Onduidelijkheid over reclameregels 'Zonder lange onderbroek kan ik hier niet werken' Bezorgdheid over financiering fietspad TT jp=' m Soos in Clinge Jurry Terneuzen b.v. Zomer Bonus Korting Z PZC Zaterdag 7 februari 2009 27 Welstandscommissie wil geen reclame theater in straatbeeld. door Wout Bareman TERNEUZEN - De één mag reclame borden plaatsen zoveel hij wil, de ander wordt juist beknot in die mogelijkheid. Volgens de nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van Terneuzen is voortaan geen vergunning meer nodig voor het plaatsen van reclameborden, voor welk doel dan ook. Tot nu toe mocht alleen voor ideë le doeleinden reclame worden ge maakt. En ook reclame van politie ke partijen in verkiezingstijd en voor theater- en circusvoorstellin gen werd niets in de weg gelegd. Maar juist op het moment dat de regels worden versoepeld, oordeelt de gemeentelijke Welstandscom missie dat de dertig driehoeksbor den waarop het Scheldetheater voorstellingen aankondigt uit het straatbeeld moeten verdwijnen. Er mogen nog slechts drie borden worden geplaatst in de directe om geving van het theater aan de Westkolkstraat. En verder moet het theater z'n toevlucht nemen tot bushokjes en billboards. Woordvoerster Ingrid Neve van het Scheldetheater begrijpt niets van de plotselinge ommezwaai van de Welstandscommissie. „We maken al jaren gebruik van de bor den, hebben nu zelfs een kwalita tief veel betere constructie bedacht en willen het aantal terugbrengen Advies Welstandscommissie over reclameborden theater druist in tegen gewijzigde regelgeving in de nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening van Tèrneuzen. van dertig naar zestien. En dan mogen het er plotseling nog maar drie zijn. Vreemd dat tijdelijke bor den, die her en der worden neerge zet wel worden toegestaan en ver zorgde borden niet, omdat het om vaste locaties gaat." Volgens Neve wordt in de meeste steden reclame voor culturele evenementen juist toegejuicht. „Het is een onmisbaar onderdeel van ons publiciteitsbe- leid." Ook de ondernemerskoepel Coördinatie&Management plaatst vraagtekens bij het nieuwe beleid. Woordvoerder Bram Stoffels: „We moeten ervoor waken dat Terneu zen geen Las Vegas wordt, bol- staand van de reclame. Wildgroei verfraait het straatbeeld niet." Lo co-burgemeester Co van Schaik verwacht niet dat het allemaal uit de hand loopt. Over het advies van de Welstandscommissie ten aanzien van de borden van het theater zegt hij: „De commissie ad viseert het college en niet meer dan dat. De APV gaat vóór zo'n ad vies. Ik heb geen enkele moeite met de plaatsing van die theater borden en ik denk het college evenmin. Dus het komt wel goed." Terneuzense stadhuis is het meest onzuinige gebouw in gemeente. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen probeert in de publieke gebou wen op alle mogelijke manier ener gie te besparen. Overal worden spaarlampen ingedraaid, waar mo gelijk worden muren geïsoleerd en enkel glas is de voorbije jaren vrij wel overal verruild voor dubbel. Al leen aan het stadhuis valt weinig te verhelpen. Het meesterwerk van architect Jaap Bakema, in 1972 opgetrokken in de zogenaamde brutalistische bouwstijl, staat in middels te boek als het meest on zuinige gebouw van de gemeente. Het energielabel in de benedenhal is meer dan duidelijk. Een felrode pijl geeft de G-klasse aan. Goed voor de kwalificatie 'zeer energie onzuinig'. „Ik zou er wel wat aan willen ver anderen, maar de anderen houden me tegen", zegt wethouder Co van Schaik verantwoordelijk voor de huisvesting. „Het hele gebouw is zo lek als een mandje en de stook kosten gieren - zeker in een stren ge winter - de pan uit. Ik doe ook de laatste weken altijd mijn lange onderbroek aan, want anders kan ik hier niet werken", vervolgt hij. Delen van het stadhuis worden momenteel verbouwd, maar aan het Bakema-deel wordt door bouwvakkers niet gemorreld. Van Schaik: „Het gewapende beton heeft een heleboel -wat ze noe men - koudebruggen, plekken waar de warmte weglekt. Daar zou je iets aan kunnen doen door aan de buitenzijde een isolerende laag aan te brengen, maar dan gaan de architectuurpuristen natuurlijk steigeren. Bovendien zou zo'n in greep erg veel geld kosten." Elk nadeel heeft volgens Van Schaik ook een voordeel. „In de zo mer is het hier heerlijk koel." CLINGE - Ouderen in Clinge kun nen donderdag 12 februari weer te recht in de ouderensoos van Cari tas. Het orkest Con Amore onder leiding van M. van Hoije vermaakt de bezoekers van 14 tot 16 uur met muziek. Iedere inwoner van Clin ge en Nieuw Namen van 60+ is welkom. De entree en koffie zijn gratis. door Frank van Cooten SLUIS - De fractie van Gemeentebe langen in de Sluise gemeenteraad maakt zich zorgen over de intentie van wethouder Maria le Roy de aanleg van toeristische infrastruc tuur deels te laten financieren door initiatiefnemers van recreatie parken. Concreet voorbeeld is de aanleg van het fietspad Groede-Oostburg. Le Roy wil de gemeentelijke bijdra ge deels laten financieren door Bal last Nedam. Deze ontwikkelaar bouwt een vakantiepark aan de Baanstpoldersedijk in Nieuwvliet en stort een aanzienlijk bedrag in een toeristisch ontwikkelings fonds. Fractievoorzitter William Gijsel vindt deze constructie op dit mo ment echter onverstandig. Het geld van projectontwikkelaars zit immers nog niet in de knip. „Het is bekend dat de bouw van de wo ningen pas start als zeventig pro cent is verkocht. Dat percentage is nog niet gerealiseerd. Opnieuw gaan we het vel van de beer verko pen voordat hij geschoten is." Gemeentebelangen is wel blij met de aanleg van het fietspad in 2010. „Een lang gekoesterde droom van tientallen jaren gaat in vervulling." Tn projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl Het trappenhuis van het stadhuis van Terneuzen is een waar tochtgat. foto Camile Schelstraete >venop de allerhoogste vroegboekkorting.' Dacht 't wel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51