Bos: akkoord coalitie is niet heilig Toename van zwerfvuil langs de snelwegen k pzc Zaterdag 7 februari 2009 5 José Herstel, budgetcoach van Stichting Verantwoord. Meer werkgevers melden personeel aan voor een cursus. foto Phil Nijhuis/GPD geholpen. Tegen anderen zou ik willen zeggen: blijf er niet mee rond lopen. Doe wat aan je schul den." Bij EMO op de Maasvlakte is het gesprek van de personeelsfunc tionaris verrassend rustig verlo pen. „Iemand met schulden heeft vaak maanden lang een vreselijk geheim met zich meegedragen. Wat hij met niemand kon delen. Als de aap dan uit de mouw komt, kan dat ook erg opluchten", zegt Guyt. Klachten over schending van privacy, heeft hij van schulde naren nog nooit gehad. „Als de emoties zijn weggeëbd, dverheerst vooral de blijdschap dat er serieus naar hun probleem wordt gekeken. Zodra hen een uit weg is geboden, gaan ze er soms zelfs met hun collega's over pra ten." Steeds meer schuldsaneringen Steeds vaker zoeken mensen professionele hulp bij de aflossing van hun schulden. Aantal schuldsaneringen 2007 Vrijwillig V Gedwongen 47.500 nog niet bekend 2006 2004 46.000 15.105 14.800 14.175 43.000 39.000 10.765 9.620 23.900 8.800 infög.aphtc: CPD bron: CBS, NWK Vicepremier houdt alle opties open om de crisis te bezweren. den haag - Bij het bekijken van de opties om de financiële crisis het hoofd te bieden, vormen de afspra ken uit het coalitieakkoord van CDA, PvdA en Christenunie „geen barrière". Alle opties om de overheidsfinanci ën op orde te houden en de econo mie te stimuleren worden beke ken. „Inclusief het politiek onwaar schijnlijke." Dat zei minister Wouter Bos (Fi nanciën) gisteren na afloop van de ministerraad. Zo sloot de vicepre mier ook een aanpassing van de hypotheekrenteaftrek niet uit. Eerder deze week werd al bekend dat een verhoging van de AOW-leeftijd op tafel ligt bij het kabinet. Dat alles wordt bekeken, betekent volgens Bos niet dat ook alle op ties de eindstreep halen. Een groep topambtenaren inventa riseert momenteel de maatregelen die nodig zijn. Daarbij zijn hen volgens de PvdA-minister geen belemmerin gen opgelegd. Hij hoopt later deze maand alle ideeën te kunnen bespreken bin nen het kabinet. Ook volgens premier Jan Peter Bal kenende moeten nu alle opties be keken worden. „We kunnen nu niet zeggen: Ach, de economie trekt wel weer eens aan. Daarvoor is de situatie te ernstig", aldus de premier. „Dat kan betekenen dat onorthodoxe stappen gezet moe ten worden". Minister Piet Hein Donner van So ciale Zaken en Werkgelegenheid is nog in overleg met werkgevers en vakbonden. De bewindsman van CDA-huize, die afgelopen tijd vaak een verho ging van de AOW-leeftijd heeft ge opperd, benadrukte dat hij dat al tijd heeft gedaan „uit oogpunt van de arbeidsparticipatie". Door de vergrijzing dreigt name lijk een tekort aan personeel. Volgens minister Donner is een hogere pensioenleeftijd niet het aangewezen instrument om finan ciële problemen op te lossen, om dat vooral de kosten naar de toe komst worden verschoven. Minister Donner wil er voor wa ken dat toekomstige generaties dan de rekening krijgen gepresen teerd. zwolle - Jaarlijks mikken wegge bruikers ruim 30.000 ton afval in de bermen van de snelwegen. En het wordt steeds meer, stelt aanne mingsbedrijf De Jong uit Beesd dat in bijna heel Nederland langs de rijkswegen de bermen onder houdt en schoonmaakt. De Jong constateert een toename van het zwerfafval. Vooral op zoge heten hotspots is het volgens een woordvoerder dweilen met de kraan open. Deze plekken liggen twee dagën na het opruimen weer bezaaid met afval. Hotspots zijn onder meer de grote parkeerplaat sen langs de A2S op de Noord Ve- luwe tussen Zwolle en 't Harde. Ook de wegen tussen Markelo en Lochem en de N34 en N48 in de omgeving van Hardenberg zijn hotspots. Daar wordt veel grof vuil, zoals bankstellen, aangetrof fen. Het kost Rijkswaterstaat jaar lijks acht miljoen om het zwerfaf val in de bermen op te ruimen. Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel In unieke 03 samenwerking met: IrEIZEN! In unieke tVYgrl samenwerking met: iREIZENi Het bruisende hart van Frankrijk is zonder twijfel Parijs, met de Champs-Elysées als levendige slagader. Een bezoek aan de 'Lichtstad' is letterlijk en figuurlijk een belevenis. En met wie kunt u dit beter ervaren dan met de Parijs-specialist bij uitstek! Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast monumentale gebouwen en musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. Vertrek vrijdag 6 en 20 maart Vertrek vrijdag io april €159-: In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. Pb© \p Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke samenwerking met: IRTizÉN €l49i Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5