PZC 21 Een truck die de hele wereld aankan B EVE LA N D E N -TH O LEN 29 Sleutel Geld Stelleplas SNS Jaarsparen: tot 5% rente en altijd bij jé geld kunnen. Kijk op snsbank.nl Gewapende overval in Goes Zaterdag 7 februari 2009Tip? bevelanden(i>pzc.nl/tholen@pzc.nl Luidruchtig trio Peter Pan Speedrock speelt in Temeuzen Uitstel van executie voor ambulancedienst door geld provincie Nieuw-Zeelander Dale Fry maakt zich op voor een wereldreis. door Mieke van der Jagt GOES - Hij heeft haast, Dale Fry, want zijn truck moet naar Zierik- zee. Als het ding in de loods staat, moet hij als een haas naar het vliegveld, om zijn vlucht naar Du bai te halen. Van daaruit richting Bagdad: zes weken werken als be veiliger voor de televisiecrew van de Amerikaanse zender NBC. ./Tja, je moet er wat voor overhebben om in een truck de wereld rond te reizen. Brood op de plank is het probleem niet, maar brandstof in de tank is duur." De Nieuw-Zeelander Dale Fry" staat met zijn truck op het parkeer terrein bij de houthaven in Goes. Hij is zijn truck aan het poetsen, van binnen en van buiten, want als hij terugkomt uit Bagdad, be gint zijn wereldreis. „Er is twee jaar aan de truck gebouwd. In Ril land is het woongedeelte naar mijn eigen ontwerp op de Duitse truck gezet. Ik heb al wat reisjes ge maakt, naar Marokko, Ierland, Zweden. Dat was om de puntjes op de i te zetten, maar nu is hij echt helemaal goed. De grote reis kan beginnen." Dat de truck in Goes staat, is omdat Dales beste maat er woont. Hij ontmoette hem in Australië. „Ik ken nu zo veel mensen in Goes, het is een beetje alsof ik thuiskom." Waar de reis over zes weken naar toe gaat, weet hij nog niet. „Hangt 'Brood op de plank is het probleem niet. Maar brandstof in de tank is duur' ervan af Ik ben in onderhandeling over een tv-serie, maar het kan ook zijn dat ik passagiers mee neem. Ik pas me aan aan het mo GOES - Een man van 83 is donder dagavond in zijn woning in de Thorbeckelaan in Goes-Noord be roofd door twee mannen. De overvallers belden rond 20.00 üur aan en drongen vervolgens het huis binnen. Een van hen had een wapen bij zich. De daders maakten een onbekend geldbe drag buit en zijn lopend vertrok ken. Het 83-jarige slachtoffer van de overval is niet gewond geraakt. Een maand geleden werd een 85-jarige inwoner van Kamper land op vrijwel identieke wijze overvallen. De politie is op zoek naar getui gen. Zij kunnen zich melden via 0900-8844 of contact opnemen met het politiebureau in Goes. ment, want situaties, het weer en de kansen veranderen voortdu rend. Dat is het mooie van de truck, die ik heb gekocht in plaats van een huis. Hij is aangepast aan alle omstandigheden, alles zit erin. Ik heb extra slaapplaatsen, een mo tor, kano's en een paraglider. Er zijn geen omstandigheden waar ik niet op berekend ben." Het beveiligingswerk in Irak is nu nog noodzakelijk, maar de bedoe ling is toch om met de truck on derweg geld te verdienen. „Ik kan me voorstellen dat mensen ergens in Afrika voor een paar weken op stappen. Ik ben twaalf jaar chef-kok geweest en zes jaar mili ECHTE MAKEL AAfp O I I' 8 - 6 16 6 17 ZEEUWSE tair. Een kookcursus of een survi- valtocht kan ik dus wel begelei den. Maar de televisieserie is na tuurlijk ook een mooi project. Dan moet er een cameraploeg mee." Er zijn dan nog geen vastomlijnde plannen voor de wereldreis, maar een droom voor Dale is toch over land van West-Europa naar Nieuw-Zeeland te trekken. De truck is ervoor uitgerust. De meest extreme temperaturen kun je erin overleven en voor een beetje wa ter is het ding ook niet bang. „Dat is het plan. Alles zien wat de we reld te bieden heeft: de natuur, de elementen, mensen en dieren." HEINKENSZAND - De al jaren ietwat slonzige entree van recreatiepark Stelleplas bij Heinkenszand wordt helemaal vernieuwd. Borsele trekt daar 248.000 euro voor uit. Tlp? redactie@pzc.nl kon met een sleutel, die verstopt was in een potje in de schuur. Zon der aarzeling stapte ze het schuur tje binnen. Tot haar schrik ont waarde ze er tientallen potjes. Maar de sleutel... nergens te beken nen. Ten einde raad belde ze haar coördinator. Die zocht het uit en kwam tot een simpele conclusie: ze stond in de schuur van de buren. Bank SCHULTING *Rente per 23 januari 2009. Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. Medewerkers van de Thuiszorgzo is alom geweten, komen om in het werk. Daarbij rennen ze zich in de haast wel eens voorbij. Neem die nijvere zorgmedewerk- ster uit Hulst. Aan haar lijstje met adressen van te bezoeken hulpbe hoevenden werd deze week nog een adresje toegevoegd, met de me dedeling dat ze de woning binnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85