Van Marwijk waarschuwt Real-reserves 'Timmer is een van de weinigen die wel zijn niveau haalt' BenZeker Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? Selectie Nederlands elftal PZC Zaterdag 7 februari 2009 3 7 Van der Vaart en Huntelaar moeten vrezen voor plaats. door Leon ten Voorde ZEIST - Bert van Marwijk roept het al vanaf het begin van zijn bonds- coachschap. Hoe groot de status van een international ook is, wie bij zijn eigen club niet speelt, komt ook bij Oranje in het ge drang. Hij herhaalde gisteren die woorden nog maar eens toen de si tuatie van Rafael van der Vaart en Klaas-Jan Huntelaar bij Real Ma drid ter sprake kwam. Beide spelers zitten volgende week nog bij de selectie van het Neder lands elftal voor de vriendschappe lijke wedstrijd tegen Tunesië, maar als ze in Madrid niet snel van de bank komen, verdwijnen ze ook bij Oranje binnenkort van het toneel. „Die jongens weten zelf ook donders goed dat dit niet te lang meer moet duren", waar schuwt Van Marwijk het tweetal in de wetenschap, dat hij in zijn se lectie genoeg alternatieven heeft voor de offensieve posities. In de voorgaande interlands onder Van Marwijk waren Van der Vaart en Huntelaar telkens verzekerd Eén volledig duel Rafael van der Vaart heeft dit seizoen in twintig van de 21 competitieduels van Real Ma drid gespeeld. Slechts één duel maakte hij van begin tot eind mee: de 7-1-zege op Sporting Gijon in september. Hij scoor de toen drie keer. In de overige duels mocht Van der Vaart acht keer starten, maar werd in de loop van de wedstrijd gewisseld. Elf keer kwam hij als invaller in het veld. De laatste vijf duels viel hij telkens in. Klaas Jan Huntelaar heeft nog geen wedstrijd volledig meege maakt. Bij zijn debuut mocht hij starten maar werd gewis seld, vervolgens moest hij zich grotendeels tevreden stellen met invalbeurten van ongeveer een kwartier. van een basisplaats. Die bescherm de status brokkelt echter steeds verder af nu ze bij Real op een zij spoor zijn beland en er ook geen signalen zijn dat er op korte ter mijn iets gaat veranderen aan hun leven als bankzitter. Beide spelers wandelden eerder dit seizoen aan de hand van de vo rige trainer Bernd Schuster via de rode loper het huis van De Konink lijke binnen. Groots was hun en tree en onthaal. Maar sinds Juande Ramos het voor het zeggen heeft, kijken ze vastgeketend toe. Het werkt ook niet in hun voordeel dat Real-president Ramón Cal- derón, de man die zes Nederlan ders naar Madrid haalde, wegens fraude is opgestapt. Ramos ziet het vooralsnog niet in de twee Nederlanders zitten en gunt ze nauwelijks speeltijd. En aangezien Real de laatste zes duels op rij won, heeft de oefenmeester ook geen reden om te gaan sleute len aan zijn team. Het brengt het tweetal in een lastig parket. Niet al leen bij de club, maar nu ook bij Oranje waar de concurrentie op het middenveld en voorin moor dend is. „Ik vind het op dit mo ment nog geen probleem, -omdat ze allebei fit zijn en dagelijks trai nen", aldus Van Marwijk. „Ik heb ze er daarom ook bijgehaald. Daar mee geef ik ook een teken van ver trouwen af Maar als het zo verder gaat, kan het wel een probleem worden. Ik ben hier niet blij mee." Hoewel Van Marwijk geen voor stander is van het roulatiesysteem, heeft hij er wel begrip voor dat col lega's van topclubs dat toepassen. „Van Persie speelt bij Arsenal bij voorbeeld vijf duels, ona er vervol gens eentje rust te krijgen. Daar kan ik me iets bij voorstellen. Maar bij Huntelaar en Van der Vaart ligt het anders." Pikant is dat Van der Vaart tweede aanvoerder is bij Oranje en woens dag normaal gesproken de band zal dragen nu Giovanni van Bron- ckhorst er vanwege een blessure niet bij is. De reserverol van Rafael van der Vaart (links) en Klaas Jan Huntelaar (rechts) bij Real Madrid is bedreigend voor hun positie in het Nederlands elftal. „Ik vind het op dit moment nog geen probleem, omdat ze allebei fit zijn en dagelijks trainen", aldus bondscoach Bert van Marwijk. foto Juanjo Martin Rafael van der Vaart en Klaas Jan Huntelaar spelen nauwelijks bij Real Madrid. Dat kan consequen ties gaan krijgen voor hun posi tie in het Nederlands elftal. ZEIST - Bondscoach Bert van Marwijk heeft 21 spe lers opgeroepen voor de vriendschappelijke interland tegen Tunesië van komende woensdag. Doel: Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feye- noord). Verdediging: Edson Braafheid (FC Twente), John Heitinga (Atletico Madrid), Dirk Marcellis (PSV), Joris Mathijsen (Hamburger SV), André Ooijer (Blackburn Rovers), Grego ry van der Wiel (Ajax). Middenveld: Ibrahim Afellay (PSV), Mark van Bommel (Bayern München), Nigel de Jong (Manchester City), Da vid Mendes da Silva (AZ), Stijn Schaars (AZ), Wesley Sne- ijder (Real Madrid), Rafael van der Vaart (Real Madrid), Demy de Zeeuw (AZ). Aanval: Ryan Babel (Liverpool), Klaas Jan Huntelaar (Real Madrid), Dirk Kuijt (Liverpool), Robin van Persie (Ar senal), Arjen Robben (Real Madrid). door Leon ten Voorde ZEIST - Het Nederlands elftal telt voor de vriendschappelijke wed strijd van volgende week woens dag tegen Tunesië vier opvallende namen: de debutanten Edson Braafheid en Gregory van der Wiel, de bekritiseerde doelman Henk Timmer en de na 2,5 jaar weer opgeroepen Stijn Schaars. De bondscoach over het kwartet. Edson Braafheid (25, jaar FC Twente) Bert van Marwijk produceerde een mysterieuze lach op het ge zicht toen hem werd gevraagd of Braafheid woensdag in Tunis gaat debuteren. De kans daarop lijkt groot nu Giovanni van Bronck- horst en Tim de Cler geblesseerd zijn. Van Marwijk over Braafheid: „Ik vind zijn selectie niet meer dan logisch. Ik heb de laatste tijd veel wedstrijden van Twente ge zien en hij heeft zich uitstekend ontwikkeld. Hij is een linkerverde diger en daar zijn er niet zoveel van. Hij is snel, sterk en kan hard zijn." Gregory van der Wiel (21 jaar, Ajax) Van der Wiel doorliep vele verte genwoordigende teams. Een bles sure stond onlangs zijn selectie voor Nederland B in de weg. Van Marwijk over Van der Wiel: „Hij zat al een tijdje dicht tegen de se lectie aan. Dit is een signaal naar hem toe dat we hem heel serieus in de gaten houden. We zitten niet al te ruim in onze verdedigers en dan is het een groot voordeel dat hij op meerdere posities kan spelen." Henk Timmer (37 jaar, Feye- noord) Is net als heel Feyenoord bezig aan een matig seizoen. Is desalniette min onomstreden bij de bonds coach, die eerder met hem samen werkte bij Feyenoord. Van Marwijk over Timmer: „Ik ben het helemaal niet met de kri tiek op Timmer eens. Hij is juist een van de weinige spelers bij Feyenoord die wel zijn niveau haalt. Henk is een jongen die pun ten pakt voor zijn ploeg. Hij staat op dit moment niet bij mij ter dis cussie. Wij volgen jonge keepers als Kenneth Vermeer, Piet Velthui- zen en Michel Vorm heel inten sief, maar de jeugd moet eerst maar eens laten zien dat ze beter zijn dan Timmer." Stijn Schaars (25 jaar, AZ) De aanvoerder van AZ speelde op 15 november 2006 tegen Engeland voor het laatst in Oranje. Was daar na tijden uit de roulatie vanwege een zware enkelblessure. Van Mar wijk over Schaars: „Stijn speelt op een positie (links op het midden veld) waar we in Nederland niet al teveel spelers hebben. Ik volg hem al sinds de voorbereiding op dit seizoen. Hij zorgt voor stabiliteit in een ploeg en is heel motiverend naar ploeggenoten toe. Hij wordt steeds fitter, heeft oog voor details en kan een steekpass geven. Stijn kan eigenlijk alles." vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59