Zeeland Kosten wethouder blijken fors hoger Groot recreatieplan Speelmansplaten staat op losse schroeven m Autovakanties in Noorwegen Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Reizen Daar moetje naar toe. Sonus Korting Eerst Bagdad, dan de rest van de wereld PZC Zaterdag 7 februari 2009 I 2 7 Fracties Sluis maken niet veel woorden vuil aan hoge honorering. door Frank van Cooten SLUIS - De benoeming van Ben Hennekam tot vierde wethouder in Sluis kost de gemeente fors meer geld dan was verondersteld. Bemiddelaar in de bestuurscrisis Cees Van Liere vertelde de fractie voorzitters een paar maanden gele den nog dat Hennekam ongeveer een ton zou kosten voor zeventien maanden werk waarbij de tijdbe stedingsnorm is vastgesteld op tachtig procent. De bekostiging van Hennekam tot aan de verkiezingen van maart 2010 bedraagt echter 180.300 euro. Dat blijkt uit een voorstel van het college van burgemeester en wet houders aan de gemeenteraad. Het reguliere salaris van Henne kam, inclusief onkostenvergoe ding, vakantietoeslag en ziektekos ten, bedraagt net geen honderddui zend euro. Het resterende bedrag reserveert de gemeente voor zijn reiskosten, kosten van tijdelijke huisvesting en pensioen. Hennekam is weliswaar 67, maar de gemeente is wettelijk verplicht een reservering op te nemen voor zijn pensioenopbouw tot en met maart 2010. Voor Hennekam is dat ongeveer veertigduizend euro. Die wettelijke verplichting geldt ook voor zijn reiskosten en woon lasten. De Sluise gemeenteraad heeft Hennekam niet verplicht ge steld in de gemeente Sluis te ko men wonen zodat hij zijn kosten van tijdelijke huisvesting voor ne gentig procent kan declareren tot maximaal vijftienhonderd euro per maand. De gemeente Sluis moet fors meer reserveren voor wethouder Hennekam dan verondersteld. Wettelijke regels schrijven dat voor. Hennekam valt niets te verwijten, vinden de Sluise fractievoorzitters. Het raadsvoorstel is geheel con form landelijke wetgeving voor po litieke ambtsdragers waar de ge meente niet onderuit kan. Daarnaast is het niet zeker of Sluis het geld voor zijn pensioen of tij delijke huisvesting daadwerkelijk uitkeert, omdat het louter om be dragen gaat waar Hennekam wette lijk gezien recht op heeft. „Hij lean dus minder declareren voor zijn tijdelijke huisvesting en hij moet ongeveer 130 jaar oud worden om het gereserveerde pen sioenbedrag uitgekeerd te krijgen", zegt Robert Evers (PvdA). De fracties willen daar verder ook geen heisa over schoppen. Ze vin den dat Hennekam prima functio neert en een wezenlijke bijdrage le vert aan het terugbrengen van de rust en stabiliteit in de gemeente Sluis. „We zijn gebaat bij rust in onze toko", zegt Liber Baarends (D&T). ,ees er s Mes Deer op www.reisradar.nl Elke week in de zaterdagkrant Ondernemer moet nog nadenken of hij kleiner plan wél gaat uitvoeren. door Ad Goddrie THOLEN - Nu de Thoolse raad het grotere plan voor de Speelmanspla ten heeft afgeschoten, is het maar de vraag of er in het recreatiege bied überhaupt nog wel iets gaat gebeuren. Ondernemer Mike Verweij is daar, na de voor hem niet goed afgelo pen raadsvergadering van donder dagavond, nog niet over uit. „Ik moet dit eerst laten bezinken. Daarna moet ik een afweging ma ken of ik eventueel nog wat kan doen en hoe dan." Tijdens de raadsvergadering stond de deur lange tijd op een kier, maar klapte uiteindelijk toch hard dicht. Pal voor de neus van Verweij, die de vergadering op de voet volgde. Op verzoek van Verweij kwam het in 2006 tot een nieuw bestem mingsplan, dat op de Speelmans platen 75 recreatiewoningen en een jachthaven met honderd lig plaatsen toestaat. Later echter ver- Ondernemer Mike Verweij kan zijn plannen voor een groter re creatiepark op zijn buik schrij ven. 