SKOH Hulst blijft zelfstandig Nieuwstraat Zangertjes rockopera gezocht Hulst doet weer mee aan kunstweekend M2Makelaars.nl Amnesty Tandartsenpraktijk ZPZC Zaterdag 7 februari 2009 2 5 Stichting katholiek basisonderwijs verbaasd over fusie. door Harold de Puysseleijr HULST - De Stichting Katholiek On derwijs Hulst (SKOH) ziet geen re den zich op korte termijn aan te sluiten bij de fusiebesprekingen tussen de katholieke onderwijs- stichting De Linie en stichting voor openbaar onderwijs Open Ba sis. Sterker nog, negatieve ervarin gen met de handelwijze van het management van De Linie zijn OOSTBURG - De vaste schrijfdag van Amnesty in Oostburg is ver plaatst van zaterdag naar woens dag. Wie hulp wil bieden aan ge wetensgevangenen kan nu terecht op woensdag 18 februari in de bi bliotheek van Oostburg. De schrijf- avond onder leiding van Noor Jan sen begint om 18.30 uur. voor SKOH juist reden zich daar vooralsnog uiterst terughoudend in op te stellen, zegt algemeen di recteur Rudy de Nijs van SKOH. Deze stichting heeft drie basisscho len in Hulst; de Nobelhorst, de Sint Willibrordus en de Moer- schans. Volgens De Nijs waren De Linie en SKOH een heel eind ge vorderd om geleidelijk aan steeds nauwer samen te gaan werken in de aanloop naar een mogelijke fu sie op termijn. „De Linie wilde vanaf het aantreden van directeur Bos zo'n zes jaar geleden graag met ons fuseren, alleen was de Stichting Welzijn roept amateurkunstenaars op om zich aan te melden. HULST - Ook dit jaar doet de ge meente Hulst mee aan het Week end van de AmateurKunst (WAK). Het WAK vindt plaats in het week end van 15,16 en 17 mei 2009. Het WAK heeft als doel om de ama teurkunstenaar in de schijnwer pers te zetten. Vorig jaar deden on geveer 35 verenigingen, stichtin gen, comités en individuele kunste naars mee. Samen zorgden zij voor een gevarieerd programma. Dit jaar zal het evenement door Stichting Welzijn Hulst georgani noodzaak daartoe voor ons niet zo groot als voor De Linie", aldus De Nijs. „Wij wilden wel heel graag sa menwerken, maar voor ons was er geen enkele reden om zo snel tot een fusie over te gaan. Wij hebben geen problemen met kleine school tjes in kleine kernen. Wij hebben in Hulst drie grote scholen met heel veel kinderen. Bovendien zijn pW Stichting Katholiek Onderwijs in Hulst ziet vooralsnog geen reden zich aan te sluiten bij de fusiebe sprekingen tussen De Linie en Open Basis. seerd worden. Het WAK biedt alle amateurkunstenaars de gelegen heid zich met hun werk aan het grote publiek voor te stellen. Het evenement vindt plaats in verschil lende kernen van de gemeente Hulst. In deze kernen zal geduren de het hele weekend een program ma aangeboden worden met aller lei vormen van kunst. Aanmelden kan bij Ellen Verstraten van Stich ting Welzijn Hulst, tel. 0114-315513 of swh@welzijnhulst.nl. De gemeente Hulst doet in mei voor het tweede achtereenvol gende jaar mee aan het Week end van de AmateurKunst. Kun stenaars kunnen zich melden. we financieel zeer gezond." Desal niettemin vindt SKOH volgens De Nijs dat twee stichtingen voor ka tholiek onderwijs in de gemeente Hulst 'misschien iets te veel van het goede is'. De stichting was daarom met De Linie al bezig om het project Weer Samen Naar School en het regelen van de kin deropvang gezamenlijk handen en voeten te geven. Volgens de algemeen directeur van SKOH heeft De Linie vervol gens echter achter de rug van SKOH om toenadering gezocht tot Open Basis. „Wij waren er zeer verbaasd over dat ze tijdens onze samenwerkingsgesprekken een in tentieverklaring sloten met Open Basis. De Linie heeft een verbor gen agenda gevoerd en dat heeft het vertrouwen geen goed ge daan." Voorlopig blijft SKOH daar om zelfstandig, ook al omdat de stichting gemengde gevoelens heeft bij de ontzuiling door de fu sie tussen katholiek en openbaar onderwijs in Hulst. Van het management van De Li nie was gisteren niemand bereik baar om te reageren op de kritiek van De Nijs. Orkest Koninklijke Luchtmacht brengt opera in Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Kinderkoren uit Zeeuws-Vlaanderen krijgen de kans om zaterdag 7 maart in het Scheldetheater in Terneuzen op te treden met het Orkest van de Ko ninklijke Luchtmacht Dat orkest brengt dan het programma Rock opera in Concert. Eén van de rocko pera's die daarin is verwerkt is The Wall van Pink Floyd. Het meest be kende nummer daaruit is Another Brick In The Wall. In de originele videoclip van dit nummer wordt een aantal refreinen gezongen door een kinderkoor. Het orkest is daarom op zoek naar een kinder koor in de leeftijd tussen 11 en 15 jaar. Het nummer is eenvoudig om te zingen. De kinderen doen op de avond van de voorstelling mee mee aan de soundcheck van het or kest. Ook hebben ze een regie-re petitie. Koren die willen meedoen kunnen zich tot 27 februari aan melden via ineve@scheldetheater.nl. Uit de aanmeldingen wordt geloot welk koor uiteindelijk mag mee doen. De gegevens, de songtekst en de muziek is te vinden op de website www.scheldetheater.nl. Ui terlijk 2 maart'krijgen de koren be richt over de uitslag. SLUISKIL - Het kinder- en jeugdcabaret Het Ta lent verzorgt dit weekeinde twee uitvoering in het gemeenschapscentrum Het Meulengat in Sluiskil. Vandaag staan de jeugdige entertainers om 19.30 uur op het podium en zondagmiddag is er om 14.00 uur een optreden. Het Talent is al sinds een halfjaar aan het oefenen om de nieuwe voorstelling goed op de planken te krijgen. De re petities hebben hun vruchten afgeworpen, want de toeschouwers krijgen ook dit jaar weer een fraaie show voorgeschoteld met toneel, dans en zang. Het Talent bestaat inmiddels 26 jaar. De groep bestaat uit kinderen in de leeftijd van 7 tot 16 jaar. als wordt live gebracht en ook de eigen band speelt live. Een hechte groep vrijwilligers zorgt voor de begeleiding, de kleding, het decor en de catering van de jeugdige artiesten. foto Camile Schelstraete Wenst u gebitszorg volgens de nieuwste wetenschappelijke ontwikkelingen en trends? Haarscherpe routine controle Elke tandheelkundige zorg Tandvleesbehandeling Kunstgebit Kroon- en brugwerk Esthetische correcties Tandbleking U kunt zich nu bij ons inschrijven! Vragen? Bel en maak afspraak voor een gratis en vrijblijvend consult. 0117 45 35 80, Nieuwstraat 55, 4501 BC Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49