer zijn eigen band Schipper Bemanning en werkte met Herman Brood en Kazimir Lux. Muzikanten die willen mee spelen, hoeven alleen hun instru ment mee te nemen. Vrouw met rijverbod blijkt hardleers GOES - Een 54-jarige vrouw uit Goes, die onlangs door de rechter een rijverbod kreeg opgelegd, werd gisteren tot twee keer toe toch achter het stuur betrapt in Goes, 's Ochtends gebeurde dat in de Leliestraat en 's Middags in de Piet Heinstraat. Na die tweede keer besloten de agenten haar auto maar in beslag te nemen. Het rij verbod werd destijds opgelegd voor rijden onder invloed. VERHUUR I MAKELAARDIJ Middelburg, Gortstraat 47 Monumentaal Kantoor/Bedrijfsruimte. Gestoffeerd/Centrum. 1.500,- p/mnd. excl. GAV/E. Middelburg, Korte Delft 2 Woon/Werk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen en 150m2 kantoor. 1.200,- p/mnd excl. GAV/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 90 Ruim 3 kmr appartement. Gestoffeerd/Gemeubileerd. 1.150,- pmnd excl. GAV/E. Vlissingen, Coosje Buskenstraat 76 Appartement bij de Boulevard. Gestoffeerd/ Gemeubileerd. 940,- p/m excl. G/W/E. Vlissingen, Marktstraat 47 Riant (130 m2) 4-kmr appartement. Nieuwbouw/Centrum/Toplocatie. 1.250,- p/m excl. G/W/E. Vlissingen, Paauwenburgweg 31 Ruime gemeubileerde woning. 3 slpkmrs. en zolder. 1.500,- p/m excl.G/W/E. Vlissingen, Singel 172 Gerenoveerd 2 kmr appartement. Gestoffeerd/Nieuwe keuken. 645,- p/m excl. GAV/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland heeft het Sliedrechtse bedrijf Van de Herik opdracht gegeven het voormalige sportveld te onderzoeken op even tuele niet ontplofte explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Op het sportveld wil de gemeente een nieuw, extreem duurzaam woon- wijkje ontwikkelen. Een voorma lig inwoner van Wissenkerke, nu woonachtig in Veere, meent zich echter te herinneren dat op de plaats van het sportveld in de oor log bommen zijn gevallen, die niet ontploft zijn. De tipgever is uitge breid ter plekke geïnterviewd. Ge bleken is dat een blindganger niet kan worden uitgesloten. Van de Herik gaat met metaalde tectoren na of er wapentuig ligt. Het gebied werd voor duurzame bebouwing aangewezen vanwege de maagdelijkheid van de grond. T7Ï2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89