'De gemeenteraad toont geen bestuurs- en daadkracht.' zocht Verweij de gemeente een grotere recreatieve ontwikkeling: 144 recreatiewoningen, een jacht haven met 220 ligplaatsen, een con ferentiecentrum en een zwembad. Maar dat plan kan hij dus verge ten. „Of ik nu toch het oude plan ga uitvoeren? Zover ben ik nog niet." Verweij voelt zich oneerlijk behan deld. „Het college van B en W heeft een dubbele agenda gehad, is verkeerd met mijn plan omgegaan. Het is met suggestieve argumen ten afgewezen. De gemeenteraad is echter de baas, maar die is niet capabel gebleken. Terwijl ik uit ge sprekken weet dat partijen in prin cipe enthousiast zijn over mijn plannen. Maar de raad is niet bij machte geweest bestuurskracht en daadkracht te tonen." Verweij wil niet ingaan op de vraag of hij denkt dat zijn plan on der druk van De Pluimpot is ge sneuveld. „Ik houd me alleen met mijn eigen plan bezig." De Pluimpot heeft ook recreatie plannen, maar zei eerder die te heroverwegen als de grote plan nen voor de Speelmansplaten zou den doorgaan. Tot schrik van de gemeente. Op De Pluimpot komt ook een zwembad voor algemeen gebruik, zodat de gemeente het zwembad in Sint-Maartensdijk kan sluiten. GOES - Er zijn dan nog geen vastomlijnde plannen voor de wereldreis, maar een droom voor Dale Fry is over land van West-Europa naar zijn geboorteland Nieuw- Zeeland te trekken. De truck staat al klaar; nu nog in Goes, de komende zes weken in een loods in Zierikzee. In de tussentijd met Dale 'even' naar Bagdad voor zijn werk als beveiliger van de tv-ploeg van de Amerikaanse zender NBC. „Tja, je moet er wat voor over hebben om de wereld rond te reizen", is zijn nuchtere co „Brood op de plank is het probleem niet, stof in de tank is duur." Dat de truck in Goes komt doordat Dale's beste maat er woont. Hij ontmoet te hem in Australië. „Ik ken nu zo veel mensen in Goes, het is een beetje alsof ik thuiskom." foto Willem Mieras Holland-Koor zingt in Bethelkerk Goes GOES - Een deel van het Hol land-Koor zingt vandaag in de Goese Bethelkerk. De koorleden, die onder leiding staan van dirigent Jan Quintus Zwart, worden tijdens het zingen bijgestaan door organist Vincent van Dam. De meditatie is in handen van do minee G.R.P van der Wetering. Het Holland-Koor is met achthon derd leden het grootste christelijke koor van Nederland. Het concert begint om 17 uur. Inbraak Colijnsplaat en Winterwandeling van poging in Krabbendijke Geersdijk naar Kats COLIJNSPLAAT - In een woning aan de Havelaarstraat in Colijnsplaat is donderdag tussen 17.45 en 21.15 uur bij afwezigheid van de bewo ner ingebroken. De deur was geforceerd. De buit bestond voor zover bekend uitslui tend uit sieraden. In Krabbendijke was tussen don derdag 22.30 uur en vrijdag 9.30 uur een huis aan de Morlodestraat het doelwit van inbrekers. Het bleef hier bij een inbraakpo ging- GEERSDIJK - Wie winters Noord- Beveland wil verkennen, kan zich morgen uitleven. Voor het zesde achtereenvolgende jaar wordt dan een winterwande ling gelopen, van Geersdijk naar Kats. Vertrekpunt is om 14.00 uur de Ontmoetingskerk in Geersdijk. Rond 16.30 uur worden de wande laars verwacht in het Nieuw Zee landhuis in Kats. Tot slot is er een bijeenkomst in het kerkje van Kats. corner 1/ m* WÊÊ I -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71