Adres en foto van pedofiel op internet Kamer verlegen met de paus Rechter legt belediger joden werkstraf op Eurlings gaat brommerherrie te lijf a job nl te Weken is er heel hard gewerkt vandaag zaterdag 7 februari OPENING van onze prachtig verbouwde winkel Komt u zelf maar kijken! Lange Vorststraat 18 - Goes - tel 0113-211935 PZC Zaterdag 7 februari 2009 6 Zaak-Williamson raakt katholiek smaldeel in politiek Den Haag. door Laurens Kok DEN HAAG - In de mis van afgelo pen zondag besteedde pastoor Tö- nis nog even aandacht aan het om streden besluit van de paus. En dat deed het rooms-katholieke SP-ka- merlid Henricus (Harry) van Bom mel goed. „Ik vind het meer dan verbazingwekkend dat Willi amson wordt gerehabiliteerd, ge zien zijn openlijke ontkenning van de Holocaust en van het be staan van gaskamers." Van Bommel komt voort uit de rij ke roomse traditie. Hij deed 'eerste communie' en kreeg het vormsel, ging naar de katholieke jongens school en was misdienaar. Hij staat ingeschreven bij de Sint Pet rus' Banden parochie in zijn woon plaats Diemen. Pastoor Tönis wenste de paus 'veel DEN HAAG - Minister Eurlings (Ver keer) gaat de geluidsoverlast van motoren en bromfietsen aanpak ken. Veel mensen klagen over de herrie van deze vervoermiddelen die vaak niet voldoen aan de wette lijke geluidseisen. Eurlings doet zijn belofte in antwoord op Kamer wijsheid' toe. „Een enigszins ver hullende opmerking", vindt Ka merlid Van Bommel. Van hem had het wel wat uitgesprokener ge mogen. Of ze nu nog wel of niet meer naar de kerk gaan, wie katholiek is opgegroeid, houdt een band met de kerk, leert een rondgang langs katholiek gedoopte parlementa riërs. De berichtgeving over het pauselijk besluit wordt nauwlet tend gevolgd. Ook degenen die zich al lang geleden hebben laten uitschrijven, voelen zich extra be trokken. „Het is een schande", stelt GroenLinks-parlementariër Johanna Catharina Maria (Jolan- de) Sap. „Als ik nog eens kon uit treden zou ik dat doen." Belijdend katholiek Jozef Wilhelmus Maria Michel Johannes (Jos) Hessels peinst niet over uittreden. Wel vindt hij het 'terecht' dat de kerk wordt aangesproken op de uitspra ken van Williamson. „Daarom moet de kerk nu passende maatre- vragen. Volgens zijn woordvoerder denkt Eurlings aan 'technologi sche ontwikkelingen zoals een ge luiddempend wegdek, maar ook eventuele aangepaste milieuwetge ving en strengere handhaving van de regels voor maximale geluidsbe lasting'. Hoewel er veel meer au- gelen nemen", zegt de CDA'er. Zijn fractiegenote Cornelia Wille nden Anke (Corien) Jonker voelt zich in verlegenheid gebracht. Ze heeft zelfs even overwogen zich te 'laten uitschrijven. Vooral de in haar ogen te slappe reactie van de Nederlandse bisschoppen zit haar dwars. Op de vraag of die genoeg afstand hebben genomen van het pauselijke besluit, is ze kort: „Nee!" Van PvdA'er Antonius Jo seph Maria (Ton) Heerts had ook het kabinet zich wel wat meer mo gen laten gelden. „Het is onbe staanbaar dat er nog een plaats is voor deze mensen in de kerk", ful mineert de niet-belijdend katho liek. Toch is hij niet van plan zich uit te schrijven. Volgens SP'er Van Bommel heeft dat weinig zin. „Je verandert orga nisaties niet door ze de rug toe te keren. Overigens voel ik net als veel andere katholieken in Neder land niet zo'n sterke band met Ro me." to's zijn blijkt uit onderzoek dat burgers meer last hebben van bromfietsen. Veel mensen worden uit hun slaap gehouden door het lawaai van brommers. Omdat ve len vinden dat daar gemakkelijk iets aan kan worden gedaan, erge ren ze zich extra aan de overlast. Zeeuwse hoofdofficier ontstemd over moderne 'schandpaal'. HILVERSUM - Namen, adressen en foto's van veroordeelde Nederland se pedofielen zijn op het internet op te zoeken. Het tv-programma EénVandaag meldde gisteren dat het gaat om een website die in de Verenigde Staten wordt gemaakt om de Ne derlandse privacywetgeving te om zeilen. Hoofdofficier van justitie in Zee land, Diederik Greive, geeft aan niet blij te zijn met de internetsite. „We hebben de schandpaal een aantal eeuwen terug afgeschaft", licht Greive toe, „en die wil ik niet graag terug hebben." Volgens het tv-programma Eén Vandaag worden de gegevens van pedofielen door hun slachtoffers of mensen uit hun omgeving aan geleverd. Vervolgens wordt gecontroleerd of deze mensen inderdaad veroor deeld zijn of gezocht worden voor een seksueel misdrijf met kinde ren. Als dat zo blijkt te zijn, dan wordt de informatie openbaar. Een woordvoerder van minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie noemde gisteren in een reactie „de ze vorm van naming en shaming buitengewoon onwenselijk". De zegsman wijst op de risico's voor de betrokken personen. Hij zegt ook dat de publicatie een suc cesvolle resocialisatie in de weg kan staan. Het is naar zijn zeggen ook de vraag of het op internet publice ren van deze privégegevens wel is toegestaan. Mogelijk, zo legt hij verder uit, is hier sprake van schending van de privacywetgeving. Volgens het .ministerie van Justitie kunnen betrokkenen eventueel naar de rechter stappen om te ei sen dat de gegevens over hen van de betrokken website worden ver wijderd. PJi Een in de VS geregistreerde site zet privégegevens van veroor deelde pedofielen op internet. Het ministerie van Justitie zegt niet blij te zijn met het initiatief. UTRECHT - De politierechter heeft gisteren een 30-jarige man uit Zeist veroordeeld tot dertig uur werkstraf en drie weken voorwaar delijke gevangenisstraf wegens het roepen van 'Joden aan het gas'. Een 25-jarige Middelburger kreeg een boete van 400 euro opgelegd. Beiden waren aanwezig bij een de monstratie op 15 januari in Utrecht. Tijdens die demonstratie werd de leus 'Harnas joden aan het gas' ge roepen. Agenten in burger zagen dat beide mannen daaraan meede den. De rechter noemde deze leus onnodig kwetsend en beledigend voor een hele bevolkingsgroep. De officier van justitie betoogde dat de vrijheid van meninguiting wordt ingeperkt wanneer er dit soort kwetsende dingen worden geroepen. Maar beiden hadden naar eigen zeggen geen politiek motief Ze waren tijdens de demonstratie in het centrum van Utrecht vanwe1 ge de koopavond. De Middelbur ger vertelde dat hij spijt had, de an der ontkende. Maar agenten had den gezien dat hij de menigte op hitste. Wij presenteren uzomer 2009 met de top merken: Armani Collezioni Airfield Annette Gortz Chiara d'este Erny van Reijmersdal Gabi Lauton Isabel de Pedro Indies I Am Jaap Rijnbende Marina Rinaldi PRC Rene Lezard Tullo Tricot Chic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6