Verhuizing Boogert is definitief PZCI21 34 29 SNS Jaarsparen: tot 5%rente en altijd bij je geld kunnen. Kijkppsnsbank.il Ruim ton extra rijksuitkering i Geld Stelleplas Sleutel Zaterdag 7 februari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 1 i 8 1 Luidruchtig trio Peter Pan Speedrock speelt in Terneuzen Uitstel van executie voor ambulancedienst door geld provincie De entree van Oosterland aan de kant van de Molenweg ondergaat een metamorfose. Zo verdwijnen een woning (links) en loods bij garagebedrijf Van der Have. foto Dirk-Jan Gjeltema Bouwbedrijf eindelijk zeker van verplaatsing naar rand Oosterland. door Marlijn de Koning OOSTERLAND - Bouwbedrijf Boo gert in Oosterland krijgt groen licht om te verhuizen naar de rand van het dorp. Daarmee komt een einde aan een jarenlange strijd van het bedrijf om dat te bereiken. Directeur Hans Boogert stapte ze ven jaar geleden naar de gemeente Schouwen-Duiveland met plan nen om te verkassen naar een ter rein aan de Molenweg, achter auto bedrijf en benzinepomp Van der Have. Het duurde jaren voordat de gemeente het eens was met de keu ze voor die locatie. Vervolgens ging ook de provincie akkoord. Extra probleem was dat ter plekke ook nog ruimte gevonden moest worden voor een ontsluitingsweg van de nieuwe wijk Ooskenshil. „Er is nu een akkoord bereikt met Van der Have", zegt wethouder Roel van der Wekken (ruimtelijke ordening). Het benzinestation en hoofdgebouw blijven staan, de wo ning en de loods ernaast maken plaats voor een verbinding naar Ooskenshil. Het nieuwe bedrijf Boogert komt achter het benzinestation, geschei den van de N59 door een groen strook. Samen met de geplande ro tonde op het kruispunt Molen- Bouwbedrijf Boogert heeft toe- stemming om te verhuizen naar de hoek Molenweg/N59. Daar door komt er ruimte voor huizen bouw in Oosterland. weg/N59 verandert de entree van Oosterland daarmee de komende tijd grondig. Boogert zit nu nog op verschillen de locaties midden in Oosterland. Door de verhuizing komt daar straks ruimte vrij voor woning bouw. „Wij werken mee aan de realisatie van ruim twintig wonin gen op de huidige plek van de ijs baan. Die verschuift naar de loca tie van onze huidige vestiging aan de Sint Joostdijk", verklaart Hans Boogert. Ook op de plaats van de vestiging aan de Lange Achterweg komen huizen. Op termijn zouden daar, als daar behoefte aan is, zo'n ze ventig woningen passen. Zowel di recteur Boogert als wethouder Van der Wekken durft geen ter mijn te noemen. De snelheid van realisatie hangt af van eventuele bezwaren van omwonenden en de snelheid waarmee andere procedu res doorlopen worden. Een artists impression van de toekom stige situatie staat op de website van Boogert: www.bouwbedrijfboogert.nl *Rente per 23 januari 2009. Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. ZIERIKZEE - De gemeente krijgt vol gend jaar 105.500 euro meer van het Rijk dan verwacht. Dat blijkt uit de zogenaamde de- cembercirculaire van het kabinet. Van de meevaller wordt 8500 euro apart gezet voor het afsluiten van een verzekering voor vrijwilligers en wordt 25.000 euro toegevoegd aan het budget voor uitvoering van de wet Maatschappelijke On dersteuning. De resterende 72.000 euro gaat naar de algemene reser ve van de gemeente. De totale rijksuitkering over 2008 bedraagt 31,5 miljoen. De verwachte verho ging van ruim een ton over 2009 had overigens veel hoger kunnen zijn. Voor alle gemeenten was gere kend op 435 miljoen. Door de cri sis wordt dat 300 miljoen minder. 1 SC H U LTI N G ECHTE MAKELAAR^ 0 118-616617 -77 HEINKENSZAND - De al jaren ietwat slonzige entree van recreatiepark Stelleplas bij Heinkenszand wordt helemaal vernieuwd. Borsele trekt daar 248.000 euro voor uit. Medewerkers van de thuiszorg, zo is alom bekend, komen om in het werk. Daarbij rennen ze zich in de haast wel eens voorbij. Neem die nijvere zorgmedewerk- ster uit Hulst. Aan haar lijstje met adressen van te bezoeken hulpbe hoevenden werd deze week nog een adresje toegevoegd, met de me dedeling dat ze de woning binnen Tip? redactie@pzc.nl kon met een sleutel, die verstopt was in een potje in de schuur. Zon der aarzeling stapte ze het schuur tje binnen. Tot haar schrik ont waarde ze er tientallen potjes. Maar de sleutel... nergens te beken nen. Ten einde raad belde ze haar coördinator. Die zocht het uit en kwam tot een simpele conclusie: ze stond in de schuur van de buren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